خانه | خبر | اخبارایران

عسگراولادی: موسوی، کروبی را به عنوان فتنه نمی‌شناسم

پنجشنبه, 1391-10-07 13:32
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

حبيب‌الله عسگراولادی، از چهره‌های اصلی جريان اصولگرا گفت: "من موسوی و کروبی را به عنوان فتنه نمی‌شناسم."

 

به گزارش منابع خبری ايران، حبيب‌الله عسگراولادی، عضو رهبری حزب مؤتلفه امروز پنج‌شنبه هفتم دی‌ماه در جمع خبرنگاران اعلام کرد ميرحسين موسوی و مهدی کروبی، دو تن از رهبران مخالفان دولت ايران را به عنوان "فتنه" نمی‌شناسد.

 

مقامات حکومتی ايران از رويدادهای پس از انتخابات دهمين دوره رياست جمهوری در سال ۱۳۸۸ که در آن به‌مدت نزديک به يک سال نسبت به نتايج انتخابات اعتراضات خيابانی صورت گرفت و ده‌ها نفر کشته و صدها نفر دستگير شدند، به‌عنوان "فتنه" ياد می‌کنند و شرکت‌کنندگان در اين اعتراضات و رهبران آن را "فتنه‌گر" می‌نامند.

 

عسگراولادی گفت: "من موسوی و کروبی را به‌عنوان فتنه نمی‌شناسم چون با هر دويشان کار کرده‌ام. يک سال و نيم وزير موسوی بودم و با کروبی نيز در کميته امداد و زندان بودم."

 

وی در مورد رفع حصر موسوی و کروبی نخواست نظری دهد و گفت: "اين موضوعات کار امنيتی و قضايی است و دستگا‌های قضايی و امنيتی بايد به اين موضوع رسيدگی کنند."

 

در چند هفته اخير حبيب‌الله عسگراولادی مواضع تازه‌ای درباره حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات و کسانی چون موسوی و کروبی و محمد خاتمی، رئيس‌جمهور پيشين ايران اتخاذ کرده است

ميرحسين موسوی و مهدی کروبی از ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ در حصر خانگی به‌سر می‌‌برند.

 

چندی پيش اسماعيل احمدی مقدم، فرمانده نيروی انتظامی ايران در گفت‌وگويی با روزنامه کیهان اذعان کرد که آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی خود مسئولیت برخورد با موسوی و کروبی و چند تن دیگر را برعهده گرفته است.

 

حبيب‌الله عسگراولادی، هم‌چنين برخوردهای اخير با اکبر هاشمی رفسنجانی، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام را غيرقابل قبول خواند و گفت هاشمی رفسنجانی "در مسئوليت خود هيچ کوتاهی نکرده‌ است" و "در موضوعات سياسی نظرات خاص خود را دارد."

 

عسگراولادی گفت در شرايط کنونی نبايد "خط ضدهاشمی" را باز کرد، چرا که به اعتقاد وی چنين مسائلی را دشمن می‌خواهد.

 

در چند هفته اخير حبيب‌الله عسگراولادی مواضع تازه‌ای درباره حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات و کسانی چون موسوی و کروبی و محمد خاتمی، رئيس‌جمهور پيشين ايران اتخاذ کرده است.

 

عسگر اولادی چندی پيش در گفت‌وگو با روزنامه قانون گفته بود: "من به موسوی و کروبی گفتم که ما شما‌ها را فتنه‌گر نمی‌شناسيم. الان هم پای حرفم هستم و معتقدم آن‌ها فتنه‌گر نيستند. اما فتنه‌گران اطراف آن‌ها بودند و آن‌ها بايد از فتنه‌گران تبری بجويند."

 

وی هم‌چنين افزوده بود: "نظام نمی‌خواهد اصلاح‌طلبان از موسوی و کروبی تبری بجويند. اصلاح‌طلبان بايد از فتنه تبری بجويند."

 

سخنان اخير حبيب‌الله عسگراولادی و اصولگرايان ديگری چون علی مطهری در مورد موسوی، کروبی و خاتمی در حالی بيان می‌شود که بخش ديگری از اصولگرايان حاکم با هر نوع حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات يازدهمين دوره رياست جمهوری مخالفت می‌کنند.

 

انتخابات رياست‌جمهوری ايران سال آينده در روز جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ برگزار می‌شود.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

جمهوری اسلامی و بخصوص حاکمان فعلی حال و روز خوبی ندارند در سیاست نظامی اتمی دچار بن بست شده اند و زمانی که ترمز بریده بودند صرفا در جهت سرکوب مردم و حذف اصلاح طلبان حکومتی شرایط سیاسی را تشدید کرده و با پیروی از خمینی تندروی و فرار به جلو را انتخاب کردند مردم را سرکوب کردند و اصلاح طلبان را از قدرت خلع کردند که به کودتای سال 88 معروف شد . و آن از دی ماه 87 و با کشتار عاشورا و دستگیریهای گسترده ادامه یافت . و در ادامه ی خود موسوی و کروبی به حصر خانگی بدون محاکمه محکوم شدند موتلفه و جناح عسگر اولادی هم در طوفان یک کاسه شدن اصول گرایان از قدرت به کناری گذاشته شدند . اما موتلفه با همه ی ارتجاعی بودنش یک جریان سیاسی و بوده و قاعده ی بازیهای سیاسی و پرنسیپهای سیاسی را همیشه بعنوان یک جریان سیاسی رعایت نموده است و اگر چه موتلفه با سرباز وفادارش اسدلله لاجوردی جنایتهای بیشماری برای حفظ جمهوری اسلامی انجام داد .
جمهوری اسلامی این روزها نه تنها در سیاست نظامی اتمی به بن بست رسیده اند بلکه این سیاست مانند کودتای 88 نیز باعث دردسر شان شده است . در اقتصاد فاجعه آنقدر مصیبت بار شده که نمی دانند گردن سیاستهای غلط جمهوری اسلامی بیندازند و یا این فاجعه را ناشی از تحریمها .
در زمینه ی سیاسی بار دیگر نیاز به مشارکت مردم دارند اما همه ی رای زنیها دچار بن بست مشروعیت شده اند تا امروز بر سر فردی که دارای نقاط مشترک با نقاط متضاد جمهوری اسلامی باشد نیافته اند به نظر میرسد ساختن اپوزسیون مصنوعی هاشمی رفسنجانی یکی از این ترفندها باشد و حتی در بین دانشجویان تهران اینروزها مشاهده می شود شعار هاشمی حمایتت می کنیم گفته می شود حتی بیش از 60 درصد دانشجویان بسیج دانشجوئی در طی مدت 88 تا امروز به نفع اصلاح طلبان ریزش نموده و بیش از 15 درصد خنثی شده اند .
اصلاح طلبی خکومتی که با پشتوانه مردم بالای خیابان انقلاب رشد کرد اما امروز جریان شبه مانندی از درون پائین خیابان انقلاب تا شهر ری و قره چک از سوئی و از سوی دیگر تا کرج و مهرشهر در حال شکل گیریست که مبارزات اینان دیگر مانند مردم بالای خیابان انقلاب نیست اینان از پتانسیلی برخوردارند که طوفانزاست و رژیم را دچار مخاطرات عظیمی خواهد کرد یافتن فردی در جمهوری اسلامی که بتواند این طوفان انقلابی مهار نشدنی را مهار نماید به شدت نا امید کننده است . از اینرو جمهوری اسلامی با افتضاهات تاریخی اش آنچنان دچار عدم مشروعیت شده است که دیکتاتوری حاکم تصور آنرا نیز نمی کرد .
تحریمها در چند ماه آینده مانند تیغ دو لبه عمل خواهد کرد یا جمهوری اسلامی با توقف و نوشیدن جام زهر مجبور به تسلیم در برابر خواستهای غرب خواهد شد که در هر صورت تغییر در جمهوری اسلامی با بحران مشروعیت دولت مردان کنونی الزامی ست و یا تحریمها قادر به تسلیم کردن جمهوری اسلامی نباشند از اینرو تهاجمات نظامی غرب قطعی خواهد شد .
خامنه ای مانند هر دیکتاتور دیگری بدون توجه به آینده اش قادر به هدایت این کشتی توفانزده نیست و کورکورانه تسلیم همان هشت فرمانده ی سپاه بر سیاستهای گذشته اش پافشاری می نماید در حالی که عسگر اولادی با شم سیاسی خود خطر را احساس کرده و وحدت نیروهای استخواندار جمهوری اسلامی را یک ضرورت تشحیص می دهد در حالی که بادامچیان نظر دیگری را ابراز نموده است و این نشان می دهد که بحران حتی در جریان موتلفه نیز کار خود را کرده است و ................

ابوالفضل قدیانی، از اعضای برجسته سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای در آستانه ی نهم دی پیشنهاد داده است نهم دی ماه را که نمایش دهنده حقارت و واماندگی استبداد در برابر خواست آزادی خواهانه ملت ایران است، روز “نکبت استبداد دینی” نام نهیم.
به گزارش کلمه، ابوالفضل قدیانی معتقد است که تلاش حاکمیت به کمک رسانه های ملی و وابسته برای تبدیل این روز به یوم الله، در پی کسب مشروعیت جهت ارایه وجهه ای مردمی است که مستبد بهتر از هر کس دیگری می داند که نقطه ی ضعف اش کجاست و پایه های حکومتش را چگونه همین عدم مشروعیت می لرزاند.
وی همچنین با بیان اینکه که اصلاح طلبان بدلی از هم اینک آماده سازی می شوند تا در انتخابات شرکت کنند تاکید می کند که قابل پیش بینی است که ستاد مهندسی انتخابات به اصطلاح آزاد، دستکم دو کاندیدا را با برچسب اصلاح طلبی روانه میدان انتخابات نماید تا بازیگران نمایش “استراتژی شکست دلخواه” باشند.
بر اساس این استراتژی تنظیم شده برای اصلاح طلبان بدلی، کاندیداهای اصلاح طلب ریاست جمهوری از ابتدا به منظور شکست در انتخابات شرکت می جویند و در واقع همچون سیاه لشگران ایفا کننده نقش “کتک خور” در فیلم های فارسی عمل می کنند. !!
همچنین از ایشان انتظار می رود که با حضور نامیمون خویش تمرکز و وحدت اصلاح طلبان واقعی و هواداران جنبش سبز را مخدوش سازند.

محمدرضا خاتمی با تکذیب ادعای بادامچیان درباره نوشتن نامه از سوی سیدمحمد خاتمی خطاب به رهبری برای شرکت اصلاح طلبان در انتخابات گفت: «متاسفانه در کشور ما بداخلاقی‌ها و شایعات رواج بسیاری پیدا کرده است و هرکس بی‌آن‌که اطلاعی داشته باشد شنیده‌های خودش را به عنوان خبر مطرح می‌کند.»
به گزارش روزنامه بهار محمدرضا خاتمی گفت: «آقای بادامچیان ظاهرا نمی‌دانند که در فضای آزاد نیازی به نامه‌نگاری وجود ندارد و همه به‌ویژه کسانی که پیش از این نیز سابقه خدمت داشته‌اند می‌توانند آزادانه خود را کاندید کرده و در انتخابات شرکت نمایند. سخنان آقای بادامچیان نقض صریح آزادی‌های تصریح شده در قانون اساسی است.»
نایب‌رییس مجلس ششم تصریح کرد: «آقایان به دنبال گرم‌کردن فضای انتخابات هستند و به خوبی می‌دانند انتخابات بی‌حضور اصلاح‌طلبان شوروشوق سابق را نخواهد داشت و برای همین به جای آن‌که فضا را آماده انتخابات پرشور کنند با شایعات و اخبار این‌چنینی می‌خواهد فضا را گرم کنند، اما غافل از این هستند که مردم اعتمادشان را به آنان از دست می‌دهند و دیگر به هیچ‌کس اطمینان نمی‌کنند.»

شوي مسخره ! آخر سر نام مورد نظر از صندو ق در ميايد و در خيابانها حکومت نظامي و چماقدارها و کهريزک !!!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما