خانه | خبر | اخبارایران

يک مقام نظامی ايران: دولت ممکن است انتخابات را برگزار نکند

دوشنبه, 1391-12-28 10:07
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

سرتيپ محمدعلی آسودی، معاون فرهنگی نماينده آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ايران گفت: "فتنه قبل از انتخابات ۹۲ به شکلی که برخی می‌گويند اگر اين چنين نشود، انتخابات را برگزار نمی‌کنند و آن را تحريم می‌کنند."

 

به گزارش خبرگزاری کار ايران (ايلنا)، آسودی گفت ايران در انتخابات رياست‌جمهوری سال ۱۳۹۲ با "فتنه‌ای عميق‌تر از فتنه ۸۸" مواجه خواهد شد.

 

مسئولان ايران از حوادث و اعتراضات پس از انتخابات رياست‌جمهوری سال ۸۸ به عنوان "فتنه" نام می‌برند.

 

قاسم روانبخش، عضو شورای مرکزی جبهه پايداری نيز هفته پيش گفته بود اگر شورای نگهبان، صلاحيت اسفنديار رحيم مشايی، از نزديکان محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور ايران را تاييد نکند، ممکن است احمدی‌نژاد از رياست‌جمهوری استعفا کند.

 

منتفدان دولت ايران می‌گويند احمدی‌نژاد قصد دارد با حمايت از مشايی به وی در پيروزی در انتخابات رياست‌جمهوری کمک کند تا خود معاون اول دولت آينده شود و عملاً همچنان رئيس‌جمهور در سايه باقی بماند.

 

قاسم روانبخش، عضو شورای مرکزی جبهه پايداری هفته پيش گفته بود اگر شورای نگهبان، صلاحيت اسفنديار رحيم مشايی، از نزديکان محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور ايران را تاييد نکند، ممکن است احمدی‌نژاد از رياست‌جمهوری استعفا کند

اما دفتر رئيس‌جمهور ايران شهريورماه امسال اعلام کرد نامزدی اسفنديار رحيم مشايی برای انتخابات رياست‌جمهوری سال آينده صحت ندارد.

 

يازدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوری ايران، ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ برگزار می‌شود.

 

مقامات حکومت ايران نگران هستند که اين انتخابات مانند انتخابات رياست‌جمهوری دوره گذشته به بحران تبديل شود.

 

دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری ايران که ۲۲ خردادماه ۱۳۸۸ (۱۲ ژوئن ۲۰۰۹)، برگزار شد به بزرگ‌ترين و طولانی‌ترين اعتراض‌های مردمی عليه حکومت ايران تبديل گرديد.

 

در اين دوره بر خلاف پيش‌بينی‌ها که گفته می‌شد نامزدهای اصلاح‌طلبان بيشترين آراء را از آن خود خواهند کرد، بر اساس اعلام رسمی وزارت کشور، محمود احمدی‌نژاد با بيش از ۲۴ ميليون رأی، نفر نخست انتخاب شد و ميرحسين موسوی، نامزد اصلاح‌طلبان با بيش از ۱۳ ميليون رأی در مکان دوم ايستاد.

 

همچنين آرای محسن رضائی، نامزد اصولگرا بيش از ۶۸۰ هزار و آرای مهدی کروبی، نامزد ديگر اصلاح‌طلبان بيش از ۳۳۸ هزار رأی اعلام گرديد.

 

اين نتايج برای گروهی از نامزدها و مردم "تقلب" در انتخابات تلقی شد و با اعتراضات گسترده‌ای در جامعه روبه‌رو گرديد که نزديک به يک سال خيابان‌های تهران و برخی از شهرهای بزرگ عرصه گردهمايی‌ها و راهپيمايی‌های اعتراضی مخالفان بود.

 

در اين اعتراضات ده‌ها نفر کشته و گروه کثيری از مردم و فعالان سياسی و مدنی بازداشت شدند.

 

ظاهرا نگرانی از بروز شکل‌گيری اعتراضات در اين انتخابات باعث شده تا مقامات حکومتی نسبت به بروز تنش در اين انتخابات هشدار بدهند.

 

در همين رابطه، آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی چند ماه پيش گفت فضای کشور در آستانه انتخابات "نبايد دچار تنش شود."

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

دولت بیجا می فرماید! پس آغا رهبر چه کاره هستند این وسط؟

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما