خانه | خبر | اخبارایران

وزير آموزش و پرورش بابت آتش‌سوزی دبستان پيرانشهر عذرخواهی کرد

یکشنبه, 1391-09-19 13:43
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

حميدرضا حاجی بابايی، وزير آموزش و پرورش ايران، بابت آتش‌سوزی در دبستان روستای شين‌آباد پيرانشهر که باعث سوختگی شماری از دانش‌آموزان شد، عذرخواهی کرد.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، وزير آموزش و پرورش ايران، امروز یکشنبه با حضور در مجلس اين کشور گفت: " بنده خودم را جزو مردم می‌دانم و در قبال اين حادثه از همه مردم و ملت عذرخواهی می‌کنم."

 

چهارشنبه ۱۵ آذر بر اثر آتش گرفتن بخاری نفتی در يک مدرسه ابتدايی دخترانه در پيرانشهر در استان آذربايجان غربی، ۳۷ دانش‌آموز دچار سوختگی شدند.

 

حاجی بابايی همچنين گفت: "از الان تا قيامت بابت هر اتفاقی که در آموزش و پرورش می‌افتد عذرخواهی می‌کنم."

 

برخی رسانه‌های ايران گزاش داده‌اند که وزير آموزش و پرورش گفته است: "درست نيست که وزير آموزش و پرورش تا آخر عمر برای هر اتفاقی که در اين وزار‌تخانه می‌افتد، عذرخواهی کند."

 

برخی رسانه‌های ايران گزاش داده‌اند که وزير آموزش و پرورش گفته است: درست نيست که وزير آموزش و پرورش تا آخر عمر برای هر اتفاقی که در اين وزار‌تخانه می‌افتد، عذرخواهی کند

حاجی بابايی در جلسه امروز مجلس افزود: "مقصر در حادثه آتش‌سوزی اين مدرسه دخترانه، معلم مدرسه بوده که به جای اينکه دانش‌آموزان را از کلاس خارج کند، قصد داشت بخاری را جابجا کند که به علت داغ بودن بخاری از دستش رها شده و مدرسه آتش گرفته است."

 

به گفته وی "اگر اين اشتباه از سوی معلم انجام نمی‌شد و دانش‌آموزان زودتر از کلاس خارج می‌شدند شاهد چنين فاجعه‌ای نبوديم و به خاطر ايثار اين معلم بود که دانش‌آموزان سوختند."

 

حاجی بابايی افزود: " آموزش و پرورش نيز تمام هزينه‌ها برای برگشت اين دانش‌آموزان به زندگی را پرداخت خواهد کرد و در هر جای دنيا که نياز باشد آن‌ها درمان شوند هزينه‌اش را آموزش و پرورش تقبل می‌کند."

 

علی لاريجانی، رئيس مجلس ايران نيز گفت: "مقصر اصلی بايد پيدا و با آن برخورد شود و از بروز چنين حوادثی با آموزش و تعليم به دانش‌آموزان جلوگيری شود."

 

رسول خضری، نماينده پيرانشهر در مجلس نيز خواهان استعفای وزير آموزش و پرورش شد.

 

خبرگزاری مهر امروز ض من اشاره به کشته شدن دانش‌آموزان در سوانح جاده‌ای، آتش‌سوزی در چند مدرسه شهری و روستایی در نقاط مختلف و حوادث دیگر در تحليلی درباره "عذرخواهی" وزير آموزش و پرورش نوشته است: "شاید وزرای دولت‌های مختلف، هیچگونه سنخیتی از نظر سیاست‌های مدیریتی و دیدگاه‌های سیاسی نداشته باشند. اما اتفاقات این سال ها نشان داده همگی آن‌ها در یک نقطه مشترک به هم می‌رسند: بیگانگی با استعفا در واکنش به حوادث و فجایع!"

 

پيش از اين نيز در برخی مدارس ايران، آتش‌سوزی رخ داده است. آبان‌ماه سال گذشته نيز دو دانش‌آموز ۱۷ ساله بر اثر آتش‌سوزی در يک خوابگاه در شهرستان چابهار در جنوب شرقی ايران کشته شدند.

 

همچنين آبان‌ماه سال ۱۳۸۹ نيز يک دانش‌آموز در استان سيستان و بلوچستان به دليل "اتصال برق و آتش‌سوزی" در مدرسه جان خود را از دست داد.

 

در سال ۱۳۸۳ نيز در مدرسه "دورود زن" در استان فارس، بخاری يک کلاس آتش گرفت و هشت دانش‌آموز دختر و پسر به شدت دچار سوختگی شدند.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

حوج اوقوه دیگه قرا نیود برامون لوس کنید هو...تا قیامت معذرت نخواسته باش ...خدایش و از حق نگذریم شومو روست مگی...شومو اوقوی وزیر رویه یه صندلی چونباتمه زدی با موبالوت تلفنی گفتار مو کنی و قیمت ارز و دلار مپرسی ...چه خبر داری که بخوریه در کلاس درس مدرسه دخترونه مت ترکه...؟ حالوم خو مگی : "از الان تا قيامت بابت هر اتفاقی که در آموزش و پرورش می‌افتد عذرخواهی می‌کنم."....راست مگی جونوبه وزیر... پولی نداری که بخوری های مدرسه رو درست کنی ...و همه پولها رو ولایت فقیه و فک و فامیل هوش مفرسه برای جد و آبادش در عراق و سوریه و برای ایران نشین پولی نمی ده !!!

لحن پاسخ دادن وزیر بی لیاقت آموزش وپرورش بیشتر به تمسخر میآیدتا پوزش!! حاجی بابايی همچنين گفت: "از الان تا قيامت بابت هر اتفاقی که در آموزش و پرورش می‌افتد عذرخواهی می‌کنم." این وقاحت را امروزه تنها در میان مسولین این نظام میتوان یافت وبس.درقرن٢١ ؛در کلاسهای مدارس ایران ؛جایی که بچه ها درحال جنب وجوش هستند ,از وسایلی ابتدایی با حرارت مستقیم آتش مانند بخاری نفتی استفاده میگردد. طبعا این وقیحان عالم خلقت در پاسخ میگویند ما بودجه برای نصب شوفاژ در مدارس نداریم . آنهم به خصوص برای مناطق غیر فارس ؛ بدتر از همه اگر کرد هم باشند. اما بودجه لازم برای طلا کردن کلیه قبور امامان(ع) موجود است.

حتما بعد از تحقیقات لازم به این نتیچه خواهند رسید که مقصرهمان معلم مادر مرده بوده است که بدون هیچگونه اموزشی به وی در باره مقابله با حوادث سعی کرده بخاری را جابه جاکند که چون داغ هم بوده از دستش افتاده است و نفت داغ را بر پیکر ان کودکان معصوم پاشیده است! به این ترتیب اقای وزیر آموزش و پرورش از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده و یک معلم با دستهای سوخته و از کار برکنار شده تاوان سوئ مدیریت بالادستی ها را می پردازد. بابا این بخاری ها مال سالهای 1330الی 1340هستند و شاید هم به زمان رضاشاه مربوط باشند. چگونه ممکن است که در قرن 21 آموزش و پرورش اجازه دهد ار این وسایل ابتدایی استفاده شود. درست کردن یک سیستم گرمایشی مناسب با شرایط منطقه و امروز انچنان بودجه ای نمیبرد که این اقایان اینگونه با ان برخورد میکنند.

همانطوریکه این دوست کاربر مهمان نوشته پول برای مطلا کردن قبور امام هست اما برای یک یا چند بخاری وجود ندارد. وقتی خرافه گویی و خرافه پرستی ترویج شود روز به روز بر تعداد امامزاده ها افزوده خواهد شد و عواید انها به جبب مفتخوران اهل بیت عصمت و طهارت واریز خواهد شد. این بجه های زبان بسته با بدن های سوخته چگونه باید زندگی خودرا بسازند و ادامه دهند!؟

بهترین کار استعفای وزیر اموزش و پرورش است.

ميشود بجاي پول خرج کردن در سوريه و لبنان و فلسطين ، براي بچه هاي ايران هزينه کنيد تا در آتش بخاري فرسوده و يا تصادف اتوبوس قديمي در جاده غير استاندارد نميرند؟

بايد اخراج و محاکمه شود. مسوليت وزارت دانش و تخصص و برنامه ريزي کلان ميخواهد. مربي حجاب ؟! براي بچه 6 و 7 ساله .دوربين برای شنود معلمين ؟ شرم کنيد.

مانوئل ژوزه مربی پرسپوليس و همکارانش برای 21 امتیاز از 17 دیدار مبلغی بالغ بر 4 میلیارد تومان دریافت کرده اند! و بعداز چندماه اخراج شد! با اين مبلغ چندهزار بخاری نفتی ميشد خريد؟!

شما این منصب و مقام را از من نگیرید من تا خود قیامت از شما عذر و تمام مردم دنیا و حین تی از تک تک ریگ های بیابان عذرخواهی می کنم!! واقعا که این عتیقه ها فقط تو سرزمین گل و بلبل ما پیدا میشن!

تو مملکتی که تو سقوط هواپیماهاش خلبان مرده مقصره، تو آتیش سوزی مدرسه هاشم معلم بیچاره مقصره دیگه.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما