خانه | خبر | اخبارایران

مهدی رحمانیان: شرق به زودی منتشر می‌شود

شنبه, 1391-10-09 14:30
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

مدیر مسئول روزنامه شرق گفت دادگاه با تبرئه این روزنامه از هر سه مورد اتهامی تبرئه، آن را رفع توقیف کرده است.

 

مهدی رحمانیان، مدیر مسئول روزنامه شرق امروز شنبه، ۹ دی ماه به خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا)  گفت:این روزنامه از سوی شعبه ٧٦ دادگاه کیفری استان تهران در هر سه مورد اتهامی تبرئه شده است.

 

نشر مطالب خلاف واقع، تخلف از مصوبه شورای امنیت ملی و توهین به ایثارگران موارد اتهامی مدیر مسوول روزنامه شرق بوده است.

 

مدیر مسئول روزنامه شرق افزود: قاضی پرونده نیز مانند نظر اعضای هیات منصفه، روزنامه شرق را در هر سه مورد اتهامی تبرئه و در نهایت این روزنامه رفع توقیف شده است.” به گفته وی به زودی انتشار مجدد این روزنامه آغاز خواهد شد.

 

دادگاه رسیدگی به اتهامات روزنامه شرق سوم دی ماه جاری با حضور اعضای هیات منصفه مطبوعات در شعبه ٧٦ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی سیامک مدیر خراسانی برگزار شد.

 

 

مدیر مسئول روزنامه شرق: قاضی پرونده نیز مانند نظر اعضای هیات منصفه، روزنامه شرق را در هر سه مورد اتهامی تبرئه و در نهایت این روزنامه رفع توقیف شده است“

 

علی‌اکبر کسائيان، دبير هيئت منصفه دادگاه مطبوعات استان تهران در روز دادگاه به خبرگزاری مهر گفته بود: اين دادگاه مهدی رحمانيان، مدير مسئول روزنامه شرق را با اکثريت آرا مجرم ندانست.”

 

به گفته کسائيان، اعضای هيئت منصفه دادگاه مطبوعات در مورد اتهام تخلف از مصوبه شورای امنيت ملی، مهدی رحمانيان را مجرم دانستند.

 

روزنامه شرق، چهارم مهرماه سال جاری کاريکاتوری از هادی حيدری را با عنوان "چشم‌بندان" در ويژه‌نامه جنگ ايران و عراق خود منتشر کرد که در آن گروهی در يک ستون، پشت سر يکديگر قرار گرفته‌اند و هر کدام از افراد گروه، برای نفر جلويی خود چشم‌بند می‌بندد.در پی انتشار اين کاريکاتور در روزنامه شرق، اين روزنامه پنجم مهرماه  به دستور هيئت نظارت بر مطبوعات و به اتهام "توهين به رزمندگان اسلام" توقيف شد.

 

مهدی رحمانيان در واکنش به سخنان وزير ارشاد و اعتراض تعدادی از نمايندگان مجلس نسبت به کاريکاتور ممنتشر شده گفته بود: من خود جزو رزمندگان دفاع مقدس هستم. چطور می‌شود پذيرفت که چنين کاری از جانب روزنامه منصوب به من انجام شده باشد”.

 

هادی حيدری، کاريکاتوريست روزنامه شرق نيز در اين زمينه گفته بود”:منظور من از کشيدن اين کاريکاتور به هيچ‌وجه پيامی نبوده که نمايندگان مجلس برداشت کردند. من می‌خواستم جهل را از طريق کشيدن افرادی که در روز روشن چشم‌بند به صورت خود می‌گذارند نشان دهم.”

 

روزنامه شرق، روزنامه اصلاح‌طلب ايران به‌شمار می‌رود، که با فعاليت روزنامه‌نگاران اصلاح‌طلب در دهه ۷۰ ابتدا نزديک به دو سال به ضميمه روزنامه همشهری منتشر گرديد و سپس نخستين شماره آن در شهريورماه ۱۳۸۲ با مديرمسئولی مهدی رحمانيان منتشر شد. روزنامه شرق تا پيش از توقيف اخير سه بار در طول دوران فعاليت خود توقيف شده است

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما