خانه | خبر | اخبارجهان

پناه‌جویان در بازداشتگاه‌های استرالیا با تهديدهای جنسی روبه‌رو می‌شوند

پنجشنبه, 1390-08-05 13:54
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

در گزارش منتشرشده‌ای پناه‌جویان در بازداشتگاه‌های کورتین و والی‌وو واقع در شمال استرالیا، با تهدید تجاوز جنسی و سوء استفاده رو به‌رو شده‌اند.

شبکه تلویزیونی ای‌بی‌سی استرالیا در حالی این گزارش را منتشر کرده است که دولت استرالیا در تلاش است تا دسترسی رسانه‌ها به بازداشتگاه‌های پناه‌جویان را محدود سازد.

 

دولت استرالیا به‌تازگی پلیس تازه رسانی‌ای را تشکيل داده که حق حذف، تحریف و ساکت ساختن ویدئو، صدا و تصاویر را در گزارش‌های روزنامه‌نگاران از بازداشتگاه‌های پناه‌جویان را به آن داده است.

در گزارش شبکه ای‌بی‌سی که پيش از اعلام سیاست جدید رسانه‌ای دولت ساخته شده است یکی از کارمندان پزشک درمانی بازداشتگاه می‌گوید پناه‌جویان، به‌ويژه پناه‌جویان جوان و پايين‌تر از سن قانونی در معرض تجاوز جنسی قرار دارند.

يکی از کارمندان پزشک درمانی بازداشتگاه: پناه‌جویان، به‌ويژه پناه‌جویان جوان و پايين‌تر از سن قانونی در معرض تجاوز جنسی قرار دارند

همچنين یکی از پرستاران مرکز بازداشتگاه شمالی در اين گزارش گفته است: "آن‌ها باید با همه پناه‌جویان دیگر در یک کمپ باشند، بسیاری از سوء استفاده‌های جنسی در آن‌جا وجود دارد و من بارها شاهد دیدن واکنش‌های بیماران مشکوک بوده‌ام."

وی افزوده است: "ما تاکنون مکانی برای انتقال این‌گونه افراد آسیب‌پذیر نداشته‌ايم. من هر روز با پناه‌جویانی که دست به خودکشی زده‌اند روبه‌رو می‌شوم."

این اظهارات در حالی صورت می‌گيرد که دولت و اپوزیسیون استرالیا هنوز در مورد روند رسیدگی به پرونده پناه‌جویان به توافق نرسیده است.

ماه گذشته نيز انجمن پزشکان استراليا به هیأت بازرسی پارلمانی اين کشور گفت که ۹۷۵ تن از کودکان در بازداشتگاه‌های استراليا به بيماری روانی مبتلا شده‌اند.

انجمن پزشکان استراليا اعلام کرد که بازداشت کودکان در اردوگاه‌ها به روان آنان آسيب رسانده و ۳۰ درصد اين کودکان از افسردگی رنج می‌برند.

آمار جديد منتشر شده توسط وزارت مهاجرت استراليا نشان می‌دهد در سال جاری ميلادی بيش از هزار پناه‌جو از کشورهای مختلف توسط قايق به‌صورت غير قانونی به استراليا رسيده‌اند که بيشتر آنان از ايران هستند.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

دولت استرالیا هم با ملا ها هم دست هست دیگه خوب اگر پناهنده نمئ خواد چرا زندانئ مئ کنه همه به کشورشان بر گردانه

ازنظر   بنده ایرانی ها ارزش اینکه از حقوق مها جرت برخوردار شود*****  مگر خود شما حقوق مهاجرین را رعایت میکنید

تاسف بار است واقعا
تو ایران هم که انقدر به نقض حقوق بشر مشهوره کودکان رو از بزرگسالها جدا می کنند .

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما