خانه | خبر | اخبارایران

ديدار سه چهره اصلاح‌طلب با رهبر جمهوری اسلامی

دوشنبه, 1391-11-30 11:46
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

سه چهره اصلاح‌طلب با آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ديدار و مذاکره کردند. زمان اين ديدار اعلام نشده است.

 

روزنامه اعتماد، امروز دوشنبه ۳۰ بهمن‌ماه نوشت: "مجيد انصاری، عضو مجمع تشخیص مصلحت؛ عبدالواحد موسوی لاری، وزیر کشور دولت اصلاح‌طلب محمد خاتمی و اسحاق جهانگيری، وزیر صنایع دولت خاتمی سه نفری بودند که شايد به نمايندگی از اصلاحات رفتند تا گزارش دهند."

 

مجيد انصاری به اعتماد گفته است اين ديدار در "فضايی مناسب" انجام شد.

 

آخرين ديدار اصلاح‌طلبان با رهبر ايران مربوط به ۲۶ خرداد ۸۸ بود که در آن نمايندگان کانديداهای معترض انتخابات رياست‌جمهوری شرکت داشتند.

 

مجيد انصاری که عضو مجمع تشخيص مصلحت است، افزود: "ديداری داشته‌ايم که خوب بود، به هر حال خدمت ايشان رسيديم و در رابطه با مسائل کلی کشور صحبت کرديم."

 

وی درباره جزئيات اين ديدار گفت: "ملاقات بسيار خوبی بود که درباره جزئيات آن فعلا حرفی نمی‌زنيم اما اصل اين ديدار انجام شده است."

 

عباس عبدی: اين آغازی است که می‌تواند حفظ شود و در آستانه انتخابات اين ديدارها می‌تواند به تلطيف فضای عمومی ميان طرفين بينجامد

اين عضو مجمع روحانيون مبارز درباره نظرات آيت‌الله خامنه‌ای درباره گزارش‌های ارائه شده تنها به همين که "در چند بند صحبت کرديم" بسنده کرد. 

 

انصاری در عين حال گفت در اين ديدار درباره انتخابات رياست‌جمهوری سال آينده صحبتی نشده و اين ديدار "به هيچ وجه انتخاباتی نبوده است و صرفا‍ً درباره مسائل جاری کشور بوده است."

 

اصلاح‌طلبان از فضای شکل گرفته پس از انتخابات جنجالی سال ۱۳۸۸ و "بسته‌شدن فضای سياسی کشور و بازداشت گسترده مخالفان و روزنامه‌نگاران" انتقاد می‌کنند و بارها خواهان رفع محدوديت‌ها شده‌اند.

 

عبدالواحد موسوی لاری نيز درباره اين ديدار گفت: "درباره بيان جزئيات اين ديدار بايد مشورت‌هايی صورت گيرد که پس از آن می‌توان جزئيات را در اختيار رسانه‌ها قرار داد."

 

عباس عبدی يکی از فعالان سياسی اصلاح‌طلب نيز به اعتماد گفته است: "به نظر من دوستان اصلاح‌طلب کار بسيار خوبی کرده‌اند که البته دير هم انجام شد."

 

به گفته وی "حتی می‌توان اين جلسات را در سطح بالاتری در اصلاح‌طلبان انجام داد و هيچ مانعی برای آن نيست، چه بسا اگر ديدارها توسط رهبران اصلاح‌طلب انجام شود در بهبود وضعيت موجود جامعه مؤثرتر باشد."

 

وی گفت: "اين کار را البته آقای خاتمی و برخی ديگران بايد انجام دهند."

 

عباس عبدی افزود: "اين آغازی است که می‌تواند حفظ شود و در آستانه انتخابات اين ديدارها می‌تواند به تلطيف فضای عمومی ميان طرفين بينجامد."

 

در سه سال گذشته، در پی اعتراضات به دهمين انتخابات رياست جمهوری، هزاران نفر از مخالفان دولت بازداشت شده‌اند و صدها نفر از آن‌ها همچنان در زندان و در حال سپری کردن دوران حبس خود هستند.

 

ميرحسين موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی از رهبران مخالفان دولت نيز از بهمن‌ماه سال ۱۳۹۸ در حصر خانگی هستند.

 

محمد خاتمی، رئيس‌جمهور پيشين ايران و از رهبران اصلاح‌طلب چندين بار در سخنرانی‌های مختلف گفته است آزادی زندانيان سياسی و رهبران مخالفان می‌تواند "گام مهمی در جهت تغيير فضای ناگوار کنونی به نفع نظام و مردم به‌وجود آورد."

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

به به اینها چه چهره های خوشگلی هستند...اسلام ناب محمدی چقدر خوشگله...؟...از میون بیش از شصت میلیون ایران نشین با بی تفاوتیشون "انتخاب شدن" که برای آینده اونها تصمیم بگیرن ....و اون شصت میلیون هم چه خوشبختن که صداشون در نمی آد که شاید میون ما هم خوشگترش پیدا بشن!!.....اینها قیافه های اژدهائی و شیطانی و خرفاتی صفت که میلیون ها ایران نشین ها بی تفاوت را با کمال بی رحمی به طرف گورستان فرهنگی و اقتصادیشان سوق میدهند...

قرارشد مثل مجلس عذرخواهي شو د؟!

اينها هشت سال فرصت را سوزاندند و همه اش در داخل مجلس اعتصاب کردندو همه چيرا تحويل گروه تندرو حجتيه دادند. اينها نيز در ايجاد شرايط اسفناک فعلی شريکند.

نفس دیدار اشتباه نیست اما اگر اصلاح طلبان به چیزی کمتر از آزادی موسوی ، رهنورد و کروبی و زندانیان سیاسی، منجمله دانشجویان و روزنامه نگاران در بند رضایت دهند و فقط برای کسب رضایت خامنه ای و حفظ رانتهایی که هنوز بخشی از اصلاح طلبان از برخوردارند در انتخابات شرکت کنند سرمایه سیاسی اشان را که حاصل پایمردی بخشی از رهبرانشان می باشد را از دست خواهند داد. عبدی هم مثل همیشه اشتباه می کند. تلطیف فضای سیاسی فقط با آزادی زندانیان سیاسی ممکن است و لاغیر. شرایطی که فکر نمی کنم خامنه ای و سپاه به آن تن دهند.

بار دیگر دارند از اصلاح طلبان کمک میگیرند تا انتخابات خردادماه را به نفع رهبری تمام کنند. این همان تعزیه گردانی اخوندی در استانه انتخابات است که یک بار دیگر رییس جمهور منتخب رهبری به مردم ایران قالب خواهد شد البته بهتر است به کمک اصلاح صلبان هم باشد تا وجهه بهتری داشته باشد.

این عباس عبدی خودش یکی از آتش بیاران معرکه بوده است. این باب از گروگانگیران سفارت است. هرگز هم به اشتباه خودش اقرار نکرده و پوزش نخواسته است. ایشون دنبال این است که این حکومت ضد بشری حفظ شود. اصلاحطلبان فقط در پی حفظ نظامند. اگر نه که رهبری باقلی هم بارشان نخواهد کرد. تنها اینان خودشان را کوچک و حقیرتر کگرده اند. مردم ایران اینان را قبول ندارند. بدبختانه اپوزیسیون لاییک ایران سردرگم است. ایکاش خودش را بازیابد و رهبریت این اپوزیسیون نود و چند در صدی جامعه ی ایران را بر عهده گیرد. اصلاحطلبان نشان داده اند که سر سپرده ولایت مولای متقیان و ولایت روحانیت خونخوارند. اینان فقط بفکر این دین حنیفند. و این دین مثل جغد تشنه ی خون بر خرابه های ایران بی وقفه فریاد تشنگی خون می کشد.
آری اصلاحطلبان فقط بفکر خودشانند. جرسی ها را نگاه کنید. نبوی و کدیور و مهاجرانی را بنگرید هیچ فرقی با احمدی نژاد ندارند. تنها فرقشان این است که دست کم احمدی نژاد آدمکش حتا در حضور رهبر دونمایه هم خودش را خلع سلاح نمی کند. احمدی نژاد نفسش به اصلاحطلبان بی بیضه می ارد. به همشان. البته که آدمکش و تیر خلاس زن است. اما آدمکشی و تیرخلاس زنی احمدی نژاد در خدمت آدمهای سست عنصری همچون خاتمی و معین و دیگران بوده است.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما