خانه | خبر | اخبارجهان

قاتل و آدم‌خوار مونترالی در برلین دستگیر شد

پنجشنبه, 1391-03-18 10:30
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

لوکا روکو مانوتا، مرد کانادایی ٢٩ سالە کە دوست خود در شهر مونترال کانادا را بە قتل رساندە بود، بالاخرە در شهر برلین آلمان دستگیر شد.

لوکا روکو مانوتا پس از آن کە دوست پسر خود را در آپارتمان شخصی‌اش بە قتل رساند، بدن وی را قطعە قطعە کردە، آن را داخل یک چمدان گذاشتە و برای یکی از احزاب کانادایی پست کردە بود. مقتول یک دانشجوی چینی بود کە برای ادامە تحصیلات بە کانادا رفتە بود.

وی پس از قتل بلافاصلە کانادا را ترک کردە و راهی فرانسە شد. پس از آن‌کە پلیس فرانسە از طریق موبایل شخصی محل اقامت وی را آشکار ساخت، لوکا از فرانسە بە آلمان گریخت و در یکی از کافه ـ اينترنت‌های پایتخت آن کشور شناسایی و دستگیر شد. صاحب کافە بە وی مظنون شدە و بە پلیس زنگ زدە بود.

بازیگر فیلم‌های پُرنوی همجنس‌گرايان در لحظە دستگیر شدن مقاومت نکردە بود و خود را بە هفت پلیسی تسلیم کرد کە مأمور توقیف وی بودند. وی به‌هنگام دستگیری بە مأموران پلیس گفتە بود: «سرانجام مرا بە دست آوردید!»

کافه ـ اينترنتی در برلين، محل دستگيری قاتل کانادايی

همە چیز از روز ٢٩ ماە مه آغاز شد، زمانی کە جسد ژون لین، دانشجوی ٣٢ سالە دانشگاە کونکوردیای مونترال کە در رشتە انفورماتیک مشغول تحصیل بود، در یکی از محلات مونترال پیدا شد. چند ساعت دیر‌تر قسمتی از بدن مقتول کە برای حزب محافظەکار کانادا پست شدە بود یافت شد. بستە دیگر کە حاوی یکی از دست‌های قربانی و برای دفتر حزب لیبرال کانادا پست شدە بود از طریق پلیس کشف شد.

پلیس مونترال بە سرعت ردپای لوکا لوکو مانوتا را در این قتل شناسایی کرد. دانشجوی چینی بە صورت برهنە از راە مچ و قوزک پا بە یک تختخواب بستە شدە بود. ژون لین قبل از این‌کە به‌وسیلە قاتل قطعە قطعە شدە و سر از بدنش جدا شود، بە وسیلەی چاقوی آشپزخانە و قالب یخ بە قتل رسیدە بود. پس از قتل هم، قاتل فیلم‌های پُرنو را کە قبلا بازی کردە بود روی بدن بی‌جان قربانی‌اش گذاشتە بود. در ‌‌نهایت وی، در حالی کە از تمام لحظات آن حادثە فیلم‌برداری می‌کردە، قسمتی از بدن مقتول را خوردە است.

سرانجام لوکا روکو مانوتا فیلم ١١ دقیقەای بە نام "دیوانە یخ خرد کن" کە از قربانی خویش تهیە کردە بود را روی اینترنت قرار داد.

قاتل پس از آن بلافاصلە از راە هوایی به فرانسە گریخت. جایی کە پلیس آن کشور روز دوم ژوئن ردپای او را در پاریس پیدا کرد. او به‌وسیلە یک نفر شناسایی شد. پلیس در حالی بە محل رسید کە مانوتا پیش از آن هتل را ترک کردە بود، اما از اتاق وی تعدادی فیلم پُرنوگرافی و بلیت هواپیمای قاتل، از کبک به پاریس، کشف شد. وی چند مورد دیگر هم در پاریس دیدە شد کە هر بار موفق شد از چنگ پلیس بگریزد.

این مرد کە در ماە ژوئیە ١٩٨٢ در انتاریوی کانادا بە دنیا آمدە است با نام مستعار اریک کلینتون نیومن شناختە می‌شد. نامی کە وی تا سال ٢٠٠۶ از آن استفادە می‌کردە است. به‌گفتە مقامات پلیس کانادا وی از نام‌های دیگری چون کرک نیومن و ولادیمیر رومانف استفادە کردە است.

طبق گفتە روزنامەهای کانادایی وی در سال ٢٠٠۵ هم بە جرم داشتن کارت اعتباری تقلبی و کلاه‌برداری بە ٩ ماە حبس محکوم شدە بود.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

یک صاحب کافی نت ترک به نام قدیر آنلاییشلی Kadir Anlayışlı در برلین او را شناخته و به پلیس زنگ زده است.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما