خانه | خبر | اخبارایران

راه‌اندازی ۲۳ دانشگاه دخترانه و ۲۰ دانشگاه تک‌‌جنسیتی در ایران

پنجشنبه, 1391-11-19 14:43
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

به گفته یک مقام مسئول در وزارت علوم ایران، ۲۳ دانشگاه ویژه دانشجویان دختر و ۲۰ دانشگاه تک‌‌جنسیتی در این کشور راه‌اندازی می‌شود.

 

ابوالفضل حسنی، مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم ایران امروز پنج‌شنبه ۱۹ بهمن‌ماه با اشاره به برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی و ساماندهی ۲۳ دانشگاه ویژه دانشجویان دختر طی سال ۹۲ به خبرگزاری مهر گفت امیدوار است در هر استان یک دانشگاه ویژه دختران ایجاد شود.

 

وی با بیان این‌که "از سال جدید ۲۰ دانشگاه تک‌‌جنسیتی راه‌اندازی می‌شود"، افزود: "از این تعداد ۹ مؤسسه غیردولتی، ۱۱ مرکز دولتی بوده و مجوز اصولی برای راه‌اندازی دو مؤسسه ویژه خواهران در تبریز و سمنان نیز صادر شده است."

 

به گفته این مقام مسئول، "از این تعداد ۱۴ مؤسسه از جمله دانشکده صنایع غذایی بهار دانشگاه بوعلی‌ سینا، مرکز آموزش عالی الشتر، مرکز آموزش عالی کوه دشت، دانشگاه تک‌جنسیتی فاطمیه نهاوند، معصومه، پردیس دانشگاهی دانشگاه الزهرا در شهر جدید هشتگرد در ساوجبلاغ ویژه دختران هستند."

 

علی‌اکبر متکان، معاون مالی و جذب منابع وزیر علوم ایران نیز روز گذشته در این زمینه به خبرگزاری دانشجو گفته بود: "دانشگاه‌های دخترانه در هر استان آغاز به کار خواهند کرد که تاکنون نزدیک به ۱۶ استان یا شروع به کار کرده‌اند و یا در حال دریافت مجوز دانشگاه دخترانه هستند."

 

علی‌اکبر متکان، معاون مالی و جذب منابع وزیر علوم ایران: دانشگاه‌های دخترانه در هر استان آغاز به کار خواهند کرد که تاکنون نزدیک به ۱۶ استان یا شروع به کار کرده‌اند و یا در حال دریافت مجوز دانشگاه دخترانه هستند

وی با اشاره به ضرورت توجه به زیرساخت‌های تشکیل "دانشگاه اسلامی" از جذب نیروی متخصص در راستای اسلامی شدن دانشگاه‌ها خبر داده و گفته بود: "برای ایجاد نیروی انسانی متخصص، کمیته‌ای در وزارتخانه مشغول است که تدوین آئین‌نامه برای جذب نیروهای متخصص بر اساس ایجاد دانشگاه اسلامی را بر عهده دارد که به‌زودی و پس از تأيید وزیر، این آئین‌نامه‌ها به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌شوند."

 

کامران دانشجو، وزیر علوم ایران نیز در روزهای میانی آذرماه سال جاری مجوز تأسیس دانشگاه ویژه دختران را در شهرستان رفسنجان صادر کرد.

 

وزیر علوم ایران بار‌ها در سخنان خود از راه‌اندازی دانشگاه‌های تک‌جنسیتی و دخترانه به‌عنوان "یکی از راه‌کارهای اسلامی‌شدن دانشگاه‌ها" دفاع کرده و این موضوع را "حق دانشجویان" دانسته است.

 

بر اساس گزارش کمیسیون زنان دفتر تحکیم وحدت که به مناسبت ۲۵ نوامبر، روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان منتشر شد٬ آمده است نزدیک به ۶٠٠ کد رشته در بیش از ۶٠ دانشگاه در دفترچه کنکور سال ١٣٩١ تفکیک جنسیتی را قائل شده‌اند و طرح بومی‌گزینی به معنی اولویت قائل شدن برای پسران جهت انتخاب دانشگاه‌های بر‌تر نیز در بسیاری از دانشگاه‌ها اعمال شده است. در این طرح دختران برای پذیرش در دانشگاه شهری که محل زندگی خودشان یا خانواده‌شان است اولویت دارند. این موضوع حضور زنان را در دانشگاه‌های بر‌تر که معمولاً در پایتخت و شهرهای بزرگ قرار دارد محدود می‌کند و مانع جابه‌جایی آنان می‌شود.

 

اسلامی کردن دانشگاه‌های ایران یکی از دغدغه‌های اصلی وزارت علوم ایران است که هم در تغییرات بنیادین در درس‌های علوم انسانی، هم در برکناری استادان دانشگاه‌ها و هم در جداسازی دختران و پسران در محیط دانشگاهی خود را نشان می‌دهد.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

اینها همه برای تثبیت امنیت جنسیتی ست. پیامبر این امنیت جنسیتی در سن شصت سالگی عاشق یک بچه ی پنج ساله و یا حتا چهارساله می شود و آن نگوبختی که چهار سال تمام مورد آزار جنسیتی قرار میگیرد توسط آن پیمبر اعضم تجاوز جنسیتی میشود و آن دخترک بدبخت٬ عایشه٬ تا پایان عمر خونریزی داشته و بقول روحانیون افضا شده بوده و پیامبر مدبر و خرمند و فرزانه کبیر و فرزند حضرت آدم فکر میکرده این طفل بیچاره هرشب برای لذت وافر اعلاحضرت پیامبر باکره می شده. حالا اینان پیروان آن پیامبرند و نگاهشان نگاهی انسانی و اسلامی و نجیبانه و غیر شهوی و غیر انتفاعی ست بزن و حتا پسران ایرانی. و ما البته از فرزند این پیامبر امام خمینی که فرمان ازاله ی بکارت دخترکان خردسال را صادر کرد و تا همین هرزه آیت الله خامنه ای که فتوای فتح الامبین بازی را در خانه های امن و حتا در خیابنهای تبریز و تهران و اصفهان و قم و سنندج و کرمانشاه و سیستان و بلوچستان و لرستان و خوزستان صادر کرد همه و همه از برکات آن تجاوزی ست بر آن دختر بچه ی عایشه شد و متاسفانه هنوز کسی بر درد و رنج آن بچه چیزی ننوشته و کسی نتوانسته آن بچه را که قربانی شهوانی مردی بچه باز بوده را از سیاست آن مرد قصی القلب جدا کند و به این پیامبر بیمار و به این پروان بیمارش توجه کنند. مردم ایران باید یکبار و برای همیشه با این دین ضد زن ضد بشر تصفیه حساب کند و خودش را از زیر این بختک ضد اخلاق بیرون آورد.

خوبه مداحزاده نشدی آخوندزاده. خوب زدی تو خال محمد ابن عبدالشیطان

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما