خانه | خبر | اخبارایران

بازديد گردشگران ايرانی از قاهره ممنوع شد

شنبه, 1392-01-03 11:47
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

مصر اعلام کرد بازديد از قاهره را برای گردشگران ايرانی که وارد اين کشور می‌شوند، ممنوع کرده است.

 

به گزارش ريا نووستی، خبرگزاری دولتی مصر، علی العاشری، دستيار وزير خارجه مصر در امور کنسولی گفت: "بازديد از قاهره برای گروه‌های گردشگری وارده به مصر از ايران ممنوع شده و ايرانيان فقط می‌توانند نقاط ديدنی جنوب مصر را بازديد کنند و يا در نواحی استراحتی واقع در سواحل دريای سرخ اقامت کنند."

 

اين تصميم در حالی گرفته شده که محمد‌شريف ملک‌زاده، رئيس سازمان ميراث فرهنگی، صنايع دستی و گردشگری ايران گفته بود: "پيشينه تاريخی و فرهنگی غنی دو کشور باعث شده محدوديتی در ارتباط و تعامل گردشگری دو کشور متصور نباشيم."

 

"برقراری چنين محدوديتی برای ايرانيان به دليل نگرانی مقامات مصری در خصوص بروز تشنج ميان گردشگران شيعی ايرانی و مصری‌های سنی در قاهره است"

 

برپايه اين گزارش "برقراری چنين محدوديتی برای ايرانيان به دليل نگرانی مقامات مصری در خصوص بروز تشنج ميان گردشگران شيعی ايرانی و مصری‌های سنی در قاهره است." ايران هنوز به اين تصميم دولت مصر واکنشی نشان نداده است.

 

مسلمانان از گروه‌های مختلف عقيدتی از جمله دو گروه عمده سنی و شيعه تشکيل شده‌اند که هر يک خود را ادامه‌دهنده راه پيامبر اسلام معرفی می‌کنند. ايران يک کشور شيعی با اقليت سنی است اما از جمعيت حدود يک ميليارد و ۳۰۰ ميليون نفری مسلمانان جهان، تقريبا ۲۰۰ ميليون نفر شيعه و بقيه سنی‌ هستند.

 

روابط رسمی ايران و مصر پس از وقوع انقلاب اسلامی در ايران و نيز بستن پيمان صلح ميان مصر و اسرائيل در سال ۱۹۷۹ قطع شد اما در سال‌های اخير گفت‌وگوهايی بين دو کشور صورت گرفته است.

 

چند ماه پيش نيز محمد مرسی، رئيس جمهور مصر به ايران سفر کرد. مرسی اولين رئيس جمهور مصر است که از زمان انقلاب ايران در سال ۵۷ به ايران قدم گذاشته است. روبط دو کشور در پائين‌ترين سطح قرار دارد و دو کشور دهه‌هاست که روابط عادی ديپلماتيک ندارند.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

خاک بر سر آن ایرانی که به مصر میرود!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما