خانه | خبر | اخبارایران

رئیس پلیس فتای تهران به دلیل قصور در پرونده ستار بهشتی برکنار شد

شنبه, 1391-09-11 13:05
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

فرمانده نیروی انتظامی ایران٬ امروز یازدهم آذر ماه طی حکمی رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی تهران بزرگ را از سمت خود برکنار کرد.

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، سرهنگ محمدحسن شکریان٬ رئیس پلیس فتای تهران به علت "قصور و ضعف در نظارت کافی بر عملکرد پرسنل تحت امر و روند رسیدگی پرونده ستار بهشتی" از سمت خود برکنار شده است.

 

پايگاه اطلاع رساني پليس اعلام کرده است که سردار اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی ایران این دستور را در "ادامه رسیدگی مراجع  قانونی به پرونده مرحوم ستار بهشتی و پس از روشن شدن ابعاد مختلف قضیه" صادر کرده است. 

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، سرهنگ سعید شکریان٬ رئیس پلیس فتای تهران به علت "قصور و ضعف در نظارت کافی بر عملکرد پرسنل تحت امر و روند رسیدگی پرونده ستار بهشتی" از سمت خود برکنار شده است 

ستار بهشتی، کارگر و وبلاگ‌نویسی که در مورد نقض حقوق بشر در ايران می‌نوشت، ۹ آبان‌ماه جاری از سوی پلیس فتا در منزلش در رباط کريم در نزديکی تهران بازداشت شد. ماموران پلیس در روز ۱۶ آبان با خانواده او تماس گرفته و آن‌ها را از مرگش در زمان بازداشت مطلع کردند.

 

خانواده وی می‌گويند اين وبلاگ‌نويس توسط بازجويان به قتل رسيده اما دادستانی تهران هنوز اين موضوع را تأييد نکرده است. با اين حال دادستانی تأييد کرده است که ستار بهشتی بيماری نداشته که منجر به فوتش شده باشد. ستار بهشتی پيش از مرگ در نامه‌ای به موضوع "شکنجه شدنش" اشاره کرده بود.شماری از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ اوین نیز در نامه‌ای اعلام کرده بودند که آثار شکنجه را بر بدن ستار مشاهده‌ کرده بودند.

 

مهدی دواتگری، نماينده ويژه مجلس ايران در پرونده مرگ ستار بهشتی، دوشنبه گذشته با بیان اینکه تخلف پليس فتا در پرونده اين وبلاگ‌نويس محرز است٬ گفته بود: "ابراز برائت پليس فتا از اشتباه صورت گرفته که منجر به هزينه برای نظام شده، با برکناری و يا استعفای فرماندهی پليس فتا امکان‌پذير است."

 

اسماعيل کوثری٬ عضو کميسيون امنيت ملی مجلس ايران  روز جمعه، دهم آذر ماه در پاسخ به اين سخنان دواتگری گفت: "اينکه می‌گويند رئيس پليس بايد استعفا کند حرف درستی نيست. بايد مقصر يا مقصرين (در صورت وجود) مشخص شود بعد با آنها برخورد قانونی شود."

 

مرگ ستار بهشتی بازتاب گسترده‌ای در جهان يافت و شمار زیادی از سازمان‌های بین‌المللی مدافع حقوق بشر و دولت‌های غربی با اعتراض به مرگ این وبلاگ‌نویس در اثر شکنجه٬ خواهان رسیدگی به این موضوع  شدند. 

 

در همین زمینه:

"بازداشتگاه غيرقانونی نداريم هر کس گفته غلط کرده"

صدور قرار وثيقه برای متهمان "قتل" ستار بهشتی

Share this
Share/Save/Bookmark

هر موقع پرونده کهریزک به نتیجه رسید پرونده ستار بهشتی‌ هم به نتیجه می‌رسه.

رژیم عادت داره که هر موقع گند کارهاش ابعاد جهانی پیدا میکنه مجرم رو مدتی‌ از مسئولیت کنار میذاره تا آبها از آسیاب بیفه و یک پرونده "تا ابد غیر مختومه" هم براش تو دادگستری تشکیل میده. این دقیقاً کاری هست که با سردار نقدی و فرهاد نظری در ماجرای کوی دانشگاه، و با سعید مرتضوی در ماجرای کهریزک کردند.

و سه قاتل که بخانه بهشتي رفته اند تا رضايت بگيرند، عفو و يا شکنجه گر ارشد شدند؟!

رئیس پلیس فتا: ....آخیه جون شما خیلی ممون که بر کنارم کردید...اگر برکنارم نکرده بودید خودم میرفتم ...لازم نبود که ولایت فقیه علی خامنه ای مارو خجالت بدن یه چند صد میلیون برای این امر خیر "برکناری" پاداش بهم بدن ...من خدمتگزارشونم...والله از لحاظ وقتی کلی در تنگنا بودم که این امر خیر " برکناری" نجاتم داد... چندین برج چند طبقه در حال ساختن دارم که باید سر کشی کنم ...و......!!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما