خانه | خبر | اخبارایران

دادستانی تهران: سخنان رسايی در مورد آزادی مهدی هاشمی کذب است

پنجشنبه, 1391-09-30 18:58
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

دادستانی تهران به سخنان تند حميد رسايی، نماينده مجلس درباره آزادی مهدی هاشمی رفسنجانی پاسخ گفت و سخنان وی را "خلاف واقع و کذب محض" خواند.

 

در پی سخنان روز سه‌شنبه ۲۸ آذرماه حميد رسايی، نماينده تهران در مجلس دادستانی تهران امروز جمعه ۳۰ آذرماه بيانيه‌ای در پاسخ وی منتشر کرد.

 

به گزارش منابع خبری ايران دادستانی تهران برخی اظهارات حميد رسايی را "مجرمانه" خواند و گفت مراتب را جهت رسيدگی به دادستان ويژه روحانيت اعلام کرده است.

 

حميد رسايی در سخنان خود به عملکرد قوه قضائيه در مورد آزادی مهدی هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی، به‌شدت انتقاد کرده و گفته بود: "آقازاده مفسد" همواره از مصونيت آهنين برخوردار بوده است.

 

دادستانی تهران اين سخن را رد کرده و گفته است: "رسيدگی به پرونده‌ مهدی هاشمی نشان‌دهنده‌ عدم مصونيت نامبرده در مقابل دستگاه قضايی است" و "نفس رسيدگی به اين پرونده، دليل روشنی بر استقلال دستگاه قضايی است."

 

دادستانی تهران: رسيدگی به پرونده‌ مهدی هاشمی نشان‌دهنده‌ عدم مصونيت نامبرده در مقابل دستگاه قضايی است

دادستانی تهران همچنين اين سخن رسايی را که مهدی هاشمی پس از ورود به تهران به جای رفتن به زندان به خانه پدری‌اش رفته "تا آموزش‌های لازم را از وکلای اجير شده" بگيرد، دور از واقعيت خوانده است.

 

مهدی هاشمی که پس از انتخابات رياست‌جمهوری سال ۱۳۸۸ در خارج از ايران مقيم شده بود، پس از بازگشت به تهران، روز سوم مهر ۱۳۹۱ بازداشت شد و شامگاه يکشنبه ۲۶ آذر پس از حدود سه ماه حبس با سپردن وثيقه ۱۰ ميليارد تومانی از زندان آزاد گرديد.

 

حميد رسايی همچنين بستری شدن مهدی هاشمی در بيمارستان به دليل بيماری قلبی را "بهانه" عنوان کرده بود که دادستانی در پاسخ گفته است اين اقدام به تجويز پزشکان متخصص صورت گرفته است.

 

دادستانی تهران همچنين استفاده مهدی هاشمی از تلفن در زندان را با اجازه بازپرس دانسته و گفته است تحقيقات در مورد پرونده فرزند رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام نسبت به اکثر اتهامات وی پايان يافته است.

 

همچنين دادستانی تهران درباره اين سخن رسايی که گفته بود "آيا قوه قضائيه به اظهارات متهم که در روزهای اخير در فضای مجازی منتشر شده، پاسخ داده و آيا تحقيقات در اين‌باره انجام شده؟" گفته است: "قوه قضائيه وظيفه‌ رسيدگی به اتهامات را داشته و پاسخگويی به اظهارات متهم يا ديگر افراد، در مواردی موردنظر مرجع قضايی قرار می‌گيرد که تنوير افکار عمومی ضرورت داشته باشد يا اظهارات مربوطه، مصداق عنوان مجرمانه‌ای داشته باشد که به لحاظ جنبه‌ی عمومی، تعقيب را ضرورت دهد."

 

در روزهای اخير چند مکالمه تلفنی مهدی هاشمی و نيک‌آهنگ کوثر، کارتونيست و روزنامه‌نگار بر روی اينترنت منتشر شد که در آن مهدی هاشمی در مورد مسائل سياسی ايران اظهارنظر می‌کند.

 

حميد رسايی در سخنان روز سه‌شنبه خود در مجلس همچنين مهدی هاشمی را "ام‌الفساد و شاه کليد کودتای ۸۸" ناميد و خانواده هاشمی رفسنجانی را يک "خانواده اختاپوسی" توصيف کرد.

 

به همين خاطر روز گذشته دفتر اکبر هاشمی رفسنجانی ضمن اعتراض به سخنان رسايی و "سکوت هيئت رئيسه" نسبت به "تضييع حق" و "توهين و تهمت" عليه هاشمی رفسنجانی خواهان پخش پاسخ رئيس مجمع تشخيص مصلحت از تريبون مجلس شد.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما