خانه | خبر | اخبارجهان

بمباران خونين اردوگاه پناهندگان فلسطينی در حومه دمشق

جمعه, 1391-05-13 18:29
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

بمباران يک اردوگاه پناهندگان فلسطينی در دمشق، پايتخت سوريه به کشته شدن ۲۱ تن انجاميد. در همين حال نبرد نيروهای حکومت سوريه و شورشيان در حومه‌ جنوب دمشق ادامه دارد.

به گزارش آسوشيتدپرس، حمله به اردوگاه يارموک در ادامه نبرد نيروهای حکومت سوريه با شورشيان در منطقه تادامون واقع در حومه دمشق عصر پنج‌شنبه، دوم اوت (۱۲ مرداد) رخ داد در حالی که نبرد به امروز (جمعه) نيز کشيده شد و از اين منطقه همچنان صدای انفجار شنيده می‌شود و دود سياه از آن به آسمان می‌رود.

مؤسسه وابسته به سازمان ملل متحد که اداره اين اردوگاه پناهندگان را بر عهده دارد تأييد کرد که در پی بمباران يارموک دست‌کم ۲۰ تن کشته شده‌اند.

سازمان ديده‌بان حقوق بشر سوريه، مستقر در بريتانيا، که نخست گزارش حمله به اين کمپ را منتشر ساخت، اعلام کرد آتش خمپاره‌ها زمانی بر اردوگاه يارموک فرود آمد که اهالی آن از بازاری واقع در همان کمپ مشغول خريد غذا برای مراسم افطار ماه رمضان بودند.

خبرگزاری دولتی سوريه، "تروريست‌های مزدور" را عامل بمباران اين اردوگاه معرفی کرد در حالی که نيروهای حکومتی پيش از اين نيز به اين اردوگاه حمله کرده‌ بودند

اما اين سازمان و نيز فعالان حقوق بشر مشخص نکرده‌اند که اين حملات از جانب کدام گروه انجام شده ‌است.

رامی عبدالرحمان، مدير سازمان ديده‌بان حقوق بشر سوريه گفت: "ما نمی‌دانيم خمپاره‌ها را چه کسانی شليک کرده‌اند و اين که کار حکومت سوريه بوده ‌است يا نه."

اما خبرگزاری دولتی سوريه، "تروريست‌های مزدور" را عامل بمباران اين اردوگاه معرفی کرد. "تروريست" اصطلاحی است که حکومت سوريه درباره شورشيان به‌کار می‌برد.

اين خبرگزاری همچنين نوشت که نيروهای امنيتی سوريه "تروريست‌ها" را از اين منطقه متواری کرده‌اند.

اين اتفاق بار ديگر موقعيت خطرناک تمام غيرنظاميان در سوريه از جمله پناهندگان فلسطينی را يادآوری می‌کند که در اين نبرد و قيام خونين عليه حکومت بشار اسد گرفتار شده‌اند طوری که گفته می‌شود تعداد کشته‌شدگان نزديک به ۲۰ هزار نفر شده ‌است.

نيروهای حکومتی پيش از اين نيز به اين اردوگاه که در آن حدود ۱۵۰ هزار فلسطينی زندگی می‌کنند حمله کرده‌اند.

فلسطينيان پناهنده تاکنون تلاش کرده‌اند خود را دور از قيام ۱۷ ماهه مردم سوريه نگه دارند، اما از آن‌جا که کمپ يامورک در محدوده‌ای واقع شده که اهالی آن‌جا بيشتر به شورشيان گرايش دارند، عاقبت ساکنان اين کمپ نيز به اين نبرد کشيده شدند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

خبرگزاری دولتی سوريه، "تروريست‌های مزدور" را عامل بمباران اين اردوگاه معرفی کرد در حالی که نيروهای حکومتی پيش از اين نيز به اين اردوگاه حمله کرده‌ بودند

شما اینقدر دروغهای اوباشان آمریکا و اسراییل یعنی القاعده را اینجا رونویسی کنید تا جان از کونتتان بدر رود.
هیچکس پروپاگاندای دروغ شما را باور نخواهد کرد مگر اینکه خل و چل باشد

تروريست‌های مزدور اعضاي حزب الله هستند که توسط حکومت طالباني آخوندها وارد سوريه شده و به کشتار مردم سوريه و فلسطيني پرداخته اند........

سبزی فروش ها .. دوغ و ماست فروش ها...دست فروشان کنار خیابانی ...راننده تاکسی و پا رکابی اتوبوس ها ی سوریه ای اگر می خواید بجای یه قرون دوزار در آوردن روی صندلی چرمی داخل مجلس سوریه بشینید و حساب بانکی چاق و چله چند میلیون دلاری داشته باشید و بقیه مردم هم حکم گله گوسفندتون داشته باشن ...پس یه خورده جرات داشته باشید با تفنگ بریزید تو خیابون .....همون دارو دسته بشار اسد کی بودن و از کجا بودن ؟؟...اونها هم مثل شماها بودن....!! امریکا و اسرائیل بهترین نوع گوسفندی و گاوی که هم شیر و گوشت و پوستشون مفت باشه فقط تو کشورهای اسلام زده میتونن پیدا کنن ولی گاوه نباید بهشون شاخ بزنه وگرنه میان سرش رو می برن ....!!!

لعنت بر عقیده و مذهب و دین و فکر که مصلحت را بر حقیقت چیره کند
ولی قبیح سوریه آیت الله بشار اسد!!!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما