خانه | خبر | اخبارایران

آمريکا ۱۱ کشور را بار ديگر از تحريم‌های نفتی ايران معاف کرد

پنجشنبه, 1391-12-24 10:25
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

ايالات متحده آمريکا برای سومين بار، ژاپن و ۱۰ کشور اروپايی را تا شش ماه از تحريم‌های نفتی ايران معاف کرد. اين ۱۱ کشور همچنان می‌توانند از ايران نفت خريداری کنند.

 

به گزارش رويترز، جان کری، وزير خارجه آمريکا روز چهارشنبه ۲۳ اسفند در بيانيه‌ای گفت اين تصميم "نمونه ديگری از تعهد جامعه بين‌المللی برای متقاعد کردن ايران است تا به تعهدات بين‌المللی‌اش عمل کند."

 

ژاپن، بلژيک، جمهوری چک، فرانسه، آلمان، يونان، ايتاليا، هلند، لهستان، اسپانيا و انگلستان کشورهايی هستند که از تحريم‌های نفتی ايران معاف شده‌اند. پيش از اين در آذرماه امسال نيز "چين، ترکيه، هند،‌ کره جنوبی، آفريقای جنوبی، سنگاپور، ‌مالزی، تايوان و سريلانکا" از تحريم‌های نفتی ايران معاف شده بودند.

 

هدف تحريم‌های نفتی، متوقف کردن برنامه هسته‌ای ايران است که به گمان غرب در حال تلاش برای ساخت سلاح اتمی است. ايران می‌گويد اهداف برنامه هسته‌ای‌اش غير نظامی است.

 

جان کری: پيام جامعه بين‌المللی به حکومت ايران روشن است: اقدامات مشخصی برای رفع نگرانی‌های جامعه بين‌المللی انجام دهيد يا با افزايش انزوا و فشار مواجه می‌شويد

تحريم نفتی ايران از اوايل تيرماه امسال عليه ايران برقرار شده است.

 

تمديد معافيت اين ۱۱ کشور به اين معناست که اين کشورها تا ۱۸۰ روز ديگر از خطر حذف از سيستم مالی آمريکا که يکی از پيامدهای خريد نفت از ايران است، مصون خواهند ماند.

 

ميزان صادرات نفت ايران در ماه نوامبر ۲۰۱۲، يک ميليون و ۸۰ هزار بشکه در روز بوده که اين صادرات در ماه دسامبر (آذر) به حدود ۸۳۴ هزار بشکه در روز رسيد. صادرات نفت ايران سال گذشته در حدود ۲.۴ ميليون بشکه در روز بود.

 

کری گفته است: "پيام جامعه بين‌المللی به حکومت ايران روشن است: اقدامات مشخصی برای رفع نگرانی‌های جامعه بين‌المللی انجام دهيد يا با افزايش انزوا و فشار مواجه می‌شويد."

 

بر اساس قانون تحريم که باراک اوباما، رئيس جمهوری آمريکا در سال ۲۰۱۱ آن را امضا کرد، وزارت خارجه بايد هر شش ماه معافيت‌ها را بررسی کند. همه ۲۰ خريدار بزرگ نفت ايران سال گذشته از اين تحريم‌های نفتی معاف شده‌اند.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

همین درامد باعث می شود نظام ایران سرنگون نشود.

این یه نمونه کوچک آشکارشده از ده ها نمونه پنهان است که آیت الله کارتر و آیت الله کاترها و هنری کسینجرها در امریکا و اروپا مزدروهاشون "علی خامنه ای تازی زاده و اوباشانش" در ایران رو به هیچ وجه بدون مواجب نمی زارن و در موقع حساس در کنارشون هستند..!!!! ...غربی ها برای خقظ منافعشون در ایران و منطقه مخالف های حکومت جمهوری اسلامی مخالف های خودشون و منافعشون در ایران میدونن و زندان اوین هم به همین دلیل همیشه به دستور غربی ها دایر بوده و دایر است!!...و اینکه که مبدا حکومت ملانشونشون در ایران از تشنگی دلار سقط بشه و دوباره به کمکشون اومدن....چطوری میشه که پاسدارچی ها و اوباشان رژِیم جمهوری اسلامی " حکومت ضد غربی" در بانک های کشورهای اروپائی و کشور امریکا حساب بانکی دارند ؟؟!!!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما