خانه | خبر | اخبارایران

محمدجواد روح از روزنامه‌نگاران بازداشتی آزاد شد

یکشنبه, 1391-12-27 10:11
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

محمدجواد روح يکی از روزنامه‌نگارانی که چند هفته پیش در تهران بازداشت شده بود، از زندان آزاد شد.

 

به گزارش تارنمای کلمه، محمدجواد روح از دبيران مجله مهرنامه شامگاه شنبه ۲۶ اسفند از زندان آزاد شده است. وی ۱۳ بهمن امسال بازداشت شده بود.

 

محمدجواد روح، پيش از اين عضو انجمن دفاع از حقوق زندانيان و جبهه مشارکت ايران اسلامی  و همچنين در سال‌های گذشته از اعضای تحريريه روزنامه‌های توقيف‌شده نوروز و ياس نو و خبرگزاری کار ايران (ايلنا) بوده است.

 

وی پس از انتخابات بحث‌برانگيز رياست جمهوری در سال ۱۳۸۸ در تحريريه مجله صنايع دريايی مشغول به کار بود و همچنين مسئول روابط عمومی اين انجمن نيز بوده است.

 

از ابتدای بهمن‌ماه امسال، موج تازه‌ای از بازداشت روزنامه‌نگاران در ايران شروع شد.

 

بازداشت روزنامه‌نگاران و توقيف روزنامه‌ها و نشريات در ايران يکی از مسائلی است که همواره مورد انتقاد روزنامه‌نگاران و مديران رسانه‌ها قرار دارد

احسان مازندرانی، مطهره شفيعی، علی دهقان، فاطمه ساغرچی، جواد دليری، حسين ياغچی، سليمان محمدی، ميلاد فدايی اصل، ساسان آقايی، نسرين تخيری، پوريا عالمی، پژمان موسوی، اميلی امرايی، نرگس جودکی، اکبر منتجبی، صبا آذرپيک، کيوان مهرگان و ريحانه طباطبايی از جمله روزنامه‌نگارانی بودند که بازداشت و پس از مدتی آزاد شدند.

 

وزارت اطلاعات ايران می‌گويد روزنامه‌نگاران بازداشت‌شده با رسانه‌های خارج از کشور "ارتباط" داشته‌اند، اتهامی که رسانه‌های خارج از ايران، آن را رد می‌کنند.

 

در همين حال در هفته‌های گذشته شماری از روزنامه‌نگاران و فعالان مدنی کُرد از جمله خسرو کردپور، مدير آژانس خبری "موکريان‌نيوز"، مسعود کردپور، قاسم احمدی، فاروق سامانی و رسول خضرمروت بازداشت شدند. دليل بازداشت اين فعالان اعلام نشده است.

 

بازداشت روزنامه‌نگاران و توقيف روزنامه‌ها و نشريات در ايران يکی از مسائلی است که همواره مورد انتقاد روزنامه‌نگاران و مديران رسانه‌ها قرار دارد. هم‌اکنون نيز شماری از روزنامه‌نگاران در ايران در بازداشت به سر می‌برند.

 

  سازمان گزارشگران بدون مرز يکی از نهادهای غيردولتی مدافع حقوق رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران بر اين باور است که "روزنامه‌ها و روزنامه‌نگاران مستقل ايران، قربانيان واقعی جنگ قدرت در جمهوری اسلامی هستند."

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما