خانه | خبر | اخبارجهان

حمله‌های هوايی اسرائيل به غزه يک کشته و چندين زخمی به‌جای گذاشت

سه شنبه, 1390-05-25 17:37
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

جنگنده‌های اسرائيلی در طول شب گذشته پنج بار به نوار غزه حمله کردند که در اين حملات چندين نفر کشته و زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه منابع پزشکی فلسطين می‌گويند در حمله‌های هوايی شب گذشته اسرائيل به نوار غزه دست‌کم يک نفر کشته و هفت نفر نيز زخمی شدند.

يک سخنگوی ارتش اسرائيل اين حمله‌ها را واکنشی نسبت به شليک خمپاره از منطقه نوار غزه به نزديکی برشبا، واقع در جنوب اسرائيل در شامگاه دوشنبه، عنوان کرد.

اين مقام ارتش اسرائيل گفته است «يک گروه تروريستی» قصد داشت خمپاره‌های ديگری نيز شليک کند که به همين خاطر جنگنده‌های اسرائيلی با حمله‌های هوايی پاسخ گفتند.

بر پايه خبرهای منتشر شده شليک خمپاره‌ از سوی نوار غزه به خاک اسرائيل تلفاتی در بر نداشت و کسی نيز زخمی نشد.

اهود باراک، وزير دفاع اسرائيل: هر اتفاقی که از سوی نوار غزه عليه اسرائيل صورت گيرد ما مسئول آن را حماس می‌دانيم و به آن حمله خواهيم کرد

رويترز در گزارشی از حمله‌های شب گذشته نيروی هوايی اسرائيل به نوار غزه از کشته شدن يک فعال جنبش حماس و زخمی شدن پنج فلسطينی ديگر خبر داده است.

رويترز به نقل از منابع پزشکی نوشته است سه تن از افرادی که در شليک خمپاره‌ها به خاک اسرائيل دست داشتند در نخستين حمله هوايی اسرائيل به شرق نوار غزه مورد هدف قرار گرفته و به شدت زخمی شدند. يکی از اين دو نفر بر اثر شدت جراحات جان سپرد.

در حمله هوايی ديگر اسرائيل سه غيرنظامی فلسطينی از جمله يک کودک زخمی شدند. اين حمله تونل ارسال «مواد غيرمجاز» که غزه را به خاک مصر متصل می‌سازد مورد هدف قرار داده بود.

اهود باراک، وزير دفاع اسرائيل در رابطه با حمله‌های شب گذشته به نوار غزه گفت حتی اگر حملات خمپاره‌ای روز گذشته به خاک اسرائيل کار جهاد اسلامی باشد، کشورش نيروهای حماس را مورد هدف قرار می‌دهد.

باراک توضيح داد: «هر اتفاقی که از سوی نوار غزه عليه اسرائيل صورت گيرد ما مسئول آن را حماس می‌دانيم و به آن حمله خواهيم کرد.»

در ماه‌های اخير شليک خمپاره از نوار غزه به سوی اسرائيل بار ديگر افزايش يافته است و ارتش اسرائيل نيز به‌طور مداوم با حمله‌های هوايی با اين عمليات پاسخ گفته است.

کنترل نوار غزه در دست گروه اسلامی حماس است.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما