خانه | خبر | اخبارجهان

حکم دادستان آمريکا به انجام تحقيقات درباره افشای اطلاعات محرمانه

شنبه, 1391-03-20 16:22
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

دو دادستان آمريکايی سرپرستی تحقيقاتی را در رابطه با اتهام افشای اطلاعات طبقه‌بندی شده توسط بخش‌های اجرايی و قانون‌گذاری حکومت آمريکا بر عهده گرفته‌اند.

به گزارش آسوشيتدپرس، اريک هولدر، دادستان کل آمريکا اين موضوع را روز گذشته، هشتم ژوئن (۱۹ خرداد) اعلام کرد و وعده داد دستگاه قضايی آمريکا تحقيقاتی را درباره چگونگی افشای اطلاعات مربوط به نقش ايالات متحده در حملات سايبری عليه ايران و مبارزه هواپيماهای بدون سرنشين با مظنونان به تروريست انجام دهد.

در همين حال باراک اوباما، رئيس جمهور آمريکا اظهار داشت کاخ سفيد در افشای اطلاعات طبقه‌بندی شده مربوط به امنيت ملی نقشی ندارد.

گفته می‌شود دولت آمريکا با هدف تأثير گذاشتن بر انتخابات رياست جمهوری پيش‌روی و ارائه تصويری قهرمانانه از باراک اوباما، برخی از اطلاعات محرمانه را در اختيار رسانه‌ها قرار داده‌ است، اما اوباما اين ادعاها را "اهانت‌آميز" و "اشتباه" دانست.

جمهوری‌خواهان آمريکا می‌گويند افشای اطلاعات مربوط به نقش ايالات متحده در حملات سايبری عليه ايران و مبارزه هواپيماهای بدون سرنشين با مظنونان به تروريست تبليغات انتخاباتی اوباما است

گزارش‌هايی که به‌تازگی در رسانه‌ها منتشر شده ‌است شامل جزئياتی از حمله موفقيت‌آميز يک ويروس کامپيوتری به برنامه‌های هسته‌ای ايران است که نشان می‌دهد آمريکا نيز در آن نقش داشته ‌است.

اين گزارش‌ها همچنين اطلاعاتی را از هدف‌های مختلف هواپيماهای بدون سرنشين آمريکا در راستای مباره با تروريسم ارائه می‌دهد.

افشای اين اطلاعات انتقادهای زيادی را در ميان جمهوری‌خواهان آمريکا موجب شده ‌است. آن‌ها می‌گويند که چنين برنامه‌ای با هدف بالا بردن آرای اوباما در انتخابات رياست جمهوری تدارک ديده‌ شده ‌است.

اوباما در اين‌باره گفت که منتقدان او لازم است به درک بهتری نسبت به ديدگاه او و اطرافيانش در رابطه با مسئله رياست جمهوری نائل آيند.

او افزود: "ما با مسائلی طرف هستيم که می‌تواند بر امنيت مردم آمريکا، خانواده‌هايمان، پرسنل نظامی ما و متحدانمان تأثير بگذارد. بنابراين ما دست به اين بازی نمی‌زنيم."

ساعاتی پس از اين اظهارات اوباما بود که اريک هولدر با انتشار اطلاعيه‌ای گفت، مطمئن است که اين دو دادستان به واقعيات پی خواهند برد.

هولدر در حکم خود رونالد ماچن، دادستان ناحيه کلمبيا و راد رزنستاين، دادستان ناحيه مريلند را مأمور تحقيقات جداگانه‌ای کرد که هم‌اکنون پليس آمريکا مشغول آن است.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما