خانه | خبر | اخبارایران

فرزندان موسوی و کروبی چند ساعت مورد بازجويی قرار گرفتند

دوشنبه, 1391-11-23 19:45
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

مأموران امنيتی حکومت ايران زهرا و نرگس موسوی، دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، و همچنين محمدحسين کروبی، فرزند مهدی کروبی را بازداشت کرده و آن‌ها را چند ساعت مورد بازجويی قرار دادند.

 

امروز دوشنبه ۲۳ بهمن‌ماه، کلمه و سحام‌نيوز، دو سايت نزديک به ميرحسين موسوی و مهدی کروبی، دو تن از رهبران مخالفان دولت ايران که اکنون در حصر خانگی به‌سر می‌برند، خبر بازداشت فرزندان موسوی و کروبی را منتشر کردند.

 

کلمه به‌نقل از کوکب موسوی فرزند ارشد موسوی و رهنورد نوشت: "صبح امروز تعدادی مأمور با مراجعه به منزل نرگس و زهرا به بازرسی و تفتیش چند ساعته منازل پرداختند و هر چه که فکر می‌کردند ممکن است به دردشان بخورد را به همراه خواهرانم با خود برده‌اند."

 

وی افزود: "هنگام بازداشت هیچ دلیلی عنوان نشده اما از نظر ما مشخص است و در واقع می خواهند آبروریزی‌های اخیر حاکمیت را تحت‌الشعاع این خبر قرار دهند."

 

اين اقدام در حالی صورت گرفته است که دو دختر موسوی و رهنورد هيچ‌گونه فعاليت سياسی‌ای ندارند.
سحام نيوز نيز نوشت صبح امروز حوالی ساعت هشت، مأموران امنيتی به منزل فرزند ارشد مهدی کروبی حمله کرده و اقدام به تفتيش و بازرسی منزل فرزند وی نمودند.

 

سحام‌نيوز ضمن اشاره به همزمان بودن دستگيری فرزندان موسوی و کروبی گفته است جلسه بازجويی آن‌ها پيرامون نامه مشترکی بود که ۱۸ دی‌ماه سال جاری در مورد وضعيت والدين خود در حصر خانگی نوشته بودند

به نوشته سحام‌نيوز، مأموران ضمن بازداشت فرزند کروبی، بخش زيادی از وسايل شخصی خانواده وی را با خود بردند.

 

بنا به اين گزارش اين اقدام که با حضور نماينده دادستان انجام شد و هفت مأمور امنيتی تمامی وسايل شخصی از جمله لپ‌تاپ و تلفن همراه و نيز اسناد و مدارک شناسايی و کارت‌های بانکی خانواده حسين کروبی و همچنين کامپيوترهای دو نوه مهدی کروبی را ضبط نموده و با خود بردند.

 

اين گزارش می‌افزايد محمدحسين کروبی توسط مأموران به دادسرای اوين جهت بازجويی منتقل گرديد.

 

سحام‌نيوز ضمن اشاره به همزمان بودن دستگيری فرزندان موسوی و کروبی گفته است جلسه بازجويی آن‌ها پيرامون نامه مشترکی بود که ۱۸ دی‌ماه سال جاری در مورد وضعيت والدين خود در حصر خانگی نوشته بودند.

 

فرزندان موسوی و کروبی در آن نامه ضمن درخواست آزادی والدين خود گفته بودند: "آن‌ها از حقوق زندانيان عادی، به‌ويژه حق ارتباط و ملاقات منظم و مستمر و قاعده‌مند با اعضای خانواده خود و دسترسی آزاد به وسايل ارتباطی و خبری و … محروم بوده‌اند."

 

آن‌ها همچنين افزوده بودند: "در مواردی برای مدت طولانی ملاقات حضوری يا حتی تلفنی با اعضای خانواده کاملا قطع گرديده است و دو خانواده در بی‌اطلاعی مطلق نسبت به مکان و چگونگی زندگی و حتی حيات و سلامت آنان قرار گرفته‌اند.

 

فرزندان کروبی و موسوی در نامه خود گفته بودند که برخی از اعضای خانواده به جهت اطلاع‌رسانی مورد "تهديد و تنبيه و فشار ناموجه و غيرقانونی" قرار گرفته‌اند."

 

هر دو سايت کلمه و سحام‌نيوز عصر امروز خبر دادند که فرزندان موسوی و کروبی هر سه آزاد شده‌اند.

 

مهدی کروبی به‌همراه ميرحسين موسوی، و زهرا رهنورد از ۲۵ بهمن‌ماه ۱۳۸۹ تحت بازداشت خانگی قرار دارند.

 

در اين مدت بارها نهادهای بين‌المللی مدافع حقوق بشر خواهان آزادی آن‌ها شده‌اند اما مسئولان حکومتی ايران به اين درخواست‌ها توجهی نکرده‌اند.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما