خانه | خبر | اخبارایران

فرود اضطراری يک هواپيمای آمريکايی در ايران

یکشنبه, 1391-10-10 12:52
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

مقام‌های ايران از فرود يک فروند هواپيمای جت آمريکايی به دليل "نقص فنی" در فرودگاه اهواز در جنوب غرب ايران خبر دادند.

 

منابع خبری ايران اطلاعات متفاوتی را درباره وضعیت این هواپیما اعلام کرده‌اند.

 

خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا) به نقل از محمود رسولی‌نژاد، مديرعامل شرکت فرودگاه‌های ايران گزارش داده است اين هواپيما ساعت ۱۷ روز شنبه ۹ دی پس از تعمير، اهواز را به مقصد امارات ترک کرده است. به گفته وی اين هواپيما ساعت سه و ۳۰ دقيقه ۲۴ آذر در ايران فرود آمده بود.

 

 

معاون استاندار خوزستان  بدون اشاره به تابعيت مسافران و خدمه اين هواپيما گفت: "اين هواپيما دوکابين بوده و سه نفر مسافر به همراه داشته که با هماهنگی سفارت سوئيس، مسافران به مقصد نهايی (هلند) منتقل شدند "  

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) در خبری متفاوت اعلام کرده اين هواپيما ايران روز گذشته ایران را به مقصد هلند ترک کرده است.

 

در همين حال عليرضا شيخ رباط، معاون استاندار خوزستان نيز به خبرگزاری فارس گفت: "حدود ۱۰ روز پيش هواپيمای جت آمريکايی به دليل نقص فنی در فرودگاه اهواز فرود آمد."

 

از سوی دیگر خبرگزاری مهر به نقل از محمود رسولی‌نژاد، مديرعامل شرکت فرودگاه‌های ايران تاريخ فرود اين هواپيما در فرودگاه اهواز را ۲۰ روز پيش اعلام کرده است.

 

اين مقام‌ها نگفته‌اند چرا خبر فرود اضطراری اين هواپيما را با چنين تأخيری  به رسانه‌ها اعلام کرده‌اند.

 

به گفته محمود رسولی‌نژاد "اين هواپيمای شخصی هفته گذشته از دوبی به آمستردام در حال پرواز بوده که به دليل نقص فنی درخواست کرد در فرودگاه اهواز در فرود اضطراری داشته باشد."

 

معاون استاندار خوزستان درباره تابعيت مسافران و خدمه اين هواپيما توضيحی نداده است. وی گفته است: "اين هواپيما دوکابين بوده و سه نفر مسافر به همراه داشته که با هماهنگی سفارت سوئيس، مسافران به مقصد نهايی (هلند) منتقل شدند."

 

روابط ديپلماتيک ايران و ايالات متحده آمريکا از سال ۱۹۷۹ ميلادی (۱۳۵۸ خورشيدی) که حکومت پهلوی سقوط کرد و حکومت جمهوری اسلامی برقرار شد، قطع شده است و سفارت سوئيس در تهران حافظ منافع آمريکا است.

 

رسولی‌نژاد همچنين به خبرگزاری تسنيم گفت: "خلبان و خدمه اين هواپيما ۱۲ ساعت در ايران بودند و پس از آن عازم امارات شدند."

 

خبرگزاری تسنيم گزارش داده است اين هواپيما دراختيار يکی از تجار اماراتی بوده که از يکی از شرکت‌های خطوط هوايی آمريکا اجاره کرده و برخی از سفرهای بين‌المللی خود را به وسيله اين جت فالکن انجام می‌دهد.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

معاون استاندار خوزستان درباره تابعيت مسافران و خدمه اين هواپيما توضيحی نداده است. وی گفته است: "اين هواپيما دوکابين بوده و سه نفر مسافر به همراه داشته که با هماهنگی سفارت سوئيس، مسافران به مقصد نهايی (هلند) منتقل شدند.***

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما