خانه | خبر | اخبارجهان

بلغارستان: مدرکی در دست نيست که حزب‌الله تروريست فرستاده باشد

شنبه, 1391-04-31 20:20
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

تزوتان تزوتانف، وزير کشور بلغارستان با رد شايعاتی که درباره کشف هويت عامل ترور گردشگران اسرائيلی در رسانه‌های بين‌المللی انتشار يافته است، اعلام کرد که هويت وی هنوز ناشناس باقی مانده است.

به گزارش هاآرتص، تزوتانف روز گذشته، ۲۰ ژوئيه (۳۰ تير) به خبرنگاران گفت: "اين تروريست در گوانتانامو نبوده است و هيچ مدرکی دال بر اين‌که حزب‌الله او را اعزام کرده باشد کشف نشده است."

روز چهارشنبه ۱۸ ژوئيه (۲۸ تيرماه) در حمله به يک اتوبوس حامل گردشگران اسرائيلی در فرودگاه شهر بورگاس بلغارستان هشت نفر کشته و ۳۲ نفر زخمی شدند.

بنيامين نتانياهو، نخست‌وزير اسرائيل و برخی مقامات اسرائيلی عامل اين حمله را جمهوری اسلامی ايران و نيروهای حزب‌الله دانستند اما ايران اين موضوع را تکذيب کرد.

وزير کشور بلغارستان از مردم خواست که در برخورد با اطلاعاتی که وزارت کشور بلغارستان آن‌ها را تأييد نکرده است، هوشيار باشند.

تاکنون هيچ کشوری قادر به شناسايی اين تروريست نبوده است

وزير کشور بلغارستان اظهار داشت: "در ۴۸ ساعت گذشته اطلاعات فراوانی را گردآوری کرده‌ايم که می‌تواند به پيش‌برد تحقيقات پليس در اين رابطه کمک کند."

او با اشاره به همکاری همه‌جانبه بلغارستان و اسرائيل، افزود: "کارشناسان در حال جمع‌آوری اطلاعات هستند و ما آن‌ها را در اختيار تمام طرف‌های مربوطه قرار می‌دهيم."

تزوتانف گفت: "دانستن اين‌که شخص تروريست از کجا وارد بلغارستان شده و ظرف چه مدت پيش از حمله تروريستی در اين‌جا به‌سر می‌برده است برای ما بسيار حائز اهميت است."

وی افزود: "اين را می‌دانيم که دست‌کم چهار روز در بلغارستان بوده است. اما هنوز نمی‌دانيم همدستانی داشته يا به تنهايی دست به اين اقدام زده است."

نمونه‌های دی‌اِن‌اِی که از جسد تروريست به دست آمده به ادارات اطلاعاتی آمريکا فرستاده شده است اما تا به اين لحظه هنوز تشابهی بين آن‌ها و نمونه‌های دی‌اِن‌اِی افرادی که سابق بر اين در گوانتانامو تحت بازداشت به‌سر می‌بردند يافت نشده است.

در عين حال، اطلاعات به دست آمده در اختيار پليس بين‌الملل نيز قرار گرفته و برای نيروهای پليس در سراسر جهان فرستاده شده است. تاکنون هيچ کشوری قادر به شناسايی اين تروريست نبوده است.

افزون بر نمونه‌های دی‌اِن‌اِی شخص تروريست، نمونه‌هايی نيز از مواد منفجره‌ای که در انفجار اتوبوس توريست‌های اسرائيلی به کار رفته بود جمع‌آوری شده تا با بررسی آن از ارتباط ميان اين رويداد با حملات قبلی پرده برداشته شود و به اين طريق بتوان مسئولان اين ترور را شناسايی کرد. فرد تروريست حدود سه کيلوگرم ماده منفجره به همراه داشته است.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ميخواستيد کارت شناسايي اش را برايتان پست کنند؟!....

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما