خانه | خبر | اخبارایران

کانادا خواهان حرکت ديپلماتيک جديد عليه ايران شد

جمعه, 1391-10-08 11:21
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

جان برد، وزير امور خارجه کانادا اعلام کرد که روی يک ديپلماسی جديد عليه ايران در سال ۲۰۱۳ که بتواند از "جاه‌طلبی‌های هسته‌ای" اين کشور جلوگيری کند، حساب می‌کند.

 

به گزارش منابع خبری کانادا، جان برد روز گذشته، پنج‌شنبه هفتم دی‌ماه (۲۷ دسامبر) در گردهمايی پايان سال در آژانس خبری کيو.ام.آی در کبک کانادا، اظهار اميدواری کرد که حرکت ديپلماتيک جديدی از سوی جامعه جهانی در سال جديد ميلادی در پيش گرفته شود تا بتوان بن‌بست کنونی در برابر حکومت ايران را شکست.

 

وی که همواره ايران را "بزرگ‌ترين خطر عليه صلح و امنيت جهانی" دانسته است، افزود: "من فکر می‌کنم در حال حاضر اين تنها چيزی است که برای ما باقی مانده است."

 

باراک اوباما، رئيس‌جمهور آمريکا نيز بر اهميت جلوگيری از دستيابی دولت ايران به سلاح هسته‌ای تأکيد کرده و گفته است ديپلماسی "تاريخ معينی" دارد.

 

جان برد، وزير امور خارجه کانادا: عاقلانه خواهد بود که رژيم ايران به عزم جامعه جهانی و رئيس‌جمهور اوباما بينديشد

جان برد گفت: "عاقلانه خواهد بود که رژيم ايران به عزم جامعه جهانی و رئيس‌جمهور اوباما بينديشد."

 

کانادا در آذرماه سال جاری بار ديگر تحريم‌های خود عليه ايران را شدت بخشيد و نزديک به ۱۰۰ نفر از مسئولان جمهوری اسلامی و سازمان‌های مرتبط با برنامه هسته‌ای ايران را مورد تحريم قرار داد.

 

نخستين تحريم‌های کانادا عليه ايران در سال ۲۰۱۰ اعلام شد. اين اقدامات سپس در اکتبر ۲۰۱۱، نوامبر ۲۰۱۱ و ژانويه ۲۰۱۲ تشديد گرديد.

 

کانادا در روز جمعه ۱۷ شهريورماه (هفتم سپتامبر) سال جاری با تعطيلی سفارت خود در ايران هم‌زمان ديپلمات‌های ايرانی را از کانادا اخراج کرد و رابطه دو کشور قطع شد.

 

کشورهای غربی ايران را متهم می‌سازند تحت پوشش برنامه هسته‌ای خود که آن را "صلح‌آميز" می‌داند، در راه دستيابی به سلاح هسته‌ای تلاش می‌کند اما ايران همواره اين اتهام را رد کرده است.

 

کشورهای گروه ۱+۵ شامل، آمريکا، چين، فرانسه، روسيه، بريتانيا و آلمان قرار است در سال ۲۰۱۳ بار ديگر بر سر برنامه هسته‌ای ايران با اين کشور به مذاکره بنشينند.

 

آژانس بين‌المللی انرژی اتمی نيز قرار است دور جديد مذاکرات خود با ايران را در ۲۷ دی‌ماه (۱۶ ژانويه ۲۰۱۳) برگزار کند.

 

با اين‌که در مذاکرات ۲۳ آذرماه سال جاری نمايندگان آژانس با مقامات ايرانی در تهران اين هيئت نتوانست همان‌طور که اعلام کرده بود از تأسيسات نظامی پارچين بازديد کند، با اين حال هرمان ناکارتس، رئيس اين هيئت و معاون مديرکل آژانس روز جمعه ۲۴ آذرماه (۱۴ دسامبر) در فرودگاه وين گفت پيشرفت‌هايی در مذاکرات حاصل شده است.

Share this
Share/Save/Bookmark

چقدر از پول این ملت رو تا به حال صرف انرژی ای که اصلا معلوم نیست به چه کار این ملت نگون بخت می آید، کرده اند.چقدر باج سبیل داده اند، میلیاردها میلیارد دلار از پول بیت المال را خرج بلندپروازی های خودشون کرده اند، بدون آنکه به تبعات ناگوار آن برای کشور، اهمیت بدهند.خدایا ما رو از این دارالمجانین نجات بده.

پدر سوخته چرا اسم کشور ایران رو خراب می کنی؟.... همبرگر خور کانادائی اینجوری مطلب رو می گفتی که کانادا خواهان حرکت ديپلماتيک جدید "تکون دادن درخت های اسکناس خامنه ای " عليه علی خامنه ای رهبر درخت های ايران شد ...آخه آفتابه رو از شلنگ آب می ترسونی ؟

نمی دانم ابن |***از جان این ملت چه می خواهند . ملت باید خود را از اسارت مشتی باجگیر برهاند. اینده یک ملت اسیر بلند پروازی مشتی ابله بدون بال است .

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما