خانه | خبر | اخبارایران

امدادگران زلزله شمال غرب ايران در مجموع به ۱۶ سال حبس محکوم شدند

سه شنبه, 1391-10-26 11:48
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

شماری از امدادگران زلزله چند ماه پيش شمال غرب ايران به حبس از شش ماه تا دو سال محکوم شدند.

 

به گزارش تارنمای کلمه، اين ۲۰ امدادگر از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی تبريز، در مجموع به ۱۶ سال حبس محکوم شده‌اند.

 

بيش از ۳۰ ﺗﻦ ﺍﺯ ﺍﻣﺪﺍﺩﮔﺮﺍﻥ ﮐﻤﭗ روستای ﺳﺮﻧﺪ که برای کمک به زلزله‌زدگان در اين منطقه رفته بودند، ﺩﻭﻡ ﺷﻬﺮﯾﻮﺭماه امسال ﺑﺎﺯﺩﺍﺷﺖ شدند. برخی از اين امدادگران پس از چند روز بازداشت با سپردن وثيقه آزاد شدند.

 

اين امدادگران پس از بازداشت، در نامه سرگشاده‌ای خطاب به صادق لاريجانی، رئيس قوه قضائيه ايران، نوشتند نيروهای انتظامی و امنيتی تلاش کرده‌اند ماهيت انسانی اقدامات آنان را وارونه جلوه دهند.

 

اين امدادگران پس از بازداشت، در نامه سرگشاده‌ای خطاب به صادق لاريجانی، رئيس قوه قضائيه ايران، نوشتند نيروهای انتظامی و امنيتی تلاش کرده‌اند ماهيت انسانی اقدامات آنان را وارونه جلوه دهند

بر اساس اين گزارش از بين اين امدادگران "حسين رونقی ملکی به دو سال حبس تعزيزی، بهروز علوی به دو سال و سه ماه حبس تعزيزی، حميدرضا مسيبيان به دو سال و شش ماه حبس تعزيزی، واحد خلوصی به دو سال حبس تعزيزی و بهرام شجاعی به دو سال حبس تعزيزی" محکوم شده‌اند.

 

همچنين "فريد روحانی، حسن رونقی ملکی، شايان وحدتی، مسعود وفابخش، هومن طاهری، سپهر صاحبان، دانيال حسنی، علی محمدی، مرتضی اسماعيل‌پور، محمد ارجمندی راد، محمداسماعيل سلمان‌پور، محمدامين صالحی، محسن صامعی، ميلاد پناهی‌پور و امير روناسی" نيز هر کدام به شش ماه حبس تعزيزی محکوم شده‌اند.

 

دادگاه برای نويد خانجانی نيز حکمی صادر نکرده است.

 

بر اساس حکم دادگاه همه امدادگران در اتهام "مشارکت در اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم عليه امنيت کشور" مجرم شناخته شده‌اند.

 

مقام‌های قضایی ايران چند ماه پيش اعلام کردند اين امدادگران قصد "خرابکاری از طريق توزيع مواد غذايی فاسد بين زلزله‌زدگان" داشته‌اند.

 

اما امدادگران کمپ سرند در دفاعيه خود با رد اين اتهامات اعلام کردند هيچ مدرکی توسط دادستانی تبريز درباره وجود مواد فاسد و آلوده در کمپ ارائه نشده و هيچ گزارشی از طرف شبکه بهداشت چنين موردی را تأييد نمی‌کند.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

دیگه "شمالغرب ایران" چه صیغه ای است؟*** در گزارش خبری در زلزله ای که مربوط به آذربایجان و مشهور به زلزله آذربایجان شد از آوردن نام آذربایجان امتنا کرده است و بجای آن ***از "شمالغرب ایران" استفاده کرده است. آیا این خبر در مورد خراسان بود باز هم این کار میشد؟ معلوم است که نه. این اعمال شماست که شکاف میندازه!

احتمالا بنا بر ادعای آزادی بیان این مطلبم منتشرخواهیدکرد و احتمالا پانتورکهای تجزیه بعد از آن اینجا کولاک خواهندکرد. ولی برای هزاران بار بعنوان یک فارسیزبان که جز فارسی زبانی دیگر نمداند میگویم:
1- من هرگونه اقدام رژیم منحوس دیکتاور-ظالم و ناقض حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران محکوم مکنم. از جمله زندانی کردن فعالان واقعی مدنی و سیاسی و حقوق بشر را.
2- امروز تجزیه طلبان با سوءاستفاده وضعیت رژیم ضداسلامی مدعی اسلام جمهوری اسلامی (ضداسلامی) ایران به سرکردگی خامنه یی ملعون دجال منش باعث ایران گرزی بخشی از مردم اصیل و نجیب ایرانی بویژه ترکزبان ذربایجاین شده است!
3- متاسفانه تجزیه طلبان ترکگرا و پانترک در اقدامات بسیار غیراخلاقی حادثه زلزله آدزبایجان را تبدیل به نزاع سیاسی نامشروع خودشان کردند و خودم شاهد فعالیت غیراخلاقی آنها در تلویزون تجزیه طلبلان یعنی گوناز تی وی بودم که چگونه دائم از ستم به اصطلاح ملی فارس بر ترک سرمیداند و چگونه حتا یک تشکر خشک و خالی کمکهای دیگر ایرانیان نمکردند و طوری وانمود میکردند که انگار بقیه مردم ایران بیتفاوت هستند و کمکها فقط از جانب ترکزبانان بوده است!!!
4- رفتار غیرمسئولانه و بهتر بگم کم کار و عدم مدیریت بحران از سوی دولت مرتجع و تقلبی احمدینژاد بهترین فرصت برای تجزیه طلبان فراهم کرد. اقدامات ضدایرانی دولت و حکومت بهترین بستر برای تجزیه طلبان فراهمکرده و متاسفانه بسیاری از هموطنان نمتوانند بین عملکرد رژیم و مردم ایران بویژه فارسیزبانان ایران تفاوتی بگذارند!
5- در این شیرتوشیر اسلامیت قلابی رژیم و ناسیونالیست نژادپرست تجزیه طلبان چه بسا واقعا فعالان حقیقی یا واقعی مدنیو حقوق بشر باشد که پاسوز این دو جریان ضدایرانی شده اند
6- امیدوارم با سرنگونی رژیم ضدبشری جمهوری اسلامی (ضداسلامی) ایران و برقراری رژمی دموکراتیک و آزادع، عدالت و رفاه و سعادت نسیب همه مرم ایران بشود.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما