خانه | خبر | اخبارایران

يک مقام نظامی ايران: هنوز در پاک‌سازی علوم انسانی موفق نشده‌ايم

یکشنبه, 1392-01-04 12:09
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

سردار محمدرضا نقدی، رئيس سازمان بسيج جمهوری اسلامی ايران گفت اين کشور هنوز موفق به پاک‌سازی علوم انسانی نشده است.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، نقدی روز شنبه سوم فروردين ۱۳۹۲ در جمه "طلاب بسيجی" گفت: "علوم انسانی غربی است که هنوز موفق به پاک‌سازی اين علوم نشده‌ايم."

 

وزارت علوم، تحقيقات و فناوری ايران نيز سال قبل اعلام کرد کتاب‌های درسی علوم انسانی بايد بر اساس ارزش‌های اسلامی بازنگری شود.

 

کامران دانشجو، وزير علوم نيز گفته است بازنگری در علوم انسانی "بی برو برگرد" انجام می‌شود.

 

در چند سال گذشته علاوه بر انتقاد از شمار دانشجويان علوم انسانی، کتاب‌های درسی اين رشته‌ها نيز مورد انتقاد قرار گرفته است

 

محمدرضا نقدی:"علوم انسانی غربی است که هنوز موفق به پاک‌سازی اين علوم نشده‌ايم "

آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ايران نيز دو سال پيش از تحصيل دو ميليون دانشجوی ايرانی در رشته‌های علوم انسانی انتقاد کرده بود.

 

اما صادق آملی لاريجانی، رئيس قوه قضائيه ايران امروز در واکنش به طرح "اسلامی کردن و بازنگری علوم انسانی در دانشگاه‌ها از سوی وزارت علوم" بر اين باور است: "بحث تحول در علوم انسانی کاری نيست که بتوان با دو يا پنج ماه کار، آن را انجام داد، از هرگونه تعجيل در اسلامی کردن علوم انسانی اجتناب کنيم."

 

وی با بيان اينکه تعطيل کردن علوم انسانی را "معقول" نمی‌داند، می‌گويد: "اکنون نبايد به دنبال حذف اين علوم برويم بنابراين بايد پيش‌فرض‌های آن‌ها را در آوريم."

 

چند ماه پيش اخباری مبنی بر حذف رشته "روزنامه‌نگاری" از رشته‌های دانشگاه علامه طباطبايی در سال تحصيلی ۹۱-۹۲ منتشر شده بود.

 

علاوه بر رشته ‌ "روزنامه‌نگاری" ۱۲ رشته ديگر از جمله "علوم سياسی، جامعه‌شناسی، تاريخ، فلسفه، روان‌شناسی، ارتباطات، علوم تربيتی، حسابداری، مديريت، مديريت برنامه‌ريزی آموزشی، آموزش و پرروش کودکان عقب‌مانده ذهنی و پيش‌دبستانی و دبستان و علوم اقتصادی" نيز به دستور مسئولان وزارت علوم ايران از فهرست رشته‌های اين دانشگاه در سال تحصيلی ۹۱-۹۲ حذف شدند.

Share this
Share/Save/Bookmark

علوم انساني با شماها در تضاد است چون شما در هيچ گروه انساني قرار نميگيريد.
با شوراي نگهبان حذفش کنيد برود !!

قیافه رو....سردار محمدرضا نقدی، رئيس سازمان بسيج حیوانی جمهوری اسلامی ايران گفت اين کشور هنوز موفق به پاک‌سازی "موجودات انسانی" نشده است !!!

این نجاست نجاستها٬ این جرثومه ی تمامی ناپاکی های یک دین و آیین ناپاک دم از پاکی و پاکسازی می زند. واقعا و شرفتا باید و بر چنین دینی و چنین نظامی و سرانجام بر چنین ملتی که چنین نجاستی را بر خود تحمل می کند چها که نکرد. که هر چه بکنی پاکتر از آن نجاست مجسمی ست که اینهمه ناپاکی از آن زاییده شده است. آن کتاب و آن سنت و آ« حدیث ناپاکان و ناپاکیها.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما