خانه | خبر | اخبارایران

کيفرخواست متهمان کهريزک صادر شد

دوشنبه, 1391-09-13 08:22
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

سيامک مديرخراسانی، رئيس شعبه ۷۶ دادگاه کيفری استان تهران از صدور کيفرخواست سه متهم پرونده کهريزک خبر داد.

 

اين مقام قضايی به خبرگزاری مهر گفت: "در حال حاضر مطالعه پرونده را آغاز کرده‌‌ايم و پس از بررسی کامل پرونده زمان محاکمه را مشخص می‌کنيم."

 

به گفته وی "هنوز نمی‌توان درباره زمان محاکمه اظهار نظر کرد."

 

سعيد مرتضوی، دادستان پيشين تهران؛ حسن زارع‌ دهنوی مشهور به قاضی حداد، معاون وقت امنيت دادستان تهران و علی‌اکبر حيدری‌فر، قاضی شعبه اول دادياری دادگاه انقلاب سه مقام قضايی هستند که شهريور ۱۳۸۹ در رابطه با پرونده کهريزک از کارشان تعليق شدند.

 

از اين سه مقام قضايی به‌عنوان متهمان پرونده بازداشتگاه کهريزک که در آن امير جوادی‌فر، محسن روح‌الامينی و محمد کامرانی سه جوان معترض به نتايج دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری در ايران کشته شدند، نام برده می‌شود.

 

مخالفان و همچنين کميته ويژه مجلس برای بررسی پرونده بازداشتگاه کهريزک از سعيد مرتضوی به‌عنوان "متهم اصلی" اين پرونده نام می‌برند

آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی پس از انتشار خبرهايی درباره "شکنجه" بازداشت‌شدگان در کهريزک، پنجم مرداد ١٣٨٨ دستور تعطيلی اين بازداشتگاه را صادر کرد.

 

مخالفان حکومت ايران از سعيد مرتضوی به‌عنوان "متهم اصلی" اين پرونده نام می‌برند.

 

همچنين کميته ويژه مجلس برای بررسی پرونده بازداشتگاه کهريزک در دی‌ماه ۸۸ پس از چند ماه بررسی در گزارشی که توسط اکثريت اعضا تصويب و به رئيس مجلس داده شد، سعيد مرتضوی را مقصر اصلی حوادث اتفاق افتاده در پرونده کهريزک معرفی کرد.

 

صدور حکم خبرگزاری رويترز

 

مديرخراسانی همچنين گفت حکم پرونده خبرگزاری رويترز صادر شده است. وی افزود: "حکم اين پرونده صادر و به طرفين ابلاغ شده است، در خصوص مفاد رأی نمی‌توانم اظهار نظر کنم."

 

فعاليت خبرگزاری انگليسی رويترز در ايران از نيمه فروردين‌ماه سال ۱۳۹۱ به دليل انتشار گزارش و درج تصوير زنان نينجاکار در يک باشگاه در شهر کرج، که اين خبرگزاری آن‌ها را "قاتل حرفه‌ای" خوانده بود، به حالت تعليق در آمد و دفتر اين خبرگزاری در تهران تعطيل شد.

 

پريسا حافظی، رئيس دفتر خبرگزاری رويترز نيز با شکايت زنان نينجاکار به اتهام "فعاليت تبليغی عليه نظام و نشر اکاذيب" محاکمه شد.

 

رويترز در اين گزارش هدف از اين آموزش‌ها را "آمادگی زنان برای کشتن متجاوزان خارجی" اعلام کرده بود.

 

با وجود اصلاح تيتر و محتوای گزارش مورد اشاره و اعلام خبر عذرخواهی رسمی خبرگزاری رويترز، اما شماری از رزمی‎کاران ايرانی که تصاوير آن‌ها در گزارش رويترز منتشر شده بود از اين خبرگزاری شکايت کردند.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

مردم ایران امروز با شاه سلطان علی خامنه ای تشوی بر وزن صفوی از تشایعه و تشیع طرفند. بزودی «افغانهای» جدید وارد خواهند شد و شاه سلطان علی مخنث مجبور خواهد شد عمامه را بردارد و سرخاب و سفیداب بمالد و از ایران بسوی سوریه فرار کند. سوریه ای که دیگر بشاری در آن نیست. بخوانید و عبرت بگیرید. من اینرا از جایی دیگر برگرفته ام.
سقوط اصفهان بدست محمود افغان
محاصره و سقوط اصفهان
پس از 900 هزار قربانی
در کتاب "تاریخ واپسین انقلاب ایران"، نوشته پدر "کروسینسکی" سرپرست کلیسای ارامنه اصفهان در زمان آخرین پادشاه صفویه و دوران حمله محمود افغان به ایران، روزشمار سقوط اصفهان بدست محمود افغان و کشتار مردم این شهر گزارش شده است. در این کتاب می خوانیم:

شمار ساکنان اصفهان، که پیش از یورش افغانان بالغ بر یک میلیون نفر بودند، پس از سقوط شهر، به صد هزار نفر نمی رسید و این در حالی بود که در جنگ تنها 20 هزار نفر کشته شده بود. از افغانان با وجود این که آنان در تیررس سربازان حکومتی قرار داشتند، از زمان محاصره اصفهان کسی کشته نشده بود. شمار توپ های سپاهیان ایران چهارصد عراده برآورد بود و با این که خدمه هر یک از آن ها چهارصد توپ شلیک کرده بودند و شمار گلوله های پرتاپ شده به صد و شصت هزار توپ بالغ می شد، اما استفاده سربازان از توپ با چنان ناشیگری بود که حتی چهارصد سرباز افغانی را نیز نتوانست از میان بردارد.

شاه سلطان حسین حاضر به تسلیم شد، اما محمود افغان برای این که شهر را در حالت فقر و فلاکت باقی بگذارد، به وقت گذرانی پرداخت. محمود می توانست در آبان ماه اصفهان را به تصرف خود در آورد. حتی سرداران او نیز توصیه کرده بودند که اصفهان را تصرف کند، اما محمود وقت گذرانی را ترجیح داد. محمود هدف دیگری را دنبال می کرد و آن این بود که با انتقال مسالمت آمیز قدرت، همه گنجینه های شاه و بزرگان را دست نخورده به چنگ خود در آورد. چون قحطی به دربار نیز رسوخ پیدا کرده بود، شاه پیشنهاد کرد از سلطنت کناره گیری کند. علاقه شاه به پایین آمدن از تخت سلطنت بیشتر از علاقه محمود به جلوس بر تخت سلطنت بود. سرانجام، در آخرین روز مهر ماه، شاه، سراسیمه، لباس سیاه بر تن کرد و پیاده از قصر خود بیرون آمد. او در کوچه های اصفهان به گشت و گذار پرداخت، با صدای بلند ندبه و زاری و از مردم طلب عفو کرد. روز دوم آبان ماه، شاه برای کناره گیری از سلطنت به اردوگاه شورشیان رفت و در نهایت سرافکندگی به سوی محمود شتافت و روی او را بوسید. آن گاه، تاج شاهی را بر سر او گذاشت و محمود را رسما جانشین خود اعلام کرد.

روز سوم فروردین، شاه جدید در معیت وزیران و بزرگان کشور، به اصفهان وارد شد، در حالی که شاه سلطان حسین همراه گروهی از نگهبانان افغانی از مسیر دیگری به تختگاه برگشت. محمود افغان با شکوه تمام وارد تختگاه ایران شد، آن گاه به قصر شاه رفت و بر تخت شاهی نشست و همه وزیران، خواجه سرایان و بزرگان سوگند وفاداری یاد کردند. محمود پس از نشستن بر تخت سلطنت برای حسن اجرای عدالت فرمانی صادر کرد، که به گفته کروسینسکی، «از غاصبی چون او انتظار نمی رفت.

محمود افغان در این باره آشکارا اعلام کرد که از کسانی که به شاه خود خیانت کرده بودند، انتظاری نمی توانست داشته باشد و اگر شرایط مقتضی باشد، به خود او نیز خیانت خواهند کرد.

محمود افغان پی برده بود که با شمار اندک افغانی که در اصفهان مانده بودند و شمار آنان به یک دهم ساکنان اصفهان – پس از آن همه مهاجرت ها، قتل ها و قحطی ها- نمی رسید، بقا و دوام او در اصفهان ممکن نخواهد شد، بنابراین، تصمیم گرفت، اکثر اهالی اصفهان را از دم تیغ بگذراند. او کس فرستاد تا سیصد تن از بزرگان و اعیان شهر را به مهمانی دعوت کند و آن گاه همه آن سیصد تن را به محض ورود به قصر شاهی کشت و جسد آنان را در میدان شاه انداخت و دستور داد فرزندان همان کسان را نیز خفه کنند. دویست تن از جوانان خاندان های بزرگ ایرانی و گرجی را که در مدرسه ای تعلیم داده می شدند، به بیرون شهر آوردند، آن گاه آنان را به حال خود رها کردند تا فرار کنند و وقتی آن جوانان پا به فرار گذاشتند، افغانان آنان را به قصد شکار مانند حیوانات وحشی دنبال کردند. بدین سان، افغانان پیکر همه آن جوانان را با تیر سوراخ کردند و کسی از آنان نتوانست جان سالم به در ببرد. او تصمیم گرفته بود، برای بقای خود اهالی اصفهان را قتل عام کند. از میان گارد شاهی و دیگر سربازان ایرانی سه هزار نفر سوگند وفاداری به محمود یاد کرده و به سپاهیان او پیوسته بودند. محمود غاصب، در ادامه اجرای نقشه خود برای قتل عام اهالی اصفهان، آنان را برای صرف غذا به قصر شاهی دعوت کرد و آن گاه سربازان افغانی برسر آنان ریختند و همه سه هزار نفر را در حال صرف غذا به قتل رساندند.
در جریان این قتل عام، شورشیان افغان چندان از اهالی اصفهان را کشتند که خانه های بسیاری خالی از سکنه ماند و از آن جا که جسدها را در باغچه خانه ها می انداختند، حتی در دور ست ترین محله های شهر نیز باغچه ای خالی پیدا نمی شد.

شاه سلطان علی خامنه ای تشوی بر وزن صفوی از تشایعه و تشیع!!!!!!!!
عجب تشبیه ظریفی کرده این بابا. دمت گرم. واقعا که دمت گرم. قدیما که ما بچه بودیم می خوندیم:
سلطان علی شاه
پشت باغ شاه
با اونجای لخت
پشت کرده به ما
دولا و راس شو
فدای قدش
فدای اوجاش
البته اینها حرفهای بچه گانه ای بود که امروز با این رهبری فرزانه معنی پیدا می کند. بطوریکه مامورین بیت هم از خنده روده بر شده و رهبری مجبور به خوردن محتویات روده ی ماموران خود است. البته اینها را مردم کوچه و بازار می گویند. به قول علما الله و اعلم فی مخرج الامام الخامنه ای چه می گذرد. گویی حتا در آنجا هم امام زمامن عج هست. چرا که ایشان همه جا هستند. انشالله که راست باشد.

در حال حاضر مطالعه پرونده را آغاز کرده‌‌ايم !!!
شوخی است . جدی نگيريد!!

در جواب کاربر مهمان در تاریخ دوشنبه, 09/13/1391 - 11:35. ، سلطلان حسين همان اولی بود که حکومت سلطنتی آخوندی براه انداخت و حکومت خارجی همان حکومت خامنه ای ميباشد که با برکناری گروه اول شامل رفسنجانی و اصلاح طلبان و بگير و ببند و اعدام و بکمک معاندين عراقي ، حکومت باطل ديگری براه انداخت .

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما