خانه | خبر | اخبارجهان

باراک: اسرائيل از حمله نظامی به ايران منصرف نشده است

پنجشنبه, 1391-02-28 15:06
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

ايهود باراک، وزير دفاع اسرائيل نسبت به مذاکرات ايران و قدرت‌های غربی اظهار نگرانی کرد و گفت، توافق با ايران می‌تواند به ايران اجازه فريب جهان و پيش‌برد برنامه هسته‌ای آن را بدهد. سفير آمريکا در اسرائيل نيز گفت گزينه حمله به ايران امکان‌پذير است.

باراک شامگاه چهارشنبه، ۲۷ ارديبهشت (۱۶ ماه مه) در گفت‌وگو با سی اِن اِن اظهار داشت، اسرائيل نگران است که ايران غير قابل کنترل شود.

او افزود، دولت اورشليم به اين که آمريکا موانعی را برای جلوگيری از دستيابی ايران به قابليت توليد سلاح‌های هسته‌ای ايجاد کند، اعتماد کرده است.

باراک که برای ديدار با لئون پانه‌تا، وزير دفاع و ديگر مقام‌های آمريکايی به واشنگتن سفر کرده است، در گفت‌وگوی خود با سی اِن اِن تأکيد کرد که جامعه جهانی بايد نيروهايش را برای خنثی کردن پيشرفت‌های هسته‌ای ايران متحد کند.

او گفت: "اين مسئله چالشی واقعی برای تمام جهان محسوب می‌شود و نه فقط برای اسرائيل. من فکر می‌کنم که وجود يک ايران هسته‌ای کل چشم‌انداز خاورميانه را تغيير خواهد داد. بايد کاری کنيم که جلوی اين اتفاق گرفته شود."

دان شاپيرو، سفير آمريکا در اسرائيل: گزينه حمله به ايران برای ما نه تنها امکان‌پذير است که برنامه‌های ما در اين زمينه نيز کاملأ برای اجرا آماده است

باراک با اشاره به اين که اسرائيل از حمله نظامی به نيروگاه‌های هسته‌ای ايران منصرف نشده است، اظهار داشت: "چالشی واقعی که هم‌اکنون با آن مواجه‌ايم، مذاکراتی است که با ايران صورت می‌گيرد."

او در عين حال تأکيد کرد که اسرائيل حق دفاع از خود در مقابل ايران را همچنان برای خود محفوظ نگه داشته است.

دور بعدی مذاکرات هسته‌ای ايران با شش قدرت جهان قرار است روز ۲۳ مه (سوم خرداد) در بغداد صورت گيرد.

باراک در گفت‌وگوی خود خاطرنشان کرد: "اسرائيل کاملأ به آمريکا و ديگر کشورهای عضو گروه ۱+۵ اعتماد و باور دارد و از آن‌ها می‌خواهد که موانعی را برای جلوگيری از دستيابی ايران به سلاح‌های هسته‌ای ايجاد کنند."

او تصريح کرد: "غنی‌سازی اورانيوم بايد در ايران متوقف شود، چه اورانيوم ۲۰ درصدی باشد و چه حتی ۵/۳ درصدی. بايد کل اورانيوم‌های غنی شده را از آن کشور خارج کرد."

سفير آمريکا در اسرائيل: آمريکا برای حمله احتمالی به ايران آماده است

در همين حال دان شاپيرو، سفير آمريکا در اسرائيل نيز خاطرنشان کرد که برنامه‌های آمريکا برای حمله نظامی احتمالی به ايران آماده اجراست و اين گزينه برای آمريکا "کاملأ امکان‌پذير" است.

او امروز، پنج‌شنبه (۲۸ ارديبهشت) در گفت‌وگو با راديوی ارتش اسرائيل اظهار داشت: "ترجيح ما بر اين است که مسئله ايران با ديپلماسی و از طريق اعمال فشار حل شود تا اين که از نيروی نظامی‌مان عليه ايران استفاده کنيم، اما اين به آن معنا نيست که گزينه حمله به ايران برای ما کاملأ امکان‌پذير نيست. بلکه نه تنها امکان‌پذير است که برنامه‌های ما در اين زمينه نيز کاملأ برای اجرا آماده است."

آمريکا و متحدان غربی آن ايران را متهم به تلاش برای دستيابی به توانايی توليد سلاح هسته‌ای می‌کنند. اين اتهام را ايران همواره رد کرده ‌است و می‌گويد که برنامه‌های اتمی آن اهدافی صلح‌آميز دارد.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

‫با توجه به اینکه اسرائيل بسیار کوچک میباشد ، بعد از سالها تولید و خرید اسلحه باید یک انبار ‫تکانی
‫کند و در ضمن با شروع جنگ ادامه حیات عوامل خود را ضمانت خواهد کرد و ضربه برزگی به
‫جنبش سبز خواهد زد، اگر شرایط به همین وضع ادامه پیدا کند تا حداکثر ۱۳۹۲ این قده سرطانی باید
‫نیش خود را بزند حتی اگر ایران با آژانس انرژی اتمی با ایران به توافق برسد ، اسرائيل هیچ تعهدی
‫در برابر سازمان های بین المللی نداشته است و دولت ۷ ساله اخیر در ایران خدمات با ارزشی به این
‫کشور کرده.است.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما