خانه | خبر | اخبارایران

نگرانی از وضعیت محمد صادق هنرور شجاعی، روحانی زندانی

یکشنبه, 1391-11-15 16:39
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

گزارش‌های رسیده از تهران حاکی از این است که محمد صادق هنرور شجاعی، روحانی زندانی  منتقد حکومت در وضعیت جسمانی نامناسبی به سرمی‌برد.

 

بر اساس گزارشی که به دست رادیو زمانه رسیده وی که از اواخر دی ماه جاری به زندان اوین بازگردانده شده، در روزهای گذشته به دلیل بروز دوباره بیماری قلبی و حملات عصبی چندین بار به بهداری زندان اوین منتقل شده است.

 

گفته می‌شود به دلیل نبود امکانات درمانی و پزشکی تخصصی در بهداری اوین به این زندانی سیاسی قرص‌ و آمپول مسکن و خواب‌آور داده شده و از اعزام وی به بیمارستان ممانعت شده است.

 

این زندانی سیاسی در حالی به زندان بازگردانده شد که نظر پزشکی قانونی  بر"لزوم ادامه مرخصی استعلاجی‌اش" بود، اما دادستان ویژه روحانیت تهران با تمدید مرخصی وی مخالفت کرد

 

این زندانی سیاسی در حالی به زندان بازگردانده شد که نظر پزشکی قانونی  بر"لزوم ادامه مرخصی استعلاجی‌اش" بود، اما دادستان ویژه روحانیت تهران با تمدید مرخصی وی مخالفت کرد.

 

محمد صادق هنرور شجاعی در حال حاضر در بند ویژه روحانیان در زندان اوین که ویژه زندانیان مالی و جرایم عمومی است نگهداری می‌شود.

 

او ششم آبان ماه ۱۳۸۹  به خاطر مطالبی که در وبلاگش نوشته است، دستگیر و پس از تحمل پنج ماه حبس در انفرادی و سه ماه حبس در سلول دو نفره بند ۲۰۹، برای گذرانیدن دوران محکومیتش به بند ۳۵۰ منتقل شد.

 

دادگاه ویژه روحانیت محمد صادق هنرور شجاعی را به "جاسوسی، اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام و هتک حیثیت مقام روحانیت" متهم کرده است. بر اساس رای دادگاه وی به چهارسال حبس، ۵۰ ضربه شلاق، پرداخت هشت میلیون ریال جزای نقدی و خلع دائمی از لباس روحانیت محکوم شده است.

 

 در همین زمینه:

مشکلات روحانیون منتقد رژیم

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما