خانه | خبر | اخبارایران

اتحاديه اروپا ۹ مقام ايرانی را تحريم کرد

جمعه, 1391-12-18 15:27
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

اتحاديه اروپا ۹ مقام ديگر ايرانی را به دليل "نقض حقوق بشر" تحريم کرد.

 

به گزارش رويترز، ديپلمات‌های اتحاديه اروپا روز پنج‌شنبه ۱۷ اسفندماه گفتند نام اين مقام‌های ایرانی هفته آينده اعلام می‌شود.

 

اين تحريم‌های جديد اتحاديه اروپا جدا از تحريم‌هايی است که بر سر برنامه اتمی ايران عليه اين کشور برقرار شده است. کشورهای غربی به برنامه هسته‌ای ايران به ديده شک می‌نگرند و معتقدند جمهوری اسلامی در پی ساختن سلاح اتمی است اما ايران اين اتهام را رد می‌کند و می‌گويد برنامه هسته‌ای آن کاملأ صلح‌آميز است.

 

اتحاديه اروپا تاکنون ۷۸ ايرانی از جمله صادق لاريجانی، رئيس قوه قضائيه و عزت‌الله ضرغامی، رئيس صدا و سيمای اين کشور را به اتهام "نقض حقوق بشر" تحريم کرده است.

 

گزارش شده است وزرای خارجه اتحاديه اروپا روز دوشنبه ۲۱ اسفند درباره تحريم مقام‌های ايرانی تصميم نهايی خود را اعلام می‌کنند. نام اين ۹ مقام ايرانی روز سه‌شنبه ۲۲ اسفند علنی می‌شود.

 

اتحاديه اروپا در حالی تصميم گرفته است ۹ مقام ايرانی را به فهرست تحريم‌ها بيفزايد که هفته گذشته سازمان ملل متحد از اعدام نوجوانان و بازداشت مخالفان در اين کشور انتقاد کرده بود

اتحاديه اروپا در حالی تصميم گرفته است ۹ مقام ايرانی را به فهرست تحريم‌ها بيفزايد که هفته گذشته سازمان ملل متحد از اعدام نوجوانان و بازداشت مخالفان در اين کشور انتقاد کرده بود.

 

مقام‌های نظامی ايرانی که تاکنون از سوی اتحاديه اروپا به اتهام "نقض حقوق بشر" تحريم شده‌اند، عبارتند از: اسماعيل احمدی مقدم، فرمانده نيروی انتظامی؛ حسين الله‌کرم، رهبر انصار حزب‌الله و از افسران سپاه پاسداران؛ عبدالله عراقی، معاون نيروی زمينی سپاه؛ علی فضلی، معاون بسيج و فرمانده سابق قرارگاه سيدالشهدا سپاه در استان تهران؛ حسين همدانی، از فرماندهان سپاه؛ محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه؛ علی خليلی، رئيس بخش پزشکی پايگاه ثارالله؛ بهرام حسينی مطلق، فرمانده قرارگاه سيدالشهدا؛ محمدرضا نقدی، فرمانده بسيج؛ محمدرضا رادان، معاون نيروی انتظامی؛ عزيزالله رجب‌زاده، فرمانده سابق نيروی انتظامی تهران؛ حسين ساجدی‌نيا، فرمانده نيروی انتظامی تهران و حسين طائب، فرمانده سابق بسيج و معاون سپاه.

 

مقام‌های دستگاه قضايی که مورد تحريم قرار گرفته‌اند نيز عبارتند از: حسن شريعتی، رئيس قوه قضائيه مشهد؛ قربان‌علی دری نجف‌آبادی، دادستان سابق کل کشور؛ حسن زارع دهنوی معروف به حداد؛ قاضی دادگاه انقلاب؛ حجت‌الاسلام محمد سلطانی، قاضی دادگاه انقلاب مشهد؛ علی‌اکبر حيدری‌فر، قاضی دادگاه انقلاب؛ عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران؛ محمدمقيسه، قاضی دادگاه انقلاب؛ غلام‌حسين محسنی اژه‌ای، دادستان کل کشور و سخنگوی قوه قضائيه؛ سعيد مرتضوی، دادستان تهران در زمان انتخابات؛ عباس پيرعباسی، قاضی دادگاه انقلاب؛ اميرمرتضوی، معاون دادستان مشهد؛ عبدالقاسم صلواتی، قاضی دادگاه انقلاب؛ ملک آجار شريفی، رئيس دادگستری آذربايجان شرقی؛ احمد زرگر- قاضی دادگاه تجديد نظر؛ علی‌اکبر ياسقی، قاضی دادگاه انقلاب؛مصطفی بزرگ‌نيا، رئيس بند ۳۵۰ زندان اوين؛ غلام‌حسين اسماعيلی، رئيس سازمان زندان‌ها؛ فرج‌الله صداقت، معاون سازمان زندان‌های تهران؛ و محمدعلی زنجيره‌ای، از مسئولان سازمان زندان‌ها.

 

نهادها و انجمن‌های بين‌المللی مدافع حقوق بشر، ايران را به "نقض مستمر حقوق انسانی شهروندان" متهم می‌کند اما حکومت ايران اين اتهام را رد می‌کند.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

همه چیز از ملی شدن صنعت نفت شروع شد و کودتا علیه مصدق .
انگلستان از ملی شدن صنعت نفت کفری شده بود و از قبل هم با سرمایه گذاری های کلان روی حوزه های علمیه فم, نجف و زاهدان سعی در ترویج بنیادگرائی شیعه داشت.
به عنوان مثال خمینی و خامنه ائی هر دو بازداشت و سپس تحت فشاذ لندن ازاد شداند.
بعد از انقلاب بود که پشیمان شده اند قبل از انقلاب اینها حامی مالی اسلامگرا ها بوداند.

مسئله نقض حقوق بشر در ایران دست اویزی برای تحت فشار گذاشتن ایران برای تعلیق برنامه هسته ای است.
در کنفرانس الماتی به نظام ایران پیشنهاد داده اند "در صورت توقف غنی سازی بیست درصدی ار نقض حقوق بشر در داخل و خارج توسط ایران چشم پوشی خواهد شد".

جواد لاریجانی در معرض اتهام زمین خواری قرار دارد و بعد از گذشت دو سال همچنان از پرونده او در بایگانی دستگاه قضایی محافظت می شود.
تصرف بیش از ۳۴۲ هکتار اراضی ملی در حاشیه ورامین، حفر چندین حلقه چاه غیر مجاز در این منطقه، نگهداری بیش از ۹۰۰ راس گوسفند و ۲۰۰ شتر به صورت غیرقانونی در دامداریهای احداث شده در اراضی تصرفی، از جمله اتهامات ثبت شده در پرونده اوست.
این فرد عنوان معاون اول قوه قضاییه را یدک می کشد!!، نماد وضعیت اسفبار حقوق بشر در جمهوری اسلامی و محک تعیین اعتبار دادگاه ها، احکام و دادرسیهای دستگاه قضایی آن است.

غربی ها تا الان فقط روشن فکرها و دانشمندان ایران را ترور کرده اند, یک آخوند هم برای نمونه تحریم یا ترور نکرده اند.

"غرب دشمن دانشمندان خاورمیانه و دوست تجدد سیاه است."

فقط حنبش سیاه بنیاد گرایی مسنول مستفیم نرور متفکران است ! کسروی سر اغاز نروری بوذ که بود که در ادامه به کشتار عمومی روشنفکران پس از انقلاب منجر شد ! انکس که خاک در جشم مردم می پاشد مامور است و معذور

کلمه – گروه اقتصادی:‌ محسن رنانی، از اقتصاددانان منتقد دولت، معتقد است که با ادامه اوضاع کنونی اقتصادی باید منتظر یک رویداد غیرمنتظره باشیم.
این دانشیار اقتصاد دانشگاه اصفهان با اشاره به وضعیت وخیم اقتصاد ایران گفته است: دولت اکنون بالغ بر ۲۰۰ هزار میلیارد تومان به سیستم بانکی و بخش خصوصی بدهکار است !!!.
آیا می تواند این بدهی را بپردازد؟ هرگز. مگر آن که خودش را به حراج بگذارد یا یکسال تمام مخارج خود را نصف کند که ناممکن است و از این پس نیز بر این بدهی افزوده می شود!.
این کارشناس منتقد اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها افزوده است: بخش خصوصی اکنون ۷۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقه به سیستم بانکی دارد. آیا می تواند بپردازد؟ هرگز. چون برای پرداخت آن یا باید تولید کند و سود
ببرد که بخش تولید اکنون در رکود عظیم است.
راه دیگر این است که نظام بانکی وام بدهد تا بخش خصوصی این بدهی معوق را بازپرداخت کند. اما نظام بانکی هم اکنون حدود ۱۲۰ درصد سپرده هایش وام داده است!!.
یعنی نظام بانکی که حداکثر باید از هر ۱۰۰ تومان سپرده فقط ۷۰ تومان وام می داده اکنون در مقابل هر ۱۰۰ تومان سپرده ۱۲۰ تومان وام داده است. این نظام بانکی عملا ورشکسته است فقط صدایش درنیامده است.
وی با تاکید بر اینکه اقتصاد ایران پیش بینی ناپذیر شده است، می گوید:
امروز جامعه ایران در بن بست اقتصاد زندانی شده و اقتصاد ایران نیز در بن بست سیاست گرفتار شده است. یعنی سیاست، اقتصاد را آچمز کرده است و اقتصاد، جامعه را زمین گیر کرده است. در واقع دیگر برای اقتصاد ایران راه
حل اقتصادی وجود ندارد!!.
بيخود نيست دکتر منور شعار بهار بهارميدهدوزارزار در ونزويلا گريه ميکند !!!...

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما