خانه | خبر | اخبارایران

خاتمی: سلامتی موسوی، کروبی و رهنورد تهديد می‌شود

سه شنبه, 1391-09-21 09:52
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

محمد خاتمی، رئيس‌جمهور پيشين ايران گفته است نگران سلامتی زندانيان سياسی از جمله ميرحسين موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد است که در حصر خانگی به‌سر می‌برند.

 

به گزارش تارنمای رسمی محمد خاتمی (۲۰ آذر )، وی در پيامی به مناسبت روز دانشجو درباره وضعيت زندانيان سياسی گفت: "ما به جد نگران سلامتی اين عزيزان هستيم، به خصوص جناب آقای مهندس موسوی، جناب آقای کروبی و خانم رهنورد که در اين موقعيت، سلامت آن‌ها و ديگران تهديد می‌شود."

 

تارنمای کلمه نزديک به ميرحسين موسوی چند روز پيش اعلام کرده بود خانواده موسوی در مورد وضعيت سلامتی موسوی و رهنورد ابراز نگرانی کرده‌اند.

 

به نوشته کلمه "مأموران امنيتی که پيش‌تر از آوردن هرگونه مواد غذايی از سوی فرزندان ميرحسين و رهنورد برای پدر و مادر زندانی‌شان جلوگيری می‌کردند، و مواد غذايی را خود رأساً تأمين می‌کردند، اکنون می‌گويند خود را مسئول مواد غذايی آن‌ها نمی‌دانند و خانواده بايد اين کار را برعهده بگيرند."

 

محمد خاتمی در ديدار با رضا خندان، همسر نسرين ستوده گفت: ايجاد فضای سالم و آزاد و آزادی همه زندانيان سياسی و محصوران می‌تواند جو جامعه را تلطيف و خطرات و تهديدهايی که از خارج بر جامعه تحميل می‌شود رفع يا کم کند

اين گزارش ادامه داده است: "اين رفتار عجيب اکنون اين نگرانی را در خانواده موسوی ايجاد کرده که نيت و غرض خاصی در کار باشد و عاملان و آمران اين بازداشت غيرقانونی و طولانی‌مدت خانگی، قصد سوئی برای خدشه به سلامتی ميرحسين و رهنورد و رفع مسئوليت از خود داشته باشند."

 

موسوی، کروبی و رهنورد از ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ در حصر خانگی به‌سر می‌‌برند.

 

محمد خاتمی، آزادی زندانيان سياسی و رفع حصر از موسوی، کروبی و رهنورد را باعث "تلطيف فضا و گشاينده راه به سوی آينده‌ای بهتر" دانسته و افزوده است: "اميدواريم که ما هرچه زودتر هم شاهد آزادی اين عزيزان، هم گشايش فضای اقتصادی، سياسی، فرهنگی در جامعه باشيم که اين به نفع همه است، به نفع حکومت، به نفع مردم، به نفع همه کسانی که دلشان به عشق وطن و به عشق انقلاب می‌تپد."

 

رئيس‌جمهور پيشين ايران همچنين در ديدار با رضا خندان، همسر نسرين ستوده گفت: "ايجاد فضای سالم و آزاد و آزادی همه زندانيان سياسی و محصوران می‌تواند جو جامعه را تلطيف و خطرات و تهديدهايی که از خارج بر جامعه تحميل می‌شود رفع يا کم کند؛ امری که هم حکومت و هم مردم از آن بهره‌مند خواهند شد."

 

نسرين ستوده ۱۳ شهريورماه ۱۳۸۹ بازداشت شد و به ۱۱ حبس تعزيری، ۲۰ سال محروميت از وکالت و ۲۰ سال ممنوعيت از خروج از کشور، محکوم گرديد. زندان او در دادگاه تجديدنظر به شش سال کاهش يافت.

 

ستوده چندين هفته در اعتراض به ممنوع‌الخروج شدن دخترش از ایران دست به اعتصاب غذا زده بود که هفته گذشته با پایان یافتن این ممنوعیت، به اعتصاب غذای خود خاتمه داد.

 

خاتمی ابراز اميدواری کرده است ايران به وضعيتی برسد که "نه تنها به حقوق مسلم زندانيان احترام گذاشته شود، بلکه به سوی فضايی برود که هيچ زندانی سياسی در کشور نباشد."

 

مقامات ايران وجود زندانی سياسی در اين کشور را نيز تکذيب می‌کنند و فعالان سياسی را که در زندان هستند، "زندانی امنيتی" می‌داند.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

خاتمی یک ذره نه ***احمدی نژاد بی*** را دارد و نه خصوصا شجاعت اورا. و گر نه سرنوشت نه ایران و نه جنبش سبز به اینجا نمی رسید.

این کاربر محترم بالایی (کاربر مهمان) که اولین کامنت را نوشته اند ؛ صد در صد هم شرافت احمدی نژاد را دارد و هم خصوصا شجاعت او را!
فقط امیدواریم این بار که نظرشان را بیان داشتند ، نام خود را هم ذکر و راهکارهای بکر خود را هم برای خروج از این بحران بیان نمایند!

البته بنده آن نویسنده ی نظر اول را نه می شناسم و نه میدانم جای آن سه نقطه چی باید گذاشت. اما یک چیز می دانم و ***فکر می کنم که اصلاحطلبان سهمی عمده در رساندن ایران به لبه ی این پرتگاه را دارند. ایران فردا چنان زیر ضربه انفجار داخلی و یا بمباران خارجی قرار خوادهد گرفت که آقای نظر دهنده ی دومی جناب آرش متقی مجبور شود به آبگینه سرای بگریزد. آما آبگینه سرای نه بمباران خارجی را دوام خواهد آورد و نه انقلاب عظیمی که در راه است. آقای آرش متقی باید بداند که بزودی هر ایرانی تبدیل به بمبی خواهد شد که بنیان این حکومت آخوندی را بکند. من اما به جای آنو نویسنده ی اول بازهم دلم می خواهد به آرش پاسخ دهم که پدر جان احمدی نژاد دستکم از دوستان خودش دفاعی جانانه می کند. اما خاتمی روزی که میتوانست و آنهمه رای هم آورده بود و آنهمه پشتیبان هم داشت ***سر همه را شیره مالید و رفت سرش را سپرد به ولایت امیر مومنان. ةری چنین شد که کثافات فاقه به قدرتی هر چه بیشتر رسیدند . امروز هم خاتمی و اصلاحطلبا بجای پیوستن به مردم بازهم دارند مجیز رهبر آدمکشان علوی و شیعی را می گویند تا شاید بازهم دری باز شود و به قدرت برگردند. تا دوباره احمدی نژادی دیگر و دوباره خاتمی ای دیگر و همینطور کژدار و خوبریز تا چند نسل دیگر. این حکومت را باید به هر قیمت سرنگون کرد. وقتی می گویم هر قیمت٬ یعنی هر قیمتی که ایران و ایرانی بپردازد ٬ یک هزارم قیمتی ست که فردا خواهد پرداخت.

با سلام هر چقدر آخوندان سرسختی کنند روز حساب رسی چنان سخت خواهد بود که سنگها به گریه بیفتند. آری پدر من که خود آخوند است و خودش خودش را خلع لباس کرده ***عجیب تر اینکه پدرمن پدرش و پدر بزرگش نیز چنین *** بوده اند. ***و من البته با نضر اول موافقم و نظر دوم را نمی فهمم. نمفهمم چگونه ایشان با تدبیر توانسته شرافت نویسنده ای اول را با شرافت احدی نژاد مقایسه کند. اینهم از بد بیاری روزگار ما ایرانیان است که حتا قربانیان یک حکومت ضد بشری به قربانیان دیگر خرده بگیرند که چرا فلان را ***و فلان را ***نامیده ای. معلوممان نیست از چه کرباسی هستیم.

اگر روزی فهمیدیم که آخوند جماعت فقط فکر ***است و فکر دین و ایران را خرج دینش و خرج ماندنش خواهد کرد و آو را بزیر کشیدیم٬ آنوقت ایران را از دست اهریمن نجات داده ایم. اما اگر با او لاس بزنیم همچنان با لاسیدن زندگی خواهیم گذراند.

ايشان فرمودند.. جو جامعه را تلطيف نمايد..؟ اين بوي گند فساد و بي مديريتي و فاشيسم و تحجر وفلاکت با هيچ عطري تلطيف نميشود.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما