خانه | خبر | اخبارجهان

حمله مردان به تظاهرات زنان مصر عليه آزار جنسی

شنبه, 1391-03-20 17:36
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

صدها مرد به زنانی که تظاهراتی را در اعتراض به آزار جنسی زنان در قاهره برگزار کرده بودند، حمله کردند و با شکستن سد مردان محافظ اين زنان، چند تن از زنان تظاهرکننده را در ميدان تحرير مورد آزار جنسی قرار دادند.

به گزارش گاردين، برخی از قربانيان اين رويداد که روز گذشته، هشتم ژوئن (۱۹ خرداد) رخ داد می‌گويند اين حمله، اقدامی سازمان‌يافته بود که با هدف بازداشتن زنان از شرکت در راه‌پيمايی‌ها و لطمه زدن به جنبش دموکراسی‌خواهی مردم مصر صورت گرفته است.

حمله روز جمعه، آزار جنسی برخی زنان تظاهرکننده را در ميدان تحرير در پی داشت. اين همان ميدان شهر قاهره است که محل وقوع قيامی در سال گذشته بود که حسنی مبارک را وادار به کناره‌گيری از قدرت کرد.

در اوايل هفته جاری نيز يکی از خبرنگاران آسوشيتدپرس شاهد حمله حدود ۲۰۰ مرد به يک زن بود که پيش از آن‌که کسی به کمک‌ او بيايد، در اثر آزارهای آن مردان از حال رفت.

تظاهرکنندگان در اين راه‌پيمايی خواستار پايان دادن به هر نوع آزار جنسی شده بودند

تظاهرکنندگان در راه‌پيمايی روز جمعه خواستار پايان دادن به هر نوع آزار جنسی شده بودند. حدود ۵۰ زن در اين تظاهرات شرکت کرده بودند و گروه پرشمارتری از مردان نيز برای حمايت از آنان، با گرفتن دست‌های يکديگر حلقه‌ای محافظتی را در اطراف آن‌ها ايجاد کرده بودند.

معترضان در اين تظاهرات پوسترهايی در دست داشتند و شعارهايی سر داده بودند.

پس از آن که تظاهرکنندگان به گوشه پر ازدحام‌تر ميدان تحرير رسيدند، صدها مرد به آن‌ها حمله‌ور شدند، آن‌ها را به باد تمسخر گرفتند و مورد آزار جنسی قرار دادند.

بنا به برخی گزارش‌ها، مهاجمان، زنانی را که قصد فرار داشتند تعقيب و چند تن از آنان را گرفتار کردند و با پرخاشگری آن‌ها را مورد آزار جنسی قرار دادند. برخی از زنان نيز در ساختمانی در نزديکی محل وقوع حادثه پناه گرفتند.

در قيام سال گذشته که منجر به سقوط حسنی مبارک شد، زنان به مدت کوتاهی "مصر جديدی" را تجربه کردند. زنان در آن قيام به‌عنوان فعال، معترض، پزشک و مبارز در مقابل نيروهای امنيتی ظاهر شدند. آن‌ها در ۱۵ ماه گذشته نيز همچنان نقش مهم خود را در جنبش‌ مصر حفظ کرده‌اند. با اين حال، حمله به زنان معترض در طول اين چند ماه معمول بوده و اغلب از سوی مردانی که با فعاليت اجتماعی زنان مخالف‌اند و همچنين نيروهای امنيتی صورت گرفته است.

در جريان اعتراض‌هايی که منجر به برکناری حسنی مبارک شد نيز چندين بار به روزنامه‌نگاران زن خارجی حمله شده بود.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

کسانیکه به این زنان حمله ور شدند اخوان المسلمین هستند که در ردیف طالبانها و خامنه ایها هستند همه مذهبی و از یک قماش هستند.

چماقداران حزب الله آنجا هم فعال هستند؟!....

این هم پیامد به اصطلاح بهار عربی. زنان مصری باید منتظر پیامدهای بدتر از این هم آنچه در فرایند انقلاب اسلامی ایران و افغانستان بر سر زنان آمد باشند.

مردم مصر اگر اگاهانه و فعالانه در قطع دست اخوان المسلمین از سیاست و حکومت کوشا نباشند همان روزگاری را خواهند دید که مردم ایران 33 سال پیش ندانسته به ان رای دادند و ولی سفیه را به قدرت مطلقه رسانیدند. واز بر ان روزی که تمام کشور های اسلامی با خامنه ای و خمینی هم صدا و هم راستا شوند انوقت نیمی از جمعیت خاور میانه مجبور به مهاجرت خواهد شد.

با اوردن ولی فقیه بر مسند حکومت مردم ایران اختیار جسم و فکز خود را بکجا به وی سپردند و حالا حالا ها اخوند شیطان صفت از جسم ایرانیهای خارج نخواهد شد. تصور کنید در هر سوراخ بدن ایرانی ها یک اخوند نشسته و به انها فرمان میدهد که با کدام پا وارد خلا شوند و با کدام دست غذا بخورند و چگونه مدفوع و ادرار کنندو چه بگویند و چگونه بگویند و غیره. واقعا که حیف است ملت بزرگ ایران این چنین خود را بازیچه دست اخوند کرده باشد.

این حمله به بانوان مصری بار اولش نیست و در اینده شدت هم خواهد یافت. همین روند در ایران هم پیاده شد. حالا هم دارند دانشگاه ها را زیر پوشش "عفاف و حجاب" میبرند.

نمیدونم چرا همه باورشون شده با چند ماه تو خیابون رفتن و کشته و زخمی دادن میشه زیر و زبر یک جامعه
عمیقا مریض (بخوانید تمام جوامع اسلامی خاور میانه) رو درمان کرد، خشونت و آزار و عقده جنسی جاش تو مغز تمام افراد جامعه عقب افتاده از جمله ایرانه (هرچند هممون فکر کنیم که بهتر از ما جایی پیدا نمیشه)
تنها عوض شدن زمامداران مشکلی رو حل نمیکنه (نمونه اش هم الان تو افغانستان و عراق و مصر و ... واضح قابل دیدنه)

/ادمای مریض...از 90% مردها متنفرم! اون 10% اطرافیانم هستن که از خوب بودنشون اطمینان دارم

شباهت رویدادهایی که پشت سر هم در مصر اتفاق می افتن، به وقایع پس از انقلاب ایران، عجیب نیست؟!؟!؟
و ناراحتیم از اینه که با این اوضاع به این زودی ایران هم رهایی نخواهد داشت!!!:(

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما