خانه | خبر | اخبارایران

نسرين ستوده به زندان برگردانده شد

سه شنبه, 1391-11-03 10:25
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

نسرين ستوده، فعال حقوق بشر که چند روز پيش از زندان به مرخصی آمده بود، شامگاه دوشنبه دوم بهمن دوباره به زندان برگردانده شد.

 

به گزارش تارنمای کلمه، نسرين ستوده با احضاريه‌ای ساعت ۲۳ دوشنبه "در حالی به زندان اوين بازگردانده شد که دو فرزندش گريه می‌کردند و حاضر نبودند از مادرشان جدا شوند."

 

نسرين ستوده هفته گذشته پس از دو سال و چهار ماه حبس، با وثيقه ۳۰۰ ميليون تومانی به مرخصی آمده بود.

 

در روزهای اخير چند تن از زندانيان سياسی در ايران از جمله بهاره هدايت، مهسا امرآبادی، بهمن احمدی امويی و بهنام ابراهيم‌زاده نيز به مرخصی آمده‌اند.

 

رضا خندان، همسر نسرين ستوده در صفحه فيس‌بوک‌اش نوشت: "می‌شود گفت که نسرين بازداشت شد."

 

رضا خندان، همسر نسرين ستوده: قبل از آمدن او (نسرين ستوده) به مرخصی، با تأکيد به او گفته بودند که اين مرخصی طولانی و به نوعی دائمی خواهد بود وگرنه نسرين اعلام کرده بود که حاضر نيست پس از دو سال و نيم، به مدت سه روز به مرخصی برود

به گفته خندان "قبل از آمدن او (نسرين ستوده) به مرخصی، با تأکيد به او گفته بودند که اين مرخصی طولانی و به نوعی دائمی خواهد بود وگرنه نسرين اعلام کرده بود که حاضر نيست پس از دو سال و نيم، به مدت سه روز به مرخصی برود."

 

وی افزوده است: "مرخصی سه روزه بيشتر موجب خواهد شد آرامش بچه‌ها از بين رفته و وضع روحی آن‌ها به هم بريزد، استدلال او کاملا درست بود، همين طور هم شد."

 

رضا خندان گفته است: "ساعت ۱۱ امشب (دوشنبه) در حالی که بچه ها گريه می‌کردند و حاضر نبودند از مادرشان جدا شوند و از طرف ديگر همه دوستان و همراهان از اين احضار شوکه بودند نسرين وارد زندان شد، او چمدان مسافرت را که آماده کرده بود، خالی و با وسايل زندان پر کرد و رفت."

 

نسرين ستوده ۱۳ شهريورماه ۱۳۸۹ بازداشت شد و به ۱۱ حبس تعزيری، ۲۰ سال محروميت از وکالت و ۲۰ سال ممنوعيت از خروج از کشور، محکوم شد. زندان او در دادگاه تجديدنظر به شش سال کاهش يافت.

 

وی چندی پیش در اعتراض به وضعيت خود در زندان و ممنوع الخروجی دختر ۱۲ ساله‌اش از ايران ۴۹ روز دست به اعتصاب غذا زده بود.

 

 

نسرين ستوده در اعتراض به اجرا نشدن آئين‌نامه اداره امور زندان‌ها و محروميت از حقوق يک زندانی از جمله دسترسی نداشتن به تلفن و ايجاد انواع محدوديت‌ها برای ملاقات با فرزندان خردسال خود و همچنين به‌ دليل تشکيل پرونده کيفری و صدور قرار ممنوعيت خروج از کشور برای همسر و دختر ۱۲ ساله‌اش مهراوه از روز ۲۶ مهرماه سال جاری (۱۷ اکتبر ۲۰۱۲) دست به اعتصاب غذا زده بود.

 

وی سپس شکستن اعتصاب غذای خود را به رفع ممنوعيت خروج دختر‌شان مهراوه از کشور منوط کرده بود که با دستيابی به اين خواسته خود به اعتصاب پايان داد.

 

چندی پيش مراسم اهدای جايزه آزادی انديشه ساخاروف از سوی پارلمان اروپا به نسرين ستوده و جعفر پناهی فيلمساز مطرح ايرانی با حضور شخصيت‌های حقوق بشری و سياسی ايران و اروپا در استراسبورگ برگزار شد.

 

نسرين ستوده پيش از اين برنده جايزه حقوق بشر سازمان حقوق بشر بين‌الملل در سال ۲۰۰۸ نيز شده است.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

نسرين ستوده پيش از اين برنده جايزه حقوق بشر سازمان حقوق بشر بين‌الملل در سال ۲۰۰۸ نيز شده است.....و همین هم ازدهای تازی پرست علی خامنه ای رو میسوزونه ..این ضحاک ماذوش ازدهاس خون حوار اسلامی از آزدی مردم هراس دارند و مردم را مانند گله های گوسفندی میداند که متعلق به خودش و فرزندان و فک و فامیل هایش است...غربی ها که خودشان 100% در جنایات جمهوری اسلامی نسبت به مردم ایران نشین شریک هستند " نفت مجانی " خودشون رو راحت کردن و بجای بمباران کردن و کشتن این ازدهای ایران نشین شده توسط هواپیماهای بدون سرنشین فقط به دادن جایزه و جوایز که در حقیقت وسیله زجر کش کردن زندانیان سیاسی در ایران اقتنا می کنند..

سران نظامی و سیاسی جمهوری اسلامی مجموعه‌ای از بی‌شرف‌ترین‌هایی هستند که یک کشور می‌تواند به خود ببیند!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما