خانه | خبر | اخبارجهان

پوتين به کرملين بازگشت

دوشنبه, 1391-02-18 14:05
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

ولاديمير پوتين که بيش از يک دهه بازيگر اصلی عرصه سياست در روسيه بوده ‌است، برای آغاز دوره جديد رياست جمهوری‌ خود به کاخ کرملين بازگشت.

به گزارش سی‌ان‌ان، پوتين امروز، ۱۸ ارديبهشت‌ماه (هفتم ماه مه) سومين دوره رياست جمهوری خود را آغاز کرد در حالی که روز گذشته اين کشور شاهد اعتراض‌هايی عليه او بود.

در اين اعتراض‌ها صدها تن، از جمله رهبران مخالفان و يک وبلاگ‌نويس مشهور بازداشت شدند. مردم در اين راهپيمايی‌ شعارهايی نظير "روسيه بی‌پوتين" و "پوتين يک دزد است" را سر داده بودند.

پوتين در انتخابات ماه مارس نزديک به ۶۵ درصد از آراء را از آن خود کرد و با وجودی که ناظران مستقل او را به انجام تخلفات گسترده انتخاباتی متهم کردند، مدعی پيروزی در آن انتخابات شد.

اين در حالی است که به‌گفته ناظران بين‌المللی ابهام‌های زيادی درباره تعداد واقعی آراء پوتين وجود دارد و گری کاسپاروف، قهرمان مشهور شطرنج که به يکی از مخالفان پوتين تبديل شده نيز اتهام "کلاهبرداری بزرگ" را به حاميان پوتين نسبت داده است.

اعتراض‌های روز يکشنبه به‌خاطر انحراف جمع کثيری از تظاهرکنندگان از مسير تصويب‌شده راهپيمايی، به خشونت و درگيری ميان پليس و معترضان کشيده شد

پوتين که پيش‌تر از افسران کاگ‌ب، سازمان اطلاعات و امنيت اتحاد شوروی سابق، بود، اقداماتی را برای تثبيت کردن اقتصاد روسيه و به حداقل رساندن آراء مخالف صورت داد.

او به مدت هشت سال رياست جمهوری روسيه را بر عهده داشت و سپس به‌خاطر محدوديت‌ زمانی که برای اين سمت در روسيه تعريف شده است، ناچار به تحويل رياست جمهوری در سال ۲۰۰۸ شد.

از آن پس او به‌عنوان نخست‌وزير ديميتری مدودوف، رئيس جمهوری که خود او به‌عنوان جانشين‌اش در نظر گرفته بود، مشغول به کار شد. اما مدودوف در پايان دوره نخست رياست جمهوری خود اعلام کرد که برای بار دوم در انتخابات شرکت نمی‌کند و به اين ترتيب، پوتين دوباره نامزد رياست جمهوری شد.

شرکت پوتين برای بار سوم در انتخابات رياست جمهوری روسيه، در دسامبر گذشته با اعتراض‌های پيش‌بينی نشده‌ای روبه‌رو شد.

اعتراض‌های روز يکشنبه به‌خاطر انحراف جمع کثيری از تظاهرکنندگان از مسير تصويب‌شده راهپيمايی، به خشونت و درگيری ميان پليس و معترضان کشيده شد.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

‫بوتین به کرملین بازگشت؟
‫مگر رفته بود، چند سالی به کاخ حزب کمونیست اسباب کشی کرده بود تا کرملین را
‫سم پاشی و نظافت کنند.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما