خانه | خبر | اخبارجهان

توقف بخشی از پولشویی‌های حزب‌الله توسط دولت آمریکا

سه شنبه, 1391-05-31 18:51
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

 ماموران فدرال در آمریکا اعلام کردند که ۱۵۰ میلیون دلار از پول‌های حزب‌الله لبنان را که با هدف پولشویی به حساب‌های بانکی آمریکا ارسال شده بود، ضبط کرده‌اند.

  

سال گذشته، نیز یک بانک لبنانی – کانادایی به پولشویی برای گروه‌های وابسته به حزب‌الله در سراسر دنیا متهم شد. دولت آمریکا حزب‌الله را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده است و به همین سبب می‌تواند اموال این گروه را ضبط کند.
 
سی‌ان‌ان روز دوشنبه ۳۰ مرداد گزارش داد که ماموران آمریکایی می‌گویند در خلال سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱، این بانک لبنانی – کانادایی و دیگر نهادهای مالی دست کم ۳۲۹ میلیون دلار را از فروش مواد مخدر و دیگر جرایم در آمریکا و یا خرید اتومبیل‌های دست دوم و فروش آن در غرب آفریقا به دست آورده است. این پول سپس از طریق شبکه‌های تحت کنترل حزب‌الله به لبنان منتقل شده است.
 
ماموران آمریکایی می‌گویند در خلال سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱، این بانک لبنانی – کانادایی و دیگر نهادهای مالی دست کم ۳۲۹ میلیون دلار را از فروش مواد مخدر و دیگر جرایم در آمریکا و یا خرید اتومبیل‌های دست دوم و فروش آن در غرب آفریقا به دست آورده است. این پول سپس از طریق شبکه‌های تحت کنترل حزب‌الله به لبنان منتقل شده است.
پریت بهارارا، نماینده آمریکا برای محله جنوب نیویورک در گزارشی به سی‌ان‌ان گفت: "پول خون حیاتی سازمان‌های مواد‌ مخدر و تروریستی است و با اینکه بانک‌ها برای تروریست‌ها و قاچاقچیان مواد مخدر حتی در آنسوی جهان پولشویی می‌کنند، خبر امروز نشان می‌دهد که این بانک‌ها و دارایی آنها از دسترس ما دور نیستند."
 
هفته گذشته، بانک استاندارد چارترد انگلستان نیز به پرداخت ۳۴۰ میلیون دلار به عنوان جریمه برای اتهام پولشویی برای ایران و دور زدن تحریم‌ها با پنهان کردن نقل و انتقال ۲۵۰ میلیارد دلار طی ده سال، موافقت کرد.
 
آمریکا اخیراً دور جدیدی از تحریم‌ها را علیه سوریه و از جمله حزب‌الله به خاطر حمایت این سازمان از حکومت بشار اسد مقرر کرده است.
 
خزانه آمریکا اعلام کرده است که حزب‌الله که در سال ۱۹۹۵ توسط آمریکا به عنوان سازمانی تروریستی شناخته شده است، از حکومت سوریه حمایت لجستیکی می‌کند و به گروه‌های نظامی سوری آموزش نظامی می‌دهد.
 

فیس بوک نیز در هفته گذشته صفحات ایستگاه تلویزیونی الامنار وابسته به حزب‌الله را از سایت خود حذف کرد.

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما