خانه | خبر | اخبارجهان

دختر فعال مصری عکس برهنه خود را منتشر کرد

پنجشنبه, 1390-08-26 08:23
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

عليا ماجده المهدی، دختر ۲۰ ساله مصری عکس لخت خود را بر روی فيسبوک، توئيتر و وبلاگ شخصی‌اش منتشر کرد.

 

به گزارش العربيه، اين دختر مصری از اقدام خود به عنوان "جنبش آزادی‌خواهی آنلاين" نام برده است.

العربيه گزارش داده است: "هنگامی که وی روز يکشنبه گذشته به عنوان نخستين دختر عرب دست به چنين اقدامی زد و ديوارهای حيا در جوامع عرب را شکست، هزاران نفر از کاربران خشمگين و همچنين هواداران عليا نسبت به اين جنجال واکنش نشان دادند."

العربيه: تعداد زنانی که با عليا اعلام همبستگی کرده‌اند بيشتر است. برخی از اين زنان نيز اعلام کرده‌اند در شرايط مناسبی عکس‌های لخت خود را منتشر خواهند کرد

عليا در وبلاگ شخصی خود که آن را "مذکرات ثائرة" (يادداشت‌های يک زن انقلابی) ناميده است، در زير عکس خود نوشته است: "نخست درباره زنانی که در آغاز دهه ۷۰ ميلادی در دانشکده هنرهای زيبا به عنوان مدل در برابر نقاشان مرد لخت می‌شدند قضاوت کنيد و کتاب‌های هنری را پنهان کرده، مجسمه‌های برهنه را بشکنيد، سپس در برابر آينه لخت شويد و بدن‌های خود را که با ديد تحقيرآميز به آن‌ها نگاه می‌کنيد به آتش بکشيد تا پيش از فرستادن اهانت‌هايی با مضمون تبعيض جنسی به من و نفی حق آزادی بيان من، برای هميشه از عقده‌های جنسی خود رها شويد."

در هر ثانيه سه نفر به بينندگان اين وبلاگ افزوده می‌شود که بيشتر آن‌ها از کشورهای عربی هستند.

العربيه گزارش داده تعداد زنانی که با عليا اعلام همبستگی کرده‌اند بيشتر است. برخی از اين زنان نيز اعلام کرده‌اند "در شرايط مناسبی عکس‌های لخت خود را منتشر خواهند کرد."

اين دختر مصری پيشتر خود را عضو جنبش شش اوريل معرفی کرده بود. جنبش شش آوريل يکی از گروه‌هايی است که تظاهرات عليه حسنی مبارک، رئيس‌جمهور پيشين مصر را رهبری کرد.

اما اين جنبش با انتشار بيانيه‌ای عضويت عليا را در جنبش شش آوريل رد کرد. پس از انتشار اين بيانيه، عليا ماجده المهدی نيز اعلام کرده است عضو جنبش شش آوريل نيست.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

برای این خبر لازم بود که کمی وقت صرف کرد و با مراجعه مستقیم به منابغ ذکر شده خبر دست اول تهیه کرد و نه آنکه از العربیه کپی پست کرد.

زن مسلمان را خیلی قبل تر دست استعمار برهنه کرده بود. چه به صورت استعاری و چه واقعی. نقاشی های اورینتالیسیتی اروپایی قرن نوزده تنها سوژه اش زن مسلمان برهنه است. اتفاق تازه ای نیفتاده. حالا خود سوژه استعمار شده چنان در هژمونی استعمار محو شده است که به اختیار خودش برهنه می شود.

او مصری بود ولی هیچگاه یک ایرانی اینقدر جرات نشان نخواهد داد

‫فکر نمیکردم اینقدر زنان مصری ها زشت و بد هیکل باشند.

کاش می شد به تمام زنان دنیا فهماند که ارزش آنها فراتر از این است که وسیله ای باشند برای یک سری قدرت ها برای رسیدن به خواسته هایی
کاش می شد فهماند که شان و ارزش آنها فراتر از برهنگی آنهاست
کاش مردانی بودند تا ارزش والای زن بودن و یا مادر بودن و یا همسر بودن را درک می کردند
وقتی مردها به این درک نمیرسند چگونه از زنها انتظار برود تا بر این ارزش احترام بگذارد و افتخار کند
وقتی در آموزه های امروزی زن قهرمان یعنی زنی برهنه حال چه در سینما و چه در افکار ناخداگاهمان
دیگر هیچ انتظاری از هیچ کسی نمیرود
و سخن آخر اینکه . . .
و ما همیشه و در هر زمان قربانی قدرت ها و خواسته های شیطانی آنها بودیم چه مرد و چه زن همیشه اسباب بازی و سیایست آنها بودیم و هستیم

به نظر من قضاوت کردن در این مورد خیلی سخت است..چون من در ان محیطی که این خانم است نیستم و درک درستی ندارم اما راه های اعتراض به گروهی خاص مسلما مخالفان و موافقان خاص خود را دارد..کار ایشان به نظر سیاسی است تا اجتماعی..

دین بیشترین سود رو از آزادی می بره
اما بدترین ضربه ها رو به آزادی می زنه
صلب آزادی فردی بزرگترین ضربه دین به بدنه اجتماع است .

این یک توهین اهانت بر شخصیت زن است نباید برای یک شخص یا گروهی اوباش وفاسد اجازه داد که خلاف فطرت بشری چیزی را انجام داد که قلب همه انسانها بخصوص مسلمانان وخواهران مسلمان را جریح دار سازد مطابق به قانون شرعی مصر باید این زن مجازات گردد تا در اینده چنین عمل قبیح را انجام ندهد..

اگر درست فهمیده باشم او خودش برهنه شده و کسی را به زور برهنه نکرده ،کسی را هم به زور نپوشانده! کسی هم مجبور نیست حتما به فیس بوک او برود. شاید یک عده نفهمند ولی این یعنی آزادی،نفس آزادی که باشد ،هر کس در چگونگی استفاده از آن آن مختار است.

خاكبر سرتون اخه به شما چه ارتباطي داره كه يارو لخت شده تا كي مخواهيد به اسم دين و شخصيت و مقامومنزلت بزنين تو سر مردم يعني اگر اين يك زن مسلمان نبود عيبي نداشت يا مثلا كمتر عيب داشت واقعا خاك بر سر ما كه براي نوع دين منزلت قايل مشويم

شخصیت زن با نشان دادن چند عکس لخت کوچک نمی شود. شخصیت زن با توسری خوردن و نصف مرد نشان داده شدن توسط آقایان ملایان کوچک میشود. دیه و رای زن نصف مرد است، آیا این آقایانی که رگ غیرتشان گل کرده هیچوقت برای یکبار هم که شده از این مساله خجالت نکشیده اند؟

هيچ خواننده اي يا بازيگري چه در دنياي عرب عكس لخت خود را نمايش نمي دهد اين كار اين دختر 20 ساله جنون بوده و غير اخلاقي .فمنيست به معني لخت بودن نيست حتي در كشور هاي غربي اين كار بي معناست

گرچه بد بد است و با یک بدی نباید بدی دیگر را توجیه کرد و من نیز چنین نظری ندارم. ولی مسلمانان عزیز و غیرتی یادی هم از زنان ودختران و دختر بچگانی بکنند که مجاهدان و سرداران صدر اسلام پس از کشتار و غارت در سرزمین های فتح شده ، انها را اسیر و کنیز کردند و پس از تجاوزها از راه های دور به مدینه میبردند و آنها را میفروختند. یعنی به کشتار و غارت بسنده نمیکردند تجاوز به ناموس مردم و دسته دسته به اسیری و کنیزی بردن زنهای و دختران ازاده هم بدنبال آن بود. حال از لخت شدن یک دختر غیرت اسلامی اینگونه بجوش می آید؟! خواهشمندم در پاسخ ناسزا نگویید، تاریخ نوشته های سده های دو وسه وچهار هجری را بخوانید، همه از منابع اسلامی و نوشته علما و دانشمندانی است که مسلمانان به آنها افتخار میکنند. بخوانید و بیندیشید. همچنین تمرکز درامدهای بی حساب و بی حسابرسی بنیادها در دست یک نفر و درامدهای دریا دریا نفت صادراتی که به خزانه واریز نمیشود و کشتار و تجاوز به دختران و پسران شیعی در همین ایران کمی غیرت شما را به جوش آورد. در خانه اگر کس است یک حرف بس است! تهران ـ بابک

به نظر من که یک مسلمان شیعه هستم این کار زشت است چون تعداد عکس های لخت کم می باشد . من پیشنهاد می کنم از زاویه های مختلف و نزدیک تر عکس بگیرد تا امام زمان زود تر ظهور کند . لطفا نظر من را تایید کنید چون من توهینی به کسی نکردم که نظرم تایید نشود .

درود بر این زن شجاع عرب -کدام یک از مردان ما جرات کردند در برابر تحجر در 30 سال قبل بایستند؟ با هر وسیله باید در برابر ارتجاع آخوندی ایستاد

خطاب به آقایی که فرمایش کردند:فکر نمیکردم اینقدر زنان مصری ها زشت و بد هیکل باشند.
شما به خوشگلی و خوش هیکلی مردان ایرونی(!!) ، ببخش این دخترک رو ! دست خودش نبوده طفلک!!
واقعا بعضیها اصلا متوجه نشدند این دختر چرا این کار رو کرده.من خواهش می کنم سطح فکری تون رو از حد کانالهای فشن و فیلمهای پورنو بالاتر بیاورید! البته اگه می توانید! که فکر کنم انتظار بیهوده ای باشه از اغلب مردان ایرووونی!!!
مشکل ما فقط مردسالاران اسلامی نیستند همین جماعت پورنوبین که تصورشون از زن یک وسیله جنسی خوشگل و تحریک کننده ست هم یک مصیبت عظماست ...فرق چندانی هم با اسلامیون ندارند واقعا.

برهنگی یک زن توهین به شخصیت زن نیست. اهانت به شخصیت و شعور زن صیغه و فحشای شرعی شده اسلامیست. خلاف فطرت بشری نگهداشتن زن در یک زندان سیار و متحرک به اسم چادر و حجاب است.

حرکتي به غايت معنا دار و مهم که روزنه هاي رهايي زن را نشان مي دهد

اقدامی حیوان گونه و به واقع ابلهانه که به واسطه استقبال غرب به عنوان اخبار مهم و حرکتی معنی دار مطرح شده است!

خیلی جالبه. روزانه هزاران عکس از زنان لخت اروپایی و آمریکایی منتشر میشه و همین کسایی که اینجا کامنت گذاشتن میرن این عکسها رو برای ارضای امیال جنسیشون میبینن.
برای چی اون عکس ها به زن مسلمان توهین نمیکنه؟ مگه نه اینکه تو دین اجبار نیست؟‌ این خانم داره میگه من از شانزده سالگی مسلمان نیستم. به شما چه ربطی داره که یه زن غیر مسلمان عکس برهنه شو پخش کنه؟ اصلا به شما چه ربطی داره که یک انسان عکس های برهنه شو بذاره تو اینترنت؟ زورتون کردن نگاش کنین؟‌ مگه این زن مال شماست؟ غیر از اینه که اسلام به شما حق داده که فک کنین اختیار بدن همه زن ها رو دارن که هرموقع هرکدومشونو دوس داشتین بکنین تو چادر، هر کدومشونو دوس داشتین ببرین تو تخت خوابتون؟

اگه این عکس احساسات زن های مسلمان رو جریحه دار کرده چرا یک نفر خانم مسلمان رو نمیبینیم که بیاد اینجا کامنت بذاره؟ پس اون خانم های به اصطلاح مسلمان مصری که از این کارش حمایت کردن چی؟‌
اصلا به شما چه که به خاطر جریحه دار شدن احساسات زن های مسلمان برای این خانم حکم صادر کنین؟‌ از طرف خودتون حرف بزنین

محکوم کردن این دختر هیچ دلیل منطقی ای نداره. غیر از اینکه به قبای مردهای مسلمان بر خورده که زنی با این کار نشون داده که اختیار بدنش دست خودشه

موضوع بسیار جذاب برای رادیو زمانه و دوستداران! گوارای وجودتان باشد.

چرا باید مجزات بشه...بدن هرکسی متعلق به خودشه ....به کسی ربطی نداره.

اگر لخت بودن بد بود ادم و هوا لخت نبودند و اگر به خاطر بد ذاتی مردان لختی از بین رفته و لعنت شده است،لزومی ندارد که مردان خود را فرشته نجات زنان معرفی کنند و اگر لختی زنان خواست مردان است هم لزومی ندارد که همه جوره از این زیبایی و نعمت زنان سوء استفاده روحی،مادی و جنسی صورت بگیرد و خود زن بیچاره فقط در عذاب باشد.از مردان احمقی که برهنگی زن را به شعار ازادی و مردمسالاری می چسبانند و سعی در پنهان کردن امیال جنسی مردانه خود دارند، باید گفت که اگر واقعا راست میگویید و مرد هستید که نیستید،عکس لخت زن و دختر خودتان را هم در مطبوعات به نمایش بگذارید.
خانمها باید یا با این مطبوعاتی های فاسد و دو رنگ مبارزه کنند و یا هیچ گونه اعتراضی به مردان نکنند که به زن فقط به عنوان یک وسیله نگاه میکنند.در پشت این گونه بازیها اهداف ضد زن و سودجویی مالی و سکسی و سیاسی نهفته است و به همین علل هم جسم زن را جهت تحریک مردان و جامعه به گونه های مختلف به نمایش گذاشته و خیالپردازی به راه می اندازند.ضمنا نباید از اهداف سیاسی و شیطانی چنین حرکتهایی هم قافل بود.این کار در جامعه اسلامی رادیکال مصر نتیجه ای جز رادیکالتر شدن ندارد و ازادی نسبی کنونی زنانان مصر را از بین خواهد برد و اسلام هراسی و زن ستیزی را دامن میزند.من به تمام خانمها پیشنهاد میکنم که از مسئولین نشریه هائی که عکس برهنه زنان را به نمایش میگذارند ،بخواهند که عکس لختی زن مسئول و زن کارمندان مرد وعکس لختی تمام کارمندان خود را هم به نمایش بگذارند.اگر چنین نکردند بدانید که انان تحقیر کننده اصلی زنان می باشند.مطمعنا با چنین حرکتهای زنان میتوان از جنبش فمینیستی زنان در جوامع اسلامی و مسیحی و غیره حمایت کرد و خواهان ازادی نسبی خوب زنان شد.در غیر اینصورت زن ستیزان با این بهانه که فمینیستها میخواهند زنان را لخت و فاحشه کنند،زنان را سرکوب کرده و مانع از ازادیهای انسانی انان خواهند شد.جهت رفع سوء تفاهم عرض میکنم:به علت اشنایی زیادم با اناتومی انسان،شخصا همه را لخت می بینم لذا برای من لخت و پوشیده یکی است یعنی همه لختند.ضمنا از مسئول زمانه هم خواهش میکنم که نظرشان را در باره این برهنگی بفرمایند و اگر ان را ازادی ن میدانند،ایا چنین اجازه ای هم قلبا به همسر و دختر خود می دهند،یا خیر؟سپاسگزارم

برای یک دختر مسلمان خیلی سخته که بدن لختش را برای بازدید همه ی مردم دنیا بزاره با خودم فکر میکنم این دختره تا حالا چی کشیده که حاضر شده همچین کاری رو کنه !!!!

همیشه برام سوال بوده که چرا دیدن اینقد مسائل جنسی حساسه؟
و همیشه این مسئله تو ذهن تداعی میشه که پایه های مستحکم دین در برابر مسائل جنسی فرو میرزهه
دینی که اینقد در برابر مسائل جنسی ضعیفه آیا میشه بهش اعتماد داشت
ادیان آزادی های فردی رو به شدت محدود می کنند
شاید بخاطر اینکه بتونن خودشون حفظ کنن
به نظرم آزادی فردی اگر باعث آسیب رسوندن به آزادی اجتماعی نشه هیچ اشکالی نداره
یه سوالی که همیشه ذهنمو مشغول کرده
چطورهه که ادیان با استقبال باز همه رو به دین فرا می خونن
ولی در هنگام خروج از دین صد جور انگ مرتد و مهدور الدم رو به همون شخصی می زنن که استقبال می کردن بیاد به جمع
افراد متدین
آیا همانگونه که حق انتخاب دین وجود داره حق خروج از دین نباید وجود داشته باشه؟
شاید اگر ادیان خروج از دین رو اینقد آزادنه میذاشتن باعث به زیر سوال رفتنشون میشد؟
دین مثه یک زنجیری شده بر گردن بشریت

انهایی که برهنگی یک زن برایشان توهین به مقدسات است ایا به تجاوزهای ننگینی که روزانه به دختربچکان هر روز توسط وهران مسلمانشان تحت لوای دین اسلام رخ میدهد با همین دید غیرت مینگرند?

خيلي هم مهم نيست مگه داشتن لباس ويا نداشتنش اهميتي داره اصل بر شرافت است كه كيمياست و كيميا ناياب.
مگر حجاب شرافت مي آورد پس بخوانيد شعر زن چادري ايرج ميرزا را كه واقعيتي تلخ در بطن جامعه ماست.
و واقعيت چه غم انگيزاست و زشت........ فقط بايد مثل كبك سر را در برف فروكرد مگنه
آخ يادم نبود سياه نمايي ننمايي وگرنه زبان در كام بريده بايد

چقدر جالب. کامتهای این صفحه و عکس العملها به تنهایی می تواند بیانگر علت و هدف کار این خانم باشد! شجاعت این دختر تحسین برانگیز است. واقعاً اگر حس تملک نسبت به بدن زن وجود نداشت چرا کسی باید از این کار رنجیده خاطر یا عصبانی بشود؟! گواه این حس مالکیت صدها زن و دختر قربانی قتلهای ناموسی در کشورهای مسلمان هستند. آیا واقعاً اختیار بدن خود را داشتن تحقیر است؟ قانون کشور من برای کودک آزاری با اجازه ازدواج در 9 سالگی (آنهم توسط پدر) مجوز صادر می کند، مجازات پدر فرزند کش را تخفیف می دهد، فحشا را تقبیح می کند و بعد مجوز صیغه ساعتی می دهد، برای اجرای قصاص مردی که زنی را کشته اولیأ دم را بدهکار نصف خون قاتل می کند، زنی که در دفاع خود از تجاوز متجاوزش را بکشد قصاص می کند، زنان را علناً از پستها و مشاغل کلیدی محروم می کند چون ناقص العقلند و تصمیماتشان سست، و... هیچ کدام از این بی عدالتیها و توهینها صدای مردانمان را در نمی آورد. اما وای به وقتی که زنی مسلمان پوستی بیش از قرص صورت و دستها را نشان دهد. همه مفسر فمنیست می شوند که اینها "تحقیر" زن است!!
چقدر مدعیان دین براحتی "فطرت" را مطابق میل و اهداف خود تعریف و تحریف می کنند. من اعتراف می کنم که شجاعت این بانوی مصری را ندارم، اما از صمیم قلب از او متشکرم.

نميدونم چرا هيچكسي فرق آزادي پوشش رو با عريان بودن تشخيص نميده ....

من با نظر آقای منصور پیری خانقاه موافقم فقط بهشون توصیه میکنم بنده اصلا مذهبی نیستم و اصلا هم برام مهم نیست که این خانم چه کار کرده و دوستانی که میگند این خانم آزاده هر کاری بکنه درست میگند ولی دوستان عزیز یادتون باشه که آزادی در فرهنگهای مختلف تعاریف مختلفی داره راه رسیدن به آزادی هم کاره 1 شب و یه عکس نیست و باید همیشه مراقب بود اینها همون حرکتهای انقلابیست که معمولا بعد از انقلابها رخ میده و بدون اینکه بستر جامعه مناسب باشه یه همچین اتفاقهای می افته. اینها فقط به من یک درس منده که باید آگاهی جامعه به حدی برسه که ما بتونیم به نظرات مخالفمون حتی اگه باهاش صد در صد مخالف هم هستیم احترام بذاریم. به امید ایرانی آباد

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما