خانه | خبر | اخبارایران

عسگراولادی بار ديگر از "فتنه‌گر" نبودن موسوی و کروبی سخن گفت

شنبه, 1391-10-16 09:00
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

حبيب‌الله عسگراولادی از رهبران اصولگرايان در ايران بار ديگر گفت ميرحسين موسوی و مهدوی کروبی، دو تن از رهبران مخالفان را "فتنه‌گر" نمی‌داند.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، دبيرکل "جبهه پيروان خط امام و رهبری" گفت: "فتنه‌گر اصلی آمريکا،‌ انگليس و استکبار است و موسوی و کروبی فتنه‌گر نيستند."

 

حبيب‌الله عسگراولادی هفته گذشته نيز گفته بود: "من موسوی و کروبی را به‌عنوان فتنه نمی‌شناسم چون با هر دويشان کار کرده‌ام. يک سال و نيم وزير موسوی بودم و با کروبی نيز در کميته امداد و زندان بودم."

 

مقامات حکومتی ايران از رويدادهای پس از انتخابات دهمين دوره رياست جمهوری در سال ۱۳۸۸ که در آن به‌مدت نزديک به يک سال نسبت به نتايج انتخابات اعتراضات خيابانی صورت گرفت و ده‌ها نفر کشته و صدها نفر دستگير شدند، به‌عنوان "فتنه" ياد می‌کنند و شرکت‌کنندگان در اين اعتراضات و رهبران آن را "فتنه‌گر" می‌نامند.

 

حبيب‌الله عسگراولادی: فتنه‌گران در وقايع پس از انتخابات رياست جمهوری در سال ۸۸، اطراف موسوی و کروبی را گرفتند و اين دو بايد از اين فتنه‌گران اعلام برائت کنند

عسگراولادی ‌در جمع خبرنگاران در پاسخ به اين پرسش که "چرا در اظهارنظر قبلی خود، موسوی و کروبی را فتنه‌گر ندانسته‌ايد؟"، گفته است: "فتنه‌گران در وقايع پس از انتخابات رياست جمهوری در سال ۸۸، اطراف موسوی و کروبی را گرفتند و اين دو بايد از اين فتنه‌گران اعلام برائت کنند."

 

همچنین هفته گذشته برخی منابع خبری ايران اعلام کردند آيت‌الله احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد گفته است موسوی و کروبی را به عنوان "فتنه‌گر" نمی‌شناسد. با این حال وی چند روز بعد اين خبر را تکذيب کرد.

 

ميرحسين موسوی و زهرا رهنورد از ۲۶ بهمن‌ماه ۱۳۸۹ به‌طور کامل در حصر خانگی قرار گرفته‌اند. اين حصر خانگی در پی تظاهرات مخالفان حکومت ايران در روز ۲۵ بهمن صورت گرفت که طی آن دو جوان به‌نام‌های صانع ژاله و محمد مختاری کشته، ده‌ها نفر زخمی و نزديک به هزار نفر بازداشت شدند.

 

مهدی کروبی و همسرش فاطمه کروبی نيز هم‌زمان با موسوی و رهنورد در حصر خانگی قرار گرفتند اما فاطمه کروبی بعدها از حصر خانگی آزاد شد.

 

چندی پيش اسماعيل احمدی مقدم، فرمانده نيروی انتظامی ايران در گفت‌وگويی با روزنامه کيهان گفت آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، شخصاً مسئوليت برخورد با موسوی و کروبی و چند تن ديگر را برعهده گرفته است.

 

حصر خانگی موسوی و کروبی انتقاد‌های زيادی را نيز به دنبال داشته است. در آخرين اظهارنظر در اين باره، آيت‌الله علی‌محمد دستغيب از مراجع تقليد شيعه ساکن شيراز و عضو مجلس خبرگان رهبری هفته گذشته در فتوايی اعلام کرد کسانی که ميرحسين موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد را در حصر خانگی قرار داده‌اند، "مجرم و گناهکار" هستند.

 

آيت‌الله دستغيب، حصر اين افراد را "غير شرعی" ناميده است.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما