خانه | خبر | اخبارایران

مرخصی ۱۵ دقیقه‌ای زهرا رهنورد به خاطر درگذشت پدرش

شنبه, 1391-10-09 22:01
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

در پی درگذشت صادق کاظمی، پدر زهرا رهنورد، ماموران امنیتی به مدت ۱۵ دقیقه به وی اجازه دادند که با حضور در بیمارستان در کنار پیکر پدرش حاضر شود.

 

به گزارش تارنمای کلمه، ماموران امنیتی در این مرخصی چند دقیقه‌ای همراه زهرا رهنورد بودند و شخص دیگری از نزدیکان رهنورد او را همراهی نمی‌کرد.

 

صادق کاظمی به هنگام مرگ ۹۳ سال سن داشت٬ روز شنبه٬ نهم دی ماه به دلیل "عفونت ريه و عوارض ناشی از کهولت سن" درگذشت.

 

فروردين سال گذشته نيز ميراسماعيل موسوی، پدر میرحسین موسوی درگذشت اما به وی اجازه داده نشد تا در مراسم تدفين شرکت کند.

 

ميراسماعيل موسوی، پسرعمه جواد خامنه‌ای، از مجتهدان مشهد و پدر آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ايران بود و در دوران انقلاب ايران، آيت‌الله خامنه‌ای مدتی در خانه وی پناه داشته و در همين خانه که پدر ميرحسين موسوی جان سپرد، زندگی می‌کرد

تارنمای کلمه که نزديک به ميرحسين موسوی است، نوشته است: "بايد ديد سران حاکميت آيا اين بار رفتاری عقلانی و انسانی در پيش خواهند گرفت و اجازه خواهند داد اين مراسم‌ها در آرامش و امنيت برگزار شود و ميرحسين و رهنورد نيز در آن حضور يابند يا آنکه رفتاری تراز حکومت‌های سرکوب‌گر که به هيچ قاعده انسانی و ايمانی پايبند نيستند، در پيش خواهند گرفت

تشييع جنازه پيکر ميراسماعيل موسوی که ۱۱ فروردين ۱۳۹۰ برگزار شد، با دخالت و حضور پرشمار نيروهای امنيتی نيمه‌تمام ماند. دست‌کم هفت نفر در اين مراسم بازداشت شدند.

 

بر پايه اين گزارش "خانواده و نزديکان ميرحسين نگران‌اند که همان برخوردها اين بار هم تکرار شود و مراسم‌های آيينی تشييع و تدفين و ختم صادق کاظمی هم با رفتارهای مشابهی از سوی حاکميت همراه شود."

 

تارنمای کلمه که نزديک به ميرحسين موسوی است، نوشته است: "بايد ديد سران حاکميت آيا اين بار رفتاری عقلانی و انسانی در پيش خواهند گرفت و اجازه خواهند داد اين مراسم‌ها در آرامش و امنيت برگزار شود و ميرحسين و رهنورد نيز در آن حضور يابند يا آنکه رفتاری تراز حکومت‌های سرکوب‌گر که به هيچ قاعده انسانی و ايمانی پايبند نيستند، در پيش خواهند گرفت." 

 

آیت‌الله یوسف صانعی٬ خانواده آیت‌الله بهشتی٬ سازمان مجاهدین انقلاب٬ شورای هماهنگی راه سبز امید

.طی بیانیه‌های جداگانه‌ای به زهرا رهنورد و میرحسین موسوی تسلیت گفتند 

 

ميرحسين موسوی و زهرا رهنورد از ۲۶ بهمن‌ماه ۱۳۸۹ به‌طور کامل در حصر خانگی قرار گرفته‌اند. اين حصر خانگی در پی تظاهرات مخالفان حکومت ايران در روز ۲۵ بهمن صورت گرفت که طی آن دو جوان به‌نام‌های صانع ژاله و محمد مختاری کشته، ده‌ها نفر زخمی و نزديک به هزار نفر بازداشت شدند.

 

اين تظاهرات به دعوت ميرحسين موسوی و مهدی کروبی و به پشتيبانی از مردم مصر و تونس برگزار شد اما به دليل يورش مأموران امنيتی به تظاهرات ضددولتی تبديل گشت.مهدی کروبی و همسرش فاطمه کروبی نيز هم‌زمان با موسوی و رهنورد در حصر خانگی قرار گرفتند اما فاطمه کروبی مدتی قبل از حصر خانگی آزاد شد.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

آیا علی با مخالفان خودش همین رفتار بی شرمانه و سنک دلانه را داشت .؟ ایا معنی «من لم یشکرالمخلوق ،لم یشکرالخالق »همین است؟ زهی بی وجدانی و بی حیایی. حالا نقدی و نقدی های بی هویت هی پارس کنند وبرای ارباب دم تکان دهند. خورشید را با گل نمتوان پوشاند

شرم بر حکومت طالباني القاعده اي تهران .

هیچ کس در کره زمین از تخم مرغه نمی پرسه که مرغی که این تخم رو گذاشت چطوری زندگی میکرد؟ ....کسی از اتومبیل سواران محترم در غرب و شرق از بنزین داخل باک بنزین ماشینشون نمی پرسن که برای این بنزین روزانه خدا نفر در کشورهای صادر کننده نفت توسط گماشتگان کنسرن های نفتی شکنجه میشوند ؟....خانم رهنورد ببخشیدا...بود و نه بود شما برای دنیای بی تفاوت ایران نشینان فقط ارزش پچ پچ کردن و پر کردن صفحه مونیتور کامپیتور داره و برای کشورهای خارجی ارزش یه تخم مرغ هم نداره ....!!اسلامی که پرورش دادید به مارها و اژدهایی تبدیل شدند که ده ها و صدهاو هزار ها نفر و از جمله خود شما راهم بعنوان طعمه در حال بلعیدن هستند...اسلام ناب محمدی !!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما