خانه | خبر | اخبارایران

وزارت خارجه ایران منکر حق حجاب زنان روس شد

چهارشنبه, 1391-10-06 20:44
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

یک مقام مسئول در وزارت خارجه ایران پرداخت حق حجاب به کارکنان زن روس در نیروگاه بوشهر را رد کرد.

 

حسن قشقاوی، معاون کنسولی مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت خارجه ایران امروز چهارشنبه ششم دی‌ماه به خبرگزاری فارس گفت: "بر اساس گزارشات واصله از دفتر نمایندگی وزارت خارجه در بوشهر و مقامات استانداری این استان، اعطای «حق حجاب» به زنان روس مطلقاً حقیقت ندارد."

 

وی افزود" :موضوعی به نام «حق حجاب» نه با روس‌ها و نه با بقیه کارکنان خارجی مشغول به فعالیت در ایران مطلقاً وجود ندارد."

 

روز گذشته مهدی موسوی‌نژاد، عضو کميسيون انرژی و يکی از اعضای مجمع نمايندگان استان بوشهر مجلس ايران با اعلام اين‌که "زنان روس در قراردادهای منعقدشده با نيروگاه بوشهر از طريق دريافت حق حجاب مبلغی می‌گيرند"، گفته بود با اين وجود آن‌ها حجاب را رعايت نمی‌کنند و حضورشان "فسادانگيز" است.

 

حسن قشقاوی: نه در قرارداد بین روسیه و سازمان انرژی اتمی و نه در توافقات محلی چنین چیزی وجود خارجی ندارد

قشقاوی در ادامه سخنان امروز خود گفت: "نه در قرارداد بین روسیه و سازمان انرژی اتمی و نه در توافقات محلی چنین چیزی وجود خارجی ندارد."

 

این مقام مسئول با بیان اين‌که "زنان روس شاغل در نیروگاه بوشهر در کنار مردان روس، در منطقه و شهرکی که برای اسکان آن‌ها در نظر گرفته شده زندگی می‌کنند" تأکید کرد: "آن‌ها در صورت تردد به داخل شهر نیز به‌طور شایسته به موازین اخلاقی و عرف جامعه متدین بوشهر احترام می‌گذارند."

 

اين در حالی است که مهدی موسوی‌نژاد، گفته بود عدم رعايت حجاب زنان روس در بوشهر "باعث می‌شود که حضور آن‌ها فسادانگيز باشد و در حوزه اخلاق، هنجارها و ارزش‌های اجتماعی تأثيرات منفی بگذارد."

 

وی تأکید کرده بود: “گزارشی از عدم رعايت حجاب از سوی زنان روس و تأثيرگذاری منفی حضور آن‌ها در بوشهر تهيه کرده و پس از تکميل به کميسيون فرهنگی ارائه خواهد کرد."

 

به گزارش تارنمای پارسينه، مجموعه نيروگاه اتمی بوشهر، نزديک به سه هزار کارمند ثابت دارد که از اين تعداد بيش از دوهزار و ۵۰۰ تن روس و تنها نزديک به ۵۰۰ تن کارمند ايرانی مشغول به کار هستند.

 

کارکنان روسی اين نيروگاه در شهرکی ويژه در اطراف نيروگاه بوشهر زندگی می‌کنند و از آزادی‌ها و مصونيت‌های ديپلماتيک و خاصی بهره‌مند هستند.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

اگر هم چنین غرامتی بابت سلب آزادی خدادای به آنها پرداخت شود جای شکایتی نیست. در آن اقلیم قطعا باید به عنوان یک ضریب سختی کار این مورد را لحاظ کنند. ایرانی ها عادت دارند بجای اینکه حق خود را طلب کنند به اعتراض در برابر مزایای دیگران صدایشان را بلند کنند. پیشنهاد من آن است که جنبش زنان ایران در پی این باشد که زنان به اجبار محجبه شده ی ایرانی هم از دریافت مشابهی بر خوردار شوند.

بله دوره علی خامنه ای بزرگ عمامه داران اسلام بزرگ ....روس ها و کلیه خارجی ها شاغل در ایران حق حجاب بعلاوه حق غربت و حق وحشی گری می گیرند....همانند دروره قبلی نگهبانی از چاه نفت و منافع امریکا و انگلیس و فرانسه شاهنشاه آریامهر بزرگ ارتش محترم ..که کارمندان و مهندسان و حتی آشپزان امریکائی و انگلیسی که درایران کار میکردند حق وحشی گری و حق غربت هم به حقوقشان اضافه و از حکومت قبلی دریافت میشد....!!!

نگرانی سفیر رژیم در لبنان از سرنگونی محتوم اسد
ایرنا: سفیر جمهوری اسلامی در لبنان گفت: آنهایی که دستشان به خون مردم بی‌گناه سوریه آغشته شده، حق ندارند که در هیچ یک از نشست های گفتگو در خصوص آینده این کشور شرکت کنند!!!.
ˈغضنفر رکن آبادیˈ روز جمعه با ˈالیاس عودهˈ سراسقف روم ارتدکس بیروت ملاقات و ضمن تبریک میلاد حضرت عیسی (ع) و سال جدید میلادی، در خصوص تحولات منطقه با وی گفتگو کرد
وی در این دیدار گفت: دولت فرانسه و تشکیلات موسوم به ˈائتلاف ملی سوریهˈ که از سوی برخی کشورها به رسمیت شناخته شده، مخالف هرگونه گفتگو در سوریه در سایه ادامه به کار ˈبشار اسدˈرییس جمهور این کشور !! هستند.
رکن آبادی ادامه داد: همه می دانند که بیشتر مردم سوریه خواستار اصلاحات در کشورشان تحت رهبری بشار اسد هستند !! و بر اساس این اصل باید انتخاباتی پاک برگزار شود!!!.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما