خانه | خبر | اخبارجهان

پناه‌جویان در بازداشتگاه‌های استرالیا به داروهای مختلف معتاد شده‌اند

سه شنبه, 1390-07-26 17:00
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

پناه‌جويان در بازداشتگاه‌های استراليا با استفاده از داروهای آرام‌بخش، قرص‌های خواب‌آور و مسکن‌های قوی معتاد به اين داروها شده‌اند.

رسانه‌های استراليا اخيرا سخنان پناه‌جويان ساکن اين کشور را که برای رسيدگی به پرونده‌های‌شان در انتظار به‌سر می‌برند؛ منتشر کرده‌اند.

اين پناه‌جويان ادعا کرده‌اند که استفاده از داروها در ميان پناه‌جويان مبتلا به بيماری‌های روحی و روانی و بی‌خوابی باعث گرديده است تا آن‌ها معتاد شوند.

يک پناهنده که نزديک به دو سال در اردوگاه مهاجران تحت بازداشت بوده است می‌گويد: "دادن داروهای آرام‌بخش، خواب‌آور و مسکن توسط مقامات در داخل بازداشتگاه‌ها پناه‌جويان را همچون آدمک‌ها کرده است."

حبيب‌الله، پناهنده افغانی که پس از ۱۵ ماه بازداشت در جزيره کريسمس و کورتين، دو ماه پيش اجازه اقامت در استراليا را به‌دست آورده، گفته است: "هنگامی که پناه‌جويان به پزشکان مراجعه می‌کنند آن‌ها به پناه‌جويان دارو تجويز می‌کنند که بيشترشان به اين داروها معتاد می‌شوند و سپس داروها را به دوستان‌ خود نيز می‌دهند."

يک پدر ۲۸ ساله که دارای دو فرزند است می‌گويد پناه‌جويان در حال تبديل شدن به معتادان به داروی های تجويزشده هستند و اين داروها را به بقيه پناه‌جويان نيز می‌دهند

به گفته وی پناه‌جويان برای چندين ماه دارو دريافت می‌کنند ولی پس از مدتی که تأثير اين داروها کاهش يافت از داروهای قوی‌تری استفاده می‌کنند.

حبيب‌الله می‌گويد مشکلات روانی و بلاتکليفی زندگی در بازداشتگاه‌ها سبب گرديده است تا بسياری از پناه‌جويان به استفاده از دارو رو بياورند.

وی گفت: "من کوشش کردم دارو استفاده نکنم مگر اين که مجبور شوم، بعضی وقت‌ها نمی‌توانستم بخوابم."

وی افزود: "فکر کردن به خانواده‌ام و اين‌که چه اتفاقی برايم رخ خواهد داد واقعأ تشويش‌آور بود. هيچ کس نمی‌داند چه اتفاقی خواهد افتاد، در مهاجرت زمان مشخصی وجود ندارد و روشن نيست چه وقت پاسخ دريافت خواهی کرد، ۱۰ ماه، ۱۳ ماه؛ واقعأ تحت فشارهای روحی قرار می‌گيريد."

يک پدر ۲۸ ساله که دارای دو فرزند است می‌گويد پناه‌جويان در حال تبديل شدن به معتادان به داروی های تجويزشده هستند و اين داروها را به بقيه پناه‌جويان نيز می‌دهند.

انتظار می‌رود آمار رسمی در مورد وسعت مشکلات استفاده از داروهای مخدر در ميان پناه‌جويان در دو هفته آينده از سوی بهداشت و خدمات پزشکی بين المللی منتشر شود.

چندی پيش انجمن پزشکان استراليا نيز به هیأت بازرسی پارلمانی آن کشور گفته بود ۹۷۵ تن از کودکان در بازداشتگاه‌های استراليا به بيماری روانی مبتلا شده‌اند.

انجمن پزشکان استراليا اعلام کرد که بازداشت کودکان در اردوگاه‌ها به روان آنان آسيب رسانده و ۳۰ درصد اين کودکان از افسردگی رنج می‌برند.

آمار جديد منتشر شده توسط وزارت مهاجرت استراليا نشان می‌دهد در سال جاری ۹۵۰ پناه‌جو از کشورهای مختلف توسط قايق به‌صورت غير قانونی به استراليا رسيده‌اند که بيشتر آنان از ايران هستند.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما