خانه | خبر | اخبارایران

وخامت وضعیت جسمی دراویش گنابادی زندانی

یکشنبه, 1391-12-27 16:05
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

وضعيت جسمی کسری نوری و صالح مرادی از دراويش زندانی که گفته می‌شود در شصتمين  روز اعتصاب غذای خود به‌سر می‌برند بسيار وخيم گزارش شده است.

 

به گزارش تارنمای مجذوبان نور، نزديک به دراويش گنابادی، روز گذشته در ملاقاتی که خانواده‌های کسری نوری و صالح مرادی در زندان عادل‌آباد شيراز با آن‌ها داشته‌اند، وضعيت جمسی‌شان را وخيم گزارش کرده‌اند.

 

خانواده‌های اين دو درويش زندانی، به تارنمای مجذوبان نور گفته‌اند که "گودی زياد چشمان اين زندانيان، قدرت ديد آن‌ها را کاهش داده است" و ديگر عوارض ناشی از گرسنگی مفرط از جمله "ضعف، کاهش وزن شديد، سرگيجه، چسبندگی روده،‌ ناراحتی کبد و..." جان اين دو درويش گنابادی زندانی را تهديد می‌کند.

 

کسری نوری و صالح مرادی به دليل اعتراض به انتقال هفت تن از وکلای زندانی دراويش از بند ۳۵۰ زندان اوين به بند امنيتی ۲۰۹، دست به اعتصاب غذا زده‌اند و خواهان بازگرداندن اين وکلای دراويش و مديران تارنمای مجذوبان نور به بند عمومی زندان اوين هستند.

 

کسری نوری و صالح مرادی به دليل اعتراض به انتقال هفت تن از وکلای زندانی دراويش از بند ۳۵۰ زندان اوين به بند امنيتی ۲۰۹، دست به اعتصاب غذا زده‌اند و خواهان بازگرداندن اين وکلای دراويش و مديران تارنمای مجذوبان نور به بند عمومی زندان اوين هستند

۲۶ دی‌ماه گذشته، حميدرضا مرادی، مصطفی دانشجو، فرشيد يداللهی، امير اسلامی، اميد بهروزی، افشين کرم‌پور و رضا انتصاری با اعتراض به غيرقانونی بودن روند دادرسی پرونده اتهامی خود از حضور در دادگاه خودداری کردند که به دنبال آن به دستور قاضی صلواتی، رئيس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به سلول‌های انفرادی بند امنيتی ۲۰۹ منتقل و از همه امکانات بهداشتی و درمانی محروم شده‌اند.

 

سه تن از اين افراد از بيماری‌های جدی رنج می‌برند، حميد مرادی که به دليل انسداد بالای عروق ناحيه پا، که پيش از اين، پزشک نيز به قطع عضو هشدار داده بود، دچار ورم شديد پا شده است.

 

همچنين بيماری تنفسی و حملات آسمی مصطفی دانشجو نيز وضيعت اين درويش را نگران‌کننده کرده است، امير اسلامی نيز دچار بيماری قلبی است.

 

صالح مرادی و کسری نوری نيز به اتهام‌های "تبليغ عليه نظام، اقدام عليه امنيت ملی، عضويت در گروه مجذوبان و گفت‌وگو با رسانه‌های خارج از کشور" بيش از يک سال است که در زندان عادل‌آباد شيراز به‌سر می‌برند و پرونده آن‌ها در دادگاه انقلاب شيراز پس از گذشت ۱۷ ماه همچنان مراحل رسيدگی را طی می‌کند.

 

دراويش گنابادی به پيروان يکی از معروف‌ترين "طريقت‌های تصوف" به نام سلسله نعمت‌اللهی که توسط سيدنورالدين شاه نعمت‌الله ولی در قرن هشتم هجری بنياد نهاده شد، گفته می‌شود.

 

مقام‌های جمهوری اسلامی، اين گروه را به‌عنوان "فرقه انحرافی" می‌خوانند و نهادهای امنيتی و نظامی در سال‌های اخير به افزايش سرکوب دراويش گنابادی، تخريب حسينيه‌ها و اماکن مذهبی آنان و بازداشت شماری از دراويش پرداخته است.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

خداوندا فقط از خودت کمک میخواهیم که جان این برادران ایمانی را از دست این خدا ناشناسان نجات دهی و در حقیقت بداد ملت پاک و با ایمان آزادیخواه ایران برسی

دوست عزیز..یکی از دلایلی که این هموطنان به خاطر عقایدشون در بند هستند کم کاری بنده و شما و امید واهی بستن به همین خدایی هست که ازش اسم می برید.. تا زمانی که به جای عمل به امید معجزه از طرف نیروهای غیبی بشینیم روز به روز اوضاعمون از این بدتر خواهد شد ..

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما