خانه | خبر | اخبارایران

آيت‌الله دستغيب: حصرکنندگان موسوی و کروبی مجرم هستند

چهارشنبه, 1391-10-13 11:21
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

آيت‌الله علی‌محمد دستغيب از مراجع تقليد شيعه ساکن شيراز و عضو مجلس خبرگان رهبری در فتوايی اعلام کرد کسانی که ميرحسين موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد را در حصر خانگی قرار داده‌اند، "مجرم و گناهکار" هستند.

 

به گزارش تارنمای حديث سرو نزديک به اين مرجع تقليد، آيت‌الله دستغيب، حصر اين افراد را "غير شرعی" ناميده است.

 

اين مرجع تقليد درباره صدا و سيمای جمهوری اسلامی ايران که اقدام به پخش فيلم‌هايی عليه اين رهبران مخالفان کرده، گفته است: "مطالبی که گفته شده است از مصاديق شکستن حرمت و خلاف شرع و قانون است، چون اين بزرگواران همه مدعی برپايی يک دادگاه اسلامی در محضر ملت شريف ايران بدون رعب و وحشت می‌باشند."

 

موسوی، کروبی و رهنورد بدون رسيدگی قضايی در حصر خانگی هستند. حکومت ايران اين افراد را "سران فتنه" می‌داند.

 

آيت‌الله علی‌محمد دستغيب: اين بزرگواران همه مدعی برپايی يک دادگاه اسلامی در محضر ملت شريف ايران بدون رعب و وحشت می‌باشند

مقامات حکومتی ايران از رويدادهای پس از انتخابات دهمين دوره رياست جمهوری در سال ۱۳۸۸ که در آن به‌مدت نزديک به يک سال نسبت به نتايج انتخابات اعتراضات خيابانی صورت گرفت و ده‌ها نفر کشته و صدها نفر دستگير شدند، به‌عنوان "فتنه" ياد می‌کنند و شرکت‌کنندگان در اين اعتراضات و رهبران آن را "فتنه‌گر" می‌نامند.

 

ميرحسين موسوی و زهرا رهنورد از ۲۶ بهمن‌ماه ۱۳۸۹ به‌طور کامل در حصر خانگی قرار گرفته‌اند. اين حصر خانگی در پی تظاهرات مخالفان حکومت ايران در روز ۲۵ بهمن صورت گرفت که طی آن دو جوان به‌نام‌های صانع ژاله و محمد مختاری کشته، ده‌ها نفر زخمی و نزديک به هزار نفر بازداشت شدند.

 

اين تظاهرات به دعوت ميرحسين موسوی و مهدی کروبی و به پشتيبانی از مردم مصر و تونس برگزار شد اما به دليل يورش مأموران امنيتی به تظاهرات ضددولتی تبديل گشت.

 

مهدی کروبی و همسرش فاطمه کروبی نيز هم‌زمان با موسوی و رهنورد در حصر خانگی قرار گرفتند اما فاطمه کروبی بعدها از حصر خانگی آزاد شد.

 

در چند روز گذشته شماری از چهره‌های اصولگرايان گفته‌اند موسوی و کروبی را "فتنه‌گر" نمی‌دانند.

 

از جمله حبيب‌الله عسگراولادی، عضو رهبری حزب مؤتلفه گفته است: "من موسوی و کروبی را به‌عنوان فتنه نمی‌شناسم چون با هر دويشان کار کرده‌ام. يک سال و نيم وزير موسوی بودم و با کروبی نيز در کميته امداد و زندان بودم."

 

از سوی ديگر آيت‌الله خوشوقت به خبرگزاری تسنيم گفته است: "بايد بر روی فتنه‌گران خط قرمز کشيد، فتنه ۸۸ تطهير نمی‌شود."

 

به گفته وی "فتنه‌گران کافر و مرتد هستند و تطهير نمی‌شوند."

 

دختر آيت‌الله خوشوقت، همسر مصطفی خامنه‌ای يکی از فرزندان آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ايران است.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

تا کی این ملت دین زده را میشود بازی داد و با مرده باد و زنده باد به این سو و انسو کشید که یک روز برای شاه و یک روز برای آیت الله هورا بکشند بدون اینکه بدانند یا بخواهند بدانند چرا؟

تا زمانیکه مردم ایران اختیار عقل و تصمیم گیری خودرا به دست یک عده شیاد به نام آخوند داده اند و می دهند از اسایش و ارامش خیری نیست. زیرا قانون فقط از لیفه تنبان همین اخوند ها در می اید نه از کتاب قانون که توسط خبره های قانون شناس وضع شده باشد. با یک فتوای دروغین ادم ها بالای دار میروند و با یک تعظیم کردن به آخوند اددم ها تبرئه میشوند! یک توبه دوغین یک ادمکش یا دزد را تطهیر میکند و یک پایداری و پافشاری بر عقیده ادمی را در زندان می اندازد.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما