خانه | خبر | اخبارایران

دختران موسوی و رهنورد: وضعيت حبس موسوی و رهنورد به آدم‌ربايی شبيه است

شنبه, 1391-11-07 21:51
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

دختران ميرحسين موسوی و زهرا رهنورد در اطلاعيه‌ای اعلام کرده‌‌اند وضعيت حبس خانگی پدر و مادرشان بيشتر شبيه "آدم‌ربايی" است.

 

فرزندان موسوی و رهنورد در اين اطلاعيه که امروز شنبه هفتم بهمن در تارنمای کلمه منتشر شده، خواهان آزادی "فوری و بی‌قيد و شرط" پدر و مادرشان شده‌اند.

 

ميرحسين موسوی و زهرا رهنورد از ۲۶ بهمن ۱۳۸۹ در حصر خانگی به سر می‌برند

 

دختران موسوی و رهنورد می‌گويند از دو ماه پيش تاکنون خبری درباره وضعيت پدر و مادر خود ندارند. آن‌ها از وضعيت جسمی پدر و مادرشان، ابراز نگرانی کرده‌اند و گفته‌اند: "با توجه به بحران‌های مکرر ايجاد شده توسط ماموران و فضای مشوش و تند حاکم در جلسات ملاقات، به خصوص در آخرين آ‌ن‌ها که منجر به قطع کامل ارتباط ما شد و با توجه به نوسان فشار خون پدر و بيماری قلبی او، واقعيت بهبودی و سلامتی آن‌ها همواره موجب نگرانی ما بوده است."

 

دختران موسوی و رهنورد می‌گويند از دو ماه پيش تاکنون خبری درباره وضعيت پدر و مادر خود ندارند. آن‌ها از وضعيت جسمی پدر و مادرشان، ابراز نگرانی کرده‌اند و گفته‌اند: "با توجه به بحران‌های مکرر ايجاد شده توسط ماموران و فضای مشوش و تند حاکم در جلسات ملاقات، به خصوص در آخرين آ‌ن‌ها که منجر به قطع کامل ارتباط ما شد و با توجه به نوسان فشار خون پدر و بيماری قلبی او، واقعيت بهبودی و سلامتی آن‌ها همواره موجب نگرانی ما بوده است."

هفته گذشته نيز يک نهاد سازمان ملل متحد از حکومت ايران خواست تا به بازداشت "خودسرانه" ميرحسين موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد پايان دهد.

 

گروه کاری بازداشت‌های خودسرانه سازمان ملل اعلام کرده است: "دولت ايران با در بازداشت نگه‌داشتن رهبران مخالفان بدون تفهيم اتهام و يا محاکمه، قوانين بين‌المللی حقوق بشر و همچنين قوانين ايران را نقض کرده است."

 

گروه کاری بازداشت‌های خودسرانه سازمان ملل، نهادی است که از پنج کارشناس مستقل تشکيل شده و موارد مرتبط با بازداشت‌های خودسرانه را مورد بررسی قرار می‌دهد.

 

چندی پيش اسماعيل احمدی مقدم، فرمانده نيروی انتظامی ايران در گفت‌وگويی با روزنامه کيهان اذعان کرد که آيت‌الله علی خامنه‌ای خود مسئوليت برخورد با موسوی و کروبی و چند تن ديگر را برعهده گرفته است.

 

مقامات حکومتی ايران از رويدادهای پس از انتخابات دهمين دوره رياست جمهوری در سال ۱۳۸۸ که در آن به‌مدت نزديک به يک سال نسبت به نتايج انتخابات اعتراضات خيابانی صورت گرفت و ده‌ها نفر کشته و صدها نفر دستگير شدند، به‌عنوان "فتنه" ياد می‌کنند و شرکت‌کنندگان در اين اعتراضات و رهبران آن را "فتنه‌گر" می‌نامند.

 

اما شماری از چهره‌های اصولگرا از جمله اسدالله عسگر اولادی يکی از رهبران پيشين موتلفه اسلامی به تازگی گفته اند که موسوی و کروبی را "فتنه‌گر" نمی‌دانند. علی لاريجانی، رئيس مجلس ايران نيز گفته است اگر موسوی و کروبی به "اشتباهات"‌خود را قبول کنند، می‌توانند "به نظام بازگردند."

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما