خانه | خبر | اخبارجهان

جام جهانی فوتبال زنان امروز آغاز می‌شود

یکشنبه, 1390-04-05 10:54
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

ششمين دوره جام جهانی فوتبال زنان امروز در برابر ۷۴ هزار تماشاگر در ورزشگاه المپيک برلين آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری‌های جهان، ساعت ۱۸ امروز به وقت آلمان، ششمين دوره مسابقات جام جهانی فوتبال زنان با ديدار تيم‌های ملی فوتبال آلمان و کانادا از گروه A به‌طور رسمی در ورزشگاه المپيک برلين آغاز خواهد شد.

اگرچه گشايش رسمی اين دوره با اين ديدار خواهد بود اما پيش از آن دو تيم فرانسه و نيجريه از همين گروه در شهر کوچک زينهايم که در بين فرانکفورت و اشتوتگارت قرار دارد، در ساعت ۱۵ به وقت آلمان در برابر هم قرار خواهند گرفت.

در اين دوره که سه هفته به‌طول خواهد انجاميد ۱۶ تيم در چهار گروه حضور دارند. در گروه A، آلمان، ميزبان مسابقات، فرانسه، کانادا و نيجريه؛ در گروه B انگليس، ژاپن، مکزيک و نيوزلند؛ در گروه C آمريکا، سوئد، کره شمالی و کلمبيا و در گروه D برزيل، نروژ، استراليا و گينه؛ به ديدار هم خواهند رفت.

شب گذشته به‌مناسبت آغاز ششمين دوره جام جهانی فوتبال زنان جشن بزرگی در شهر فرانکفورت بر پا شد

از مرحله نخست هشت تيم به دور بعدی راه خواهند يافت و پس از ديدار نيمه‌نهايی در ۱۳ ژوئيه، ديدار نهايی مسابقات در روز ۱۷ ژوئيه در شهر فرانکفورت برگزار خواهد شد.

 

شب گذشته به‌مناسبت آغاز ششمين دوره جام جهانی فوتبال زنان جشن بزرگی در شهر فرانکفورت بر پا شد.

در اين جشن صحنه‌ای به ارتفاع ۱۵ متر و به شکل يک توپ متحرک فوتبال ساخته شده بود که بر روی آن تصاويری از تيم‌های کشورهای شرکت کننده پخش می‌شد. ۴۰۰ هنرمند زن، شامل خواننده و رقصنده در آن به هنرنمايی پرداختند و آتش‌بازی‌های تماشايی به نمايش درآمد.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان که امروز برای ديدار گشايش مسابقات در ورزشگاه المپيک برلين حضور خواهد يافت در پيامی به‌مناسبت آغاز مسابقات فوتبال جام جهانی زنان گفت: «آلمان جام جهانی موفقی را برای مردان برگزار کرد و حالا ما می‌خواهيم همين موفقيت را برای جام جهانی زنان تکرار کنيم.»

از هم‌اکنون استقبال خوبی از مسابقات اين دوره شده است. از ماه مه گذشته اعلام شد که همه بليت‌های ديدار گشايش مسابقات (آلمان ـ کانادا) پيش‌فروش شده است. بدين ترتيب شامگاه امروز ۷۴ هزار نفر در ورزشگاه المپيک برلين به تماشای اين ديدار خواهند رفت و رکورد تماشاگران يک مسابقه فوتبال زنان در اروپا را خواهند شکست. پيش از اين بيشترين تعداد تماشاگران يک مسابقه فوتبال زنان در اروپا به ديدار آلمان و برزيل در فرانکفورت و در سال ۲۰۰۹ مربوط می‌شد که در آن ۵۹ هزار نفر حضور داشتند.

همچنين همه بليت‌های ديدار نهايی در فرانکفورت، ديدار آلمان و نيجريه در ۳۰ ژوئن (فرانکفورت) و آلمان و فرانسه در پنجم ژوئن (مونشن‌گلادباخ)، و همچنين ديدار يک‌چهارم نهايی نهم ژوئيه در شهر ولفسبورگ، پيش‌فروش شده‌اند.

سپ بلاتر، رئيس فدراسيون جهانی فوتبال (فيفا) روز گذشته در يک نشست مطبوعاتی اعلام کرد بودجه فوتبال زنان بسيار ناچيز است و وعده داد که برای دوره بعدی جام جهانی پول بيشتری در اختيار فوتبال زنان قرار گيرد.

برای اين دوره از جام جهانی فوتبال زنان در آلمان، فيفا هفت ميليون و شش‌صد هزار دلار آمريکا خرج کرده است. اين مبلغ در جام جهانی ۲۰۰۷ چين شش ميليون و چهارصد هزار دلار بود.

جام جهانی فوتبال زنان در سال ۱۹۹۱ نخستين دوره خود را در چين برگزار کرد و به ترتيب سوئد (۱۹۹۵)، آمريکا (۱۹۹۹و ۲۰۰۳) و چين (۲۰۰۷) ميزبان دوره‌های بعدی بودند.

هفتمين دوره جام جهانی فوتبال زنان قرار است در سال ۲۰۱۵ در کانادا برگزار شود.

تا کنون دو بار آلمان (۲۰۰۳ و ۲۰۰۷)، دو بار آمريکا (۱۹۹۱ و ۱۹۹۹) و يک بار نروژ (۱۹۹۵) برنده جام جهانی فوتبال زنان شده‌اند.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما