خانه | خبر | اخبارایران

محکومیت معصومه دهقان به حبس و ممنوع الخروجی

یکشنبه, 1391-08-28 19:35
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

معصومه دهقان، همسر عبدالفتاح سلطانی وکیل زندانی به یک سال حبس تعلیقی و پنج سال ممنوعیت خروج از ایران محکوم شد.

 

مائده سلطانی٬ دختر معصومه دهقان به تارنمای جنبش راه سبز (جرس) گفت که شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی حکم حبس مادرش را به مدت پنج سال به حالت تعلیق درآورده است.

 

بنا بر این گزارش معصومه دهقان در جلسه دادگاه حضور نداشته و دادگاه در غیاب وی و با حضور یکی از وکلایش  برگزار شده است.

 

 

عبدالفتاح سلطان درباره دلیل بازداشت همسرش گفته بود: "علت احضار و بازداشت چنين مطرح شد که همسرم مبلغ ۱۵ هزار يورو جايزه حقوق بشر نورنبرگ را که متعلق به من بود، برای خانواده‌های زندانيان سياسی هزينه کرده است. اين موضوع در حالی مطرح شد که من هنوز اين مبلغ را دريافت نکرده‌ام"  

معصومه دهقان، دبیر بازنشسته آموزش و پرورش  است که ۱۴ تیر ماه سال ۱۳۹۰ به اتهام "تبليغ عليه نظام" بازداشت شد. وی پس از شش روز بازداشت با قرار وثیقه ۳۰۰ ميليون ريالی آزاد شد.

 

عبدالفتاح سلطان درباره دلیل بازداشت همسرش گفته بود: "علت احضار و بازداشت چنين مطرح شد که همسرم مبلغ ۱۵ هزار يورو جايزه حقوق بشر نورنبرگ را که متعلق به من بود، برای خانواده‌های زندانيان سياسی هزينه کرده است. اين موضوع در حالی مطرح شد که من هنوز اين مبلغ را دريافت نکرده‌ام."

 

در سال ۲۰۰۹ جایزه حقوق بشر شهر نورنبرگ به عبدالفتاح سلطانی  تعلق گرفت و به دلیل ممنوع‌الخروج بودن او٬ همسرش با سفر به آلمان این جایزه را دریافت کرد.

 

به گفته عبدالفتاح سلطانی٬ بازداشت همسرش در حالی بود که او هيچ‌گونه فعاليت سياسی نداشت و فقط  با شرکت در امور خیریه به خانواده‌های مستمند کمک می‌کرد.

 

عبدالفتاح سلطانی ، عضو مؤسس کانون مدافعان حقوق بشر هم اکنون در بند ۳۵۰ اوین در حال گذراندن دوران محکومیت خود است. وی در مهرماه سال گذشته بازداشت و طی آن محکوم به ۱۳ سال حبس همراه با تبعيد به يکی از دورافتاده‌ترين شهرهای ايران و نيز محروميت ده ساله از وکالت شد. عبدالفتاح سلطانی از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۱ چهار مرتبه بازداشت شده و طی آن ماه‌ها ‌در سلول‌های انفرادی نگهداری شده است.

Share this
Share/Save/Bookmark

خانم متاسفم برای شما و همسرتون...ببخشیدشون که برای آزادیشون از برده گی و اسارت از استبداد تازی در قفس اژدهای اسلامی گرفتار شدید...طفلگی ها نگرانیشون فقط گرون شدن لاستیک پراید و تخم مرغ و گوشته نخود لوبیای آبگوشتیه و.....اصلا" و ابدا" مثلیکه مشکلی با مشکلشون که حکومت باشه ندارن و همینطور دوست دارن زجر بکشن و کیف کنن و دستشون تو جیب همدیگه کنن ...خانم شما و شوهرتون مگه تاریخ ایران رو نخوندید که بغیر از اون دلاوری های بزک کرده همش پراز تسلیم شدن شون به این و اون تجاوز گر خارجی مانند تازی ها و مغول ها و یونانی ها....بوده و تجاوز گران خارجی ده هاسال براونها حکومت کردن تا یه تجاوز گر خارجی دیگه اون تجاوز گر خارجی قبلی رو بیرون کرده !!!ده ها وصد ها گل های ایران در زندان ها بدست عوامل اشغالگر تازی ها ساقه شان شکسته و پرپر شده و پرپر میشوند ساکنان محترم ایران انکار که نه انکار که این گل ها از این مرز و بوم هستند و ....مثل بزهائی که افسارشان به دور قلاب میخ شده به دیواره فقط بر و بر نگاه می کنن..چی چی اگر بع بع کنیم شاید تازی سلاخه صدام مون رو بفمه بیاد سرمون رو به بره .... درتاریخ است که روزی یکی از سربازان مغول هنگام تاخت و تار چشمش به یک "ایران نشینه" می خوره و به اون میگه همین جا باش که من برم کارم را انجام بدهم و برگردم اینجا که سرت رو با شمشیرم قطع کنم ..." ایران نشینه" هم همانجا ایستاده بوده و در انتظار سرباز مغوله بوده که باید برگرده سرش رو قطع کنه .!!!ولی اگر موضوع دله دزدی از همدیگه بشه چه دلاوری و کلک بازی هائی از خودشون نشون میدن و از رو سر و گله هم بالا میرن و عربده میزنن فحاشی می کنن و حتی چاقو میزنن !!!...ارزهای فروش یه شاهی صنار نفت رو که تازی های اشغالگر کشور ایران تماما" مال خودشون و فک فامیل هاشون میدونن و گاه گاهی یه درصد خیلی کوچیکش اون رو هم برای "فروش!!!!!!!!" به ایران نشینان تقدیم می کنن ایران نشینان چه براش این ور اون ور می پرن شب و روز در خیابان ها ول میزنن که چند برگه اسکناس دلار گدائی نصیبشون بشه !!!آقا ببخشید اینجا دلار میدن ...چنده چقدر میدن؟..می خوایم بریم سوریه زیارت قبر "فرهنگمون" ارز لازم داریم !!
....خانم برای شما و شوهرتون متاسفم ...فرهنگ وطن پرستی و وطن دوستی و ارزشه داشتن وطن ایران برای ایران نشینان مانند آبکشی شده است که ده ها و صدها و میلیون ها سوراخ دارد که شما و شوهرتان با گذاشتن بیست انگشت دست هاتان نمی توانید همه آنها را مسدود کنید...!!!
تازی های و تازی زاده های اشغالگر ایران چه دفاعی از تجاوز اسرائیل به تکه کردن سرزمینشان می کنند چه با بمب گذاری چه با ترور و چه با جنگ .....ولی در مقابل میلیون ها ایران نشینان فقیر شده و به ستوه در آمده از سلطه تازیان عوض دفاع از ایران در مقابل تازیان ..تازه فهمیده اند که این بدبختی اصلا" تقصیر تازی ها نیست بلکه تقصیر فارس ها و زبان فارسی و حاضرند حتی در براندازی این دو حاضرند جا نماز تازی ها هم را دوبار ببوسند....!!!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما