خانه | خبر | اخبارایران

تجمع اعتراضی کارگران صنایع فلزی در مقابل استانداری تهران

یکشنبه, 1391-12-20 12:25
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

صدها تن از کارگران و بازنشستگان صنايع فلزی ايران در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و بيمه معوقه خود در مقابل ساختمان استانداری تهران تجمع کرده‌اند.

 

به گزارش راديو زمانه، بامداد امروز، يکشنبه ۲۰ اسفندماه، شماری از کارگران و بازنشستگاه صنايع فلزی ايران، برای چندمين بار طی يک سال گذشته نسبت به عدم پرداخت حقوق و بيمه معوقه خود  و بی‌توجهی مسئولان دولتی دست به تجمع اعتراضی زده‌اند.

 
اين تجمع در خيابان طالقانی و روبه‌روی ساختمان شماره دو استانداری تهران برگزار می‌شود و معترضان با در دست داشتن پلاکارد و سر دادن شعارهای اعتراضی خواستار رسيدگی مسئولان دولتی به مطالبات خود هستند.

 

 

کارگران و بازنشستگان صنايع فلزی ايران پيش از اين نيز بارها در مقابل ساختمان وزارت‌خانه‌های دولتی تجمع‌های اعتراضی را برگزار کرده و هر بار با وعده مسئولان به تجمع خود پايان داده بودند

کارگران و بازنشستگان صنايع فلزی ايران پيش از اين نيز بارها در مقابل ساختمان وزارت‌خانه‌های دولتی تجمع‌های اعتراضی را برگزار کرده و هر بار با وعده مسئولان به تجمع خود پايان داده بودند.

 

در آخرين تجمع که مهرماه گذشته انجام شد، بيش از ۶۰۰ کارگر صنايع فلزی ايران در اعتراض به بی‌توجهی مسئولان دولتی و مديران کارخانه در خصوص پرداخت مطالبات و معوقات حقوقی‌شان، در مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تجمع کرده بودند.

 

این کارگران به پرداخت نشدن حقوق و بيمه معوقه از سوی مالکان کارخانه های صنايع فلزی يک و دو با گذشته چندين ماه از وعده مسئولان معترض بودند.

 

گفته می‌شود که در آخرين تجمع کارگران، يکی از مالکان کارخانه در وزارت صنايع در محل حضور يافته و با دادن چک برای پرداخت بدهی‌های کارخانه به کارگران، اين تجمع خاتمه يافته بود اما کارگران معترض می‌گويند که "متاسفانه چک دريافتی نقد نشد و کارگران به بخش اعظمی از مطالبات حقوقی خود نرسيدند."

Share this
Share/Save/Bookmark

اندک اندک جمع یاران می رسد.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما