خانه | خبر | اخبارجهان

بريتانيا گزينه نظامی عليه ايران را کنار نمی‌گذارد

دوشنبه, 1390-08-23 16:22
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

ويليام هيگ، وزير امور خارجه بريتانيا اعلام کرد گرچه گزينه نظامی دست‌کم در حال حاضر در دستور کار قرار ندارد اما "تمام گزينه‌ها" در مقابله با برنامه اتمی ايران در نظر گرفته می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری‌ فرانسه، ويليام هيگ، وزير امور خارجه بريتانيا امروز دوشنبه ۲۳ آبان‌ماه (۱۴ نوامبر) در حاشيه نشست با همتايان خود در بروکسل گفت: "ما اين گزينه (مداخله نظامی) را در حال حاضر در نظر نداريم و برای يک اقدام نظامی فراخوان نمی‌دهيم. ما می‌گوييم همه گزينه‌ها بايد روی ميز باشد."

ويليام هيگ افزود: "بدون شک ما در ماه‌های آينده بر افزايش فشارهای غيرنظامی و قانونی بر ايران تصميم خواهيم گرفت."

وزير امور خارجه بريتانيا گفت وزيران امور خارجه اروپا در مورد اطلاعات داده شده از سوی آژانس بين‌المللی انرژی اتمی در مورد ايران که "به‌هيچ عنوان قابل پذيرش نيست"، صحبت خواهند کرد.

در پی انتشار گزارش آژانس بين‌المللی انرژی اتمی، تحريم‌های جديد عليه جمهوری اسلامی ايران موضوع مذاکره نشست کشورهای اروپايی در بروکسل است.

گيدو وستروله، وزير امور خارجه آلمان: "اگر ايران همچنان همکاری با آژانس را رد کند، تحريم‌های شديدتر عليه اين کشور اجتناب‌ناپذير خواهد بود

يوکيا آمانو، مديرکل آژانس بين‌المللی انرژی اتمی در گزارش تازه خود که سه‌شنبه ۱۷ آبان‌ماه ۱۳۹۰ (هشتم نوامبر ۲۰۱۱) منتشر شد، اعلام کرد جمهوری اسلامی ايران برای دستيابی به سلاح اتمی تلاش می‌کند.

ايران موضوعات مطرح شده در ايران گزارش را رد کرده و به‌شدت عليه آن موضع گرفته است.

از سال ۲۰۰۷ ميلادی سازمان ملل در چهار نوبت تحريم‌های اقتصادی و تجاری عليه ايران را به تصويب رسانده است. افزون بر آن کشورهای اروپايی و آمريکا هر کدام به‌طور جداگانه تحريم‌هايی بيشتری را عليه ايران به‌پيش برده‌اند.

کاترين اشتون، مسئول سياست خارجی اتحاديه اروپا نيز امروز از "نگرانی شديد اروپا" نسبت به آن‌چه که اخيرأ آژانس بين‌المللی انرژی اتمی در مورد برنامه هسته‌ای ايران "يافته است" سخن گفت.

ژان اسلبورن، وزير امور خارجه لوکزامبورگ نيز از افزايش تحريم‌ها عليه ايران سخن گفت و افزود "با عمليات نظامی چيزی به‌دست نخواهد آمد چرا که نتايج آن ويرانگر خواهد بود."

وی با ترغيب چين و روسيه به پيوستن به اين تحريم‌ها، افزود: "من نمی‌توانم تصور کنم که روسيه و چين به دستيابی ايران به سلاح اتمی علاقمند باشند."

روسيه و چين از جمله کشورهايی هستند که با گزارش اخير آژانس بين‌المللی انرژی اتمی عليه ايران مخالفت کرده‌اند.

از سوی ديگر گيدو وستروله، وزير امور خارجه آلمان نيز مواضع مشابهی را در بروکسل گرفت و گفت: "اگر ايران همچنان همکاری با آژانس را رد کند، تحريم‌های شديدتر عليه اين کشور اجتناب‌ناپذير خواهد بود."

وی در همين حال افزود: "ما در بحث حمله نظامی به ايران شرکت نمی‌کنيم. فکر می‌کنيم چنين بحثی بی‌ثمر است و ما آن را رد می‌کنيم."

همچنين پس از ديدار باراک اوباما، رئيس‌جمهوری آمريکا با ديميتری مدودف، همتای روسی‌اش که در حاشيه نشست سران سازمان همکاری‌های اقتصادی آسيا - اقيانوسيه (آپک) برگزار شد، اعلام گرديد که آمريکا و روسيه نيز در رابطه با برنامه اتمی ايران تصميم مشترکی می‌گيرند تا ايران تعهدات بين‌المللی را اجرا کند.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

این فیلمها را بدقت ببینید اینان فرزندان امام زمانند در سوریه، فرزندان امام راحل نیز آنها را در این اسلام رحمانی یاری می دهند.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XiJl9uC-WnQ&skipc...

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WnwbRO8kncI

در اینجاست که دخالت خارجی واجب می شود!!!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما