خانه | خبر | اخبارایران

از ۴۰ روز پیش تاکنون حيوانات را در استان قم می‌کشند

دوشنبه, 1391-11-09 13:37
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

از ۴۰ روز پيش تاکنون مسئولان مرکز بهداشت منطقه سلفچگان و تفرش ضمن تهيه طعمه مسموم برای حيوانات از مردم محلی خواسته‌اند به محض ديدن هر حيوانی در منطقه آن را بکشند.

 

خبرگزاری ميراث فرهنگی سی‌اچ‌ان روز يکشنبه هشتم بهمن‌ماه نوشت، نزديک به ۴۰ روز پيش کفتاری در يکی از روستاهای ميان منطقه سلفچگان و تفرش به کشاورزی حمله کرد و وی را کشت. در بررسی‌ها مشخص شد که آن کفتار مبتلا به هاری بوده است.

 

از آن تاريخ به بعد، مسئولان مرکز بهداشت منطقه ضمن تهيه طعمه مسموم برای حيوانات از مردم محلی خواسته‌اند به محض ديدن هر حيوانی در منطقه آن را بکشند.

 

در اين مدت گروه گروه حيوانات کشته می‌شوند در حالی که هيچ مورد جديدی مبنی بر حمله حيوان هار به اهالی اين منطقه گزارش نشده است.

 

به گفته نجمه ترابيان، يکی از شهروندان اين منطقه، کار کشتار در اين مدت به آن‌جا رسيده است که ديگر حتی يک قلاده سگ نيز در منطقه ديده نمی‌شود.

 

به گفته نجمه ترابيان، يکی از شهروندان اين منطقه، کار کشتار در اين مدت به آن‌جا رسيده است که ديگر حتی يک قلاده سگ نيز در منطقه ديده نمی‌شود

ترابيان با اعلام اين‌که حيوانات به محض خوردن طعمه‌های مسموم در کنار رودخانه کشته می‌شوند افزود: "اين در حالی است که بسياری از آن‌ها هاری ندارند."

 

يک منبع آگاه در منطقه که نخواست نامی از او برده شود، با تأييد خبر کشتار حيوانات گفته است: "مرکز بهداشت استان قم اقدام به گذاشتن طعمه مسموم برای جانوران و تلف کردن سگ‌ها کرده است."

 

شهرام اميرشريفی، مديرعامل انجمن ديده‌بان حقوق حيوانات، شهريورماه سال جاری در انتقاد به شيوه کشتن صد‌ها سگ در برخی از شهرهای ايران گفته بود: "شيوه‌ای که هم‌اکنون در برخی از شهرهای ايران از جمله کاشان و مشهد در حال انجام است قابل قبول نيست و بيشتر برای نابودی سگ‌ها و نه برای کنترل تعدادشان به کار برده می‌شود."

 

در طول پنج ماه نخست سال جاری ۷۶۳ قلاده سگ بی‌سرپرست در شهر کاشان کشته شدند.

 

امير حسينی، مسئول کشتن سگ‌های ولگرد شهرداری کاشان، ٢٨ مرداد سال جاری در گفت‌وگو با خبرگزاری کار ايران (ايلنا) با اشاره به اين‌که کشتن سگ‌ها به صورت هفتگی انجام می‌شود هدف از اين اقدام را "جلوگيری از انتشار آلودگی محيط زيست به‌ويژه انواع بيماری‌ها، حفظ سکوت شبانه در مناطق مسکونی و امنيت شهروندان" دانسته بود.

 

به گفته مجيد طباطبايی، مدير خدمات شهری شهرداری زاهدان، آمار کشتار سگ‌های بی‌سرپرست و حيوانات ديگر در سه ماه نخست سال جاری نزديک به هزار قلاده بوده است.

 

وی ۲۱ مردادماه سال جاری به خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا) گفت شيوه کشتن سگ‌های ولگرد در اين شهر به‌وسيله تيراندازی و طعمه‌گذاری انجام می‌شود.

 

مردادماه سال گذشته روزنامه جام جم، پيرامون کشتن سگ‌های بی‌سرپرست در شهر مشهد نوشت: "شهرداری مشهد از سال ١٣٨١ تاکنون بيش از ۵۴ هزار قلاده سگ را در اين کلان‌شهر مذهبی معدوم کرده است؛ با اين حال مقام‌های مسئول می‌گويند وجود اين سگ‌های بدون صاحب در خيابان‌ها و کوچه‌های شهر همچنان باعث ناامنی شهروندان است."

 

نابودی سگ‌ها در شرايطی در مشهد ادامه دارد که شهريورماه سال گذشته، علی نجفی، مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداری اين شهر از اجرای طرح عقيم‌سازی گربه‌ها در مشهد برای کنترل جمعيت آن‌ها خبر داده و گفته بود اين اقدام که برای نخستين بار در کشور و با مجوز شرعی صورت می‌گيرد، نوعی" مرگ با ترحم" برای اين حيوانات است.

 

وی افزوده بود: "با توجه به نظر مراجع، سگ نجس است و بايد معدوم شود."

 

آذرماه سال گذشته نيز شهرداری تبريز به‌شکل وسيعی دست به کشتار سگ‌های ولگرد و بی‌سرپرست زده بود.

 

از بين بردن سگ‌های خيابانی در حالی انجام می‌شود که برخی از مقام‌های ايرانی با نگهداری سگ و حيوانات خانگی مخالف هستند.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

تمامی حیوانان را می کشند اما بخاطر اسلام ناب همه را سگ فرض می کنند٬ چرا که آخوندان در مغز مردم کرده اند که سگ نجس است! بنا بر این می توان آنرا کشت. اما مسئله ی اصلی مسئله ای دیگر است و آن اینکه حیوانات نزدیک انفجار اتمی بوده اند و باید نابود شوند٬ چرا که انفجار را با ترکش های اسعه ای اتمی و رادیو اکتیویته این حیوانت بیمار خواهند شد و انفجار اتمی و مهم قم را که حتا خانه های ما که از فردو حدود شصت فرسخ فاصله دارد را لرزانده است. آری حیوانات قربانیان هسته ای هستند. ولی از همه بدتر٬ بسیجیانی هستند که برای سم خوراندن به این حیوانات تا نزریکی ها انفجار پیش می روند. از زمانه ممنون برای اطلاع رسانی.

دلیلش همینه:
"با توجه به نظر مراجع، سگ نجس است و بايد معدوم شود."

در مملکتی که بالاترین میزان اعدام (آدم کشی دولتی) رو در جهان به نسبت جمعیت داره و مجازات های وحشیانه ای مانند مثله کرده اعضای بدن و سنگسار و شلاق بر اساس قوانین اسلامی، در ملاء عام صورت می گیره، در کشوری که انسان ها مصونیت جانی ندارند، شما توقع دارید سگ و گربه و خر و خرس (حیوانات) امنیت داشته باشند؟!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما