خانه | خبر | اخبارجهان

"اسرائيل نگران ترور ورزشکاران خود در المپيک است"

یکشنبه, 1391-05-01 15:31
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

نشريه ساندی تايمز نوشت اسرائيل حضور امنيتی‌ خود را در مسابقات المپيک لندن تقويت کرده است چرا که بيم آن را دارد "گروه‌های تروريستی مرتبط با حکومت ايران" در اروپا برای حمله به ورزشکاران اسرائيلی نقشه‌هايی داشته باشند.

اين گزارش پس از ترور پنج گردشگر اسرائيلی در بلغارستان منتشر می‌شود که اسرائيل آن را به ايران نسبت داده ‌است در حالی که ايران چنين اتهامی را به شدت تکذيب کرده ‌است.

امروز، يکشنبه ۲۲ ژوئيه (يکم مردادماه) خبرگزاری فرانسه به نقل از ساندی تايمز نوشت، اسکاتلند يارد و اداره امنيت داخلی بريتانيا (MI5) با توجه به ترور انتحاری گردشگران اسرائيلی در بلغارستان در هفته گذشته، تحقيقات خود درباره خطراتی که تيم ورزشکاران اسرائيلی را تهديد می‌کند افزايش داده‌اند.

گفته می‌شود دولت اسرائيل مأمورانی را از اداره امنيت داخلی خود (شين بت) به لندن اعزام کرده تا از تيم ورزشکارانش محافظت کنند.

اداره امنيت خارجی اسرائيل (موساد) تيمی را با نام رمز Bayonet به اروپا اعزام کرده است تا به جست‌وجوی گروهی از مظنون‌های تروريست بپردازند

بر اساس اين گزارش، اداره امنيت خارجی اسرائيل (موساد) نيز تيمی را با نام رمز Bayonet به اروپا اعزام کرده است تا به جست‌وجوی گروهی از مظنون‌های تروريست بپردازند که بنا بر ادعای اسرائيل با سپاه قدس ايران و حزب‌الله لبنان همکاری می‌کنند.

به گفته برخی کارشناسان امنيتی غربی، سپاه قدس که بخش برون مرزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی محسوب می‌شود، تعدادی از اروپاييان تازه مسلمان شده را به استخدام درآورده است که در آن ميان دو آلمانی، يک سوئدی و دو بريتانيايی به چشم می‌خورند.

بمبی که چهارشنبه گذشته در اتوبوس گردشگران اسرائيلی در بورگاس بلغارستان منفجر شد، نگرانی‌ها را در مورد احتمال تکرار حادثه المپيک مونيخ در سال ۱۹۷۲ افزايش داده است. در آن واقعه، مردان مسلح فلسطينی ۱۱ ورزشکار اسرائيلی و مربيان آن‌ها را به قتل رسانده بودند.

در گزارش ساندی تايمز آمده يکی از مظنون‌هايی که مأموران اسرائيلی پيش از آغاز مسابقات المپيک لندن به جست‌وجوی او برآمده‌اند، مردی است که گذرنامه‌ای آمريکايی با نام ديويد جفرسون دارد و برخی معتقدند که پس از حادثه بلغارستان، فراری شده است.

پليس بلغارستان با همکاری سازمان‌های سيا، اف‌بی‌آی و پليس بين‌الملل در تلاش است که هويت بمب‌گذار انتحاری حادثه انفجار اتوبوس را شناسايی کند.

به گفته مقامات آمريکايی، از شواهد امر چنين برمی‌آيد که در آن حادثه دست حزب‌الله لبنان در کار بوده است. اما روز گذشته وزير کشور بلغارستان اعلام کرد هيچ شاهدی در دست نيست که اين ترور کار حزب‌الله باشد.

برپايه آخرين تحقيقات صورت گرفته در مورد ترور بورگاس، احتمال می‌رود تروريست مظنون تنها نبوده و از کمک افراد ديگری بهره برده است.

همچنين گفته می‌شود وی چهار روز پيش از عمليات خود وارد بلغارستان شده بود.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

یکی‌ به اسرائیل بگه، خفه شو!!! من نه طرفدار رژیم ایران هستم نه عربها ،ولی‌ اسرائیل دیگه شورشو درآورده مخصوصا در مورد ایران، ایران تنها کشوری نیست که با اسرائیل مشکل داره، همین آلمان هم که من درش زندگی‌ می‌کنم، خیلی‌‌ها از رفتارهای اسرائیل خشمگین هستن. اسرائیل تمام دنیا رو داره ترور می‌کنه که این ۷ میلیون مردم خودش در راحتی‌ زندگی‌ کنن! همواره می‌شنویم در خبرها، درباره ترور هایی که سازمانهای مخفی‌ اسرائیل در تمام دنیا افراد ضّد یهودی را هدف قرار میدهند... میگن کافر همه رو به کیش خویش پندارد!

آیا انگلستان به فلسطینی ها یا ایرانی ها یا هر کشور دیگری هم اجازه می داد تا نیروهای امنیتی و مسلح خود را برای حفظ جان ورزشکاران خود به لندن بفرستند؟ اسراییل اگر نگران جان شهروندان خود است بهتر است از کشتن شهروندان کشورهای دیگر دست بردارد. آیا به بردگی گرفتن سیصد میلیون جمعیت آمریکایی برای پرداخت انواع کمک ها و هدایا و مالیات ها به اسراییل بس نیست که حالا می خواهند ایران را هم مستعمره مالی خود کنند؟ بگذریم که این پول ها فقط به جیب گروه ناچیزی از جمعیت اسراییل می رود و نه یهودیان بی پناه در اسراییل که مدام مورد تهدید دولت نژادپرست اسراییل هستند. هفتاد سال است دنیا را به خاک و خون کشیده اند و باز طلبکارند.
از اینها به کنار مانده ام چرا رادیو زمانه این خبر را به ادعای اسراییل درباره بلغارستان ربط داده است، ادعایی که خود اسراییلی ها هم هنوز نتوانسته اند برایش مدرک سازی کنند و فقط برای ادامه ی جنگ با ایران مطرح کرده اند. رادیو زمانه می توانست اخبار ترور دانشمندان ایرانی و یا ترور دیگر شخصیت های جهانی را در چند دهه ی اخیر در پی این خبر بیاورد. دست کم آن اخبار تایید شده اند و حتی اسراییلی ها هم دست داشتن در آن جنایات را پذیرفته اند. مانده ام این پیوندهای مشکوک خبری را به حساب ناپختگی رادیو زمانه بگذارم یا وابستگی شان.

‫ترا به خدای مسیح ، موسی ، بودا ، قرآن ورزشکاران اسرائيل را محافظت کنید تا
‫موساد به در سر زمین اربابانشان به ترور این عزیزان اقدام نکند تا ضمن تلخ کردن
‫این واقعه مهم ورزشی فرهنگی بیش از پیش دنیا را به آشوب بکشند و بهانه به
‫دست عوامل خود در دیگر کشورها برای سلب آزادی بدهد.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما