خانه | خبر | اخبارایران

یک‌صد کارگر کارخانه پویا بیکار شدند

شنبه, 1391-12-19 19:09
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

در پی تعطیلی کارخانه یخچال‌سازی ایران پویا، یک‌صد کارگر این کارخانه بیکار شدند.

 

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، سهراب قنبری،دبیر خانه کارگر غرب تهران امروز، شنبه نوزدهم اسفند ماه اعلام کرد که کارخانه یخچال‌سازی ایران پویا وابسته به بنیاد مستضعفان، سازنده انواع یخچال و پروفیل آلومینیومی به دلایلی که "اعلام نشده" است، امروز به طور رسمی تعطیل اعلام شد.

 

او می‌گوید که به تمام کارگران رسمی و قراردادی این کارخانه اعلام شده است که سرکار نیایند و از سوی مراجع قانونی پیگیر مطالبات خود باشند.

 

جبار کوچکی‌نژاد، نماینده رشت در مجلس از اخراج کارگران در کارخانه‌های رشت اظهار نگرانی کرده است.این نماینده مجلس می‌گوید کارخانه‌های خاور و ایران پوپلین رشت در معرض تعطیلی کامل قرار دارند و  کارگران کارخانه‌های چوکا و فولاد نیز در حال اخراج هستند

 

به گفته این فعال کارگری پیش از این در ۳۰ دی ماه سال جاری نیز مسئولان این کارخانه از ورود ۹۰ کارگر قراردادی به کارخانه ممانعت کرده و طی چند روز آنها را اخراج کردند.

 

از سوی دیگر جبار کوچکی‌نژاد، نماینده رشت در مجلس از اخراج کارگران در کارخانه‌های رشت اظهارنگرانی کرده است.

 

این نماینده مجلس می‌گوید کارخانه‌های خاور و ایران پوپلین رشت در معرض تعطیلی کامل قرار دارند و  کارگران کارخانه‌های چوکا و فولاد نیز در حال اخراج هستند.

 

افزایش تعداد بیکاران و عدم توانایی حفظ ظرفیت قبلی اشتغال از جمله نگرانی‌هایی است که از سوی این نماینده مجلس مطرح شده است.

 

این در حالی است که دولت محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور ایران در دو سال گذشته مدعی ایجاد میلیون‌ها فرصت شغلی شده است. دولت دهم گفته بود در سال ۸۹ یک میلیون و ۶۰۰ هزار فرصت جدید شغلی و در سال ۹۰ نیز به همین میزان شغل در کشور ایجاد شده است.

 

جبار کوچکی‌نژاد ارائه ندادن آمار واقعی را موجب ایجاد نگرانی در مردم دانست و ادامه داد: "همه استان‌ها از جمله گیلان در بخش صنعت با توجه به وجود مشکلات اقتصادی دارای معضلاتی هستند و اعتقاد دارم استانداران و فرمانداران یک مقدار آمارهای واقعی را به مردم بدهند،در غیر این صورت مردم بیشتر نگران می شوند".

 

در یک سال اخیر پس از اجرای طرح هدفمندسازی یارانه‌ها و اعمال تحریم‌های گسترده علیه ایران به‌خاطر برنامه هسته‌ای این کشور خبرهای بسیاری از تعطیلی واحدهای تولیدی و اخراج و عدم پرداخت حقوق کارگران منتشر شده است.

Share this
Share/Save/Bookmark

تحقق چشم انداز توسعه خامنه ائی

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما