خانه | خبر | اخبارایران

"سه بازجوی ستار بهشتی بازداشت شدند"

دوشنبه, 1391-08-22 13:49
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

شبکه ايران وابسته به خبرگزاری جمهوری اسلامی از بازداشت سه تن از بازجويان ستار بهشتی، وبلاگ‌نويسی که در زمان حبس به "قتل" رسيده، خبر داد.

 

شبکه ايران امروز دوشنبه ۲۲ آبان‌ماه نوشت: "به‌دنبال دستور قاطع رييس قوه قضائيه برای پيگيری سريع پرونده مرگ ستار بهشتی، سه تن از کسانی که مسئول بازجويی از اين متهم بودند، بازداشت و تحويل دادسرای نيروهای مسلح شده‌اند."

 

روز گذشته ستاد حقوق بشر قوه قضائيه جمهوری اسلامی ايران با صدور بيانيه‌ای اعلام کرد که دستگاه قضائی جان‌باختن ستار بهشتی، وبلاگ‌نويس را پيگيری خواهد کرد.

 

تارنمای شبکه ايران جزئيات بيشتری در اين‌باره اعلام نکرده است. منابع خبری ديگر هنوز درباره بازداشت اين سه بازجو خبری منتشر نکرده‌اند.

 

حسين ساجدی‌نيا، رئيس پليس تهران تأييد کرده است که ستار بهشتی در بازداشت پليس فضای توليد و تبادل اطلاعات نيروی انتظامی تهران (فتا) بوده است

در همين حال حسين ساجدی‌نيا، رئيس پليس تهران در گفت‌وگو با تارنمای عصر ايران تأييد کرده است که ستار بهشتی در بازداشت پليس فضای توليد و تبادل اطلاعات نيروی انتظامی تهران (فتا) بوده است.

 

وی اتهام اين وبلاگ‌نويس را "جرايم مرتبط با فضای مجازی" اعلام کرده و افزوده است: "چند عنوان اتهام عليه متوفی مطرح بوده ولی تحقيقات هنوز کامل نشده بود و طبق قانون افشای اتهامات افراد از اختيارات پليس نيست و در صورت لزوم مقامات قضايی اعلام خواهند کرد."

 

وی همچنين گفته است: "از نظر عقلی قبل از بررسی تمام جوانب امر هرگونه اظهارنظر فاقد وجاهت قانونی است و اين امر از سوی مقامات قضائی و سازمان‌های نظارتی با دقت در حال انجام است و فارغ از صحت و سقم موضوع، نتايج تحقيقات  با مجوز مقامات قضائی به آگاهی مردم خواهد رسيد."

 

ستار بهشتی پيش از مرگ در نامه‌ای به موضوع "شکنجه شدنش" اشاره کرده بود. اين وبلاگ‌نويس روز سه‌شنبه ۹ آبان توسط پليس فتا بازداشت شد و پس از دو روز بازجويی، پنج‌شنبه ۱۱ آبان به بند ۳۵۰ زندان اوين منتقل شد.

 

۴۱ زندانی سياسی بند ۳۵۰ اوين طی نامه‌ای شهادت دادند که در زمان حضور ستار بهشتی٬ در اين بند "آثار شکنجه و ضرب‌ و شتم" را بر بدن وی مشاهده کرده‌اند.

 

علاء‌الدين بروجردی، رئيس کميسيون امنيت ملی و سياست خارجی مجلس ايران از برگزاری جلسه کميسيون امنيت ملی برای پيگيری موضوع مرگ ستار بهشتی، وبلاگ‌نويس در زندان با حضور مسئولان نيروی انتظامی خبر داده و گفته است آثار ضرب‌ و شتم در بدن اين زندانی سياسی ديده نشده است.

 

ستار بهشتی پيش از اين نيز در جريان رويدادهای دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری در ايران چندين بار از تظاهرات اعتراضی مردم و حضور مأموران فيلمبرداری کرده و آن را در اختيار رسانه‌ها قرار داده بود.

 

وی همچنين در سال ١٣٨٢ در ارتباط با اعتراضات دانشجويی دستگير و مدتی را در بازداشت به‌سر برده بود.

 

ستار بهشتی نخستين فردی نيست که در زندان‌های ايران جان خود را از دست می‌دهد. پيش از اين نيز  افرادی همچون هدی صابر، زهرا کاظمی٬ زهرا بنی‌يعقوب٬ اکبر محمدی٬ اﻣﯿﺮ ﺟﻮادی‌ﻓﺮ، ﻣﺤﺴﻦ روح‌اﻻﻣﯿﻨﯽ و ﻣﺤﻤﺪ ﮐﺎﻣﺮاﻧﯽ در طی مدت بازداشت جان خود را از دست داده‌اند.

 

در روزهای گذشته سازمان‌های بين‌المللی مدافع حقوق بشر همچون عفو بين‌الملل، گزارشگران بدون مرز، ديده‌بان حقوق بشر و فدراسيون بين‌المللی جامعه‌های حقوق بشر طی بيانيه‌های جداگانه‌ای کشته شدن ستار بهشتی در اثر شکنجه را محکوم کرده‌اند.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

چی ...سه تا بازجو دستگیرشده فقط مسئول این قتل هستند ؟؟؟!!! چهل پنجاه میلیون نفر دیگه چی که این سه نفر به خودشون اجازه قتل کردن رو دادن و از اون میلیون ها نترسیدن !!!!؟؟

بابا این 3 نفر بی گناهن. ستار که به اصطلاح وبلاگک نویس بوده خودش بزور میخواسته بره دانشگاه(اوین)بعد هم اونجا سرتق بازی در آورده که زودتر مدرک دانشگاهی منو بدین و چون دیده سوالات امتحانی برادران بازجو خیلی سخته شروع به خودزنی کرده و با مشت و لگد زده فک خودشو پیاده کرده هر چی هم که بهش می گن بابا مادر پیرت گناه داره بیا برو تو نون آورش هستی به خودش فحش های رکیک خار و مادر داده و می گفته من میمیرم برای اون دوران طلایی ! چطور اون موقع چند هزارتا چند هزارتا مدرک میدادین حالا که به من رسیده سوالای سخت سخت می پرسین ؟ وقتی هم که پلیس فتا می خواد ببره تحویل مادرش بدن ییهو ناغافل نفسشو حبس میکنه و می میره که هر چی برادرا تنفس دهان به دهان میدن جواب نمیده .آلان بعد از این قضیه پلیس فتا شده عین عاشورا همه تو سر و صورتشون میزنن شیون میکنن میگن کجاست برادر لاجوردی که یه مدرک بهش می داد قضیه ختم به خیر میشد این جوون هم می رفت سر خونه زندگیش.

پخش این اخبار برای آرام کردن مردم و سازمانهای حقوق بشر است.در مورد قتلهای قبل از این هم همین طرفند را بکار بردند .در قتل و غارت دانشگاه تنها یک سرباز بجرم دزدی یک صورت تراش داد گاهی‌ شد .ننگ بر این اسلام و اسلامیتشان.

همان که عبید زاکانی سروده بهترین جواب برای این جلادان است:

سادات معضم زواره،

الطاف شما مزید بادا.

اولاد حسین شمایید!

حق بر طرف یزید بادا!

مرتضوي رهبرشان پست و مقام گرفت .
حتما گرفته اند تا سفير و وکيلشان کنند؟ !
شرم حدي دارد مشروعه طلبان .

سردار نقدی رئیس سازمان بنیاد مستضعفین(مستکبرین)اظهاراتی بدین مذمون داشتند: رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به شکست استکبار در جنگ‌های 33 روزه و 22 روزه تصریح کرد: قدرت علمی و تسلیحاتی ما بسیار پیچیده و بالا و فوق تصور دشمنان است. سردار محمدرضا نقدی در جلسه‌ای با 3 هزار نفر از دانشجویان بسیجی دوره طرح ولایت در دانشگاه فردوسی مشهد گفت: آمریکا با استقرار در افغانستان، تولید مواد مخدّر را به سرعت افزایش داد و با ایجاد کارخانجات مشروبات الکلی در کشورهای همسایه و عرضه آن با نازل‌ترین قیمت، قصد انحراف جوانان ما را دارد که در این مسیر، رسالت نسل جوانان انقلابی بسیار خطیر و مهم است. وی در پایان به تبیین عنوان «اقتصاد مقاومتی» پرداخت و گفت: اقتصاد مقاومتی به معنی پیدا کردن راهکارهای جدید و بومی برای قطع وابستگی‌ها و رسیدن به خودکفایی اقتصادی است. اقتصاد مقاومتی به معنی استفاده از تمام ظرفیت‌ها و استعدادهاست که این امر نیاز به فرهنگ‌سازی دارد.
با احتمال سرنگون شدن نظام بشار اسد کم کم لحن مسئولان جمهوری اسلامی تغییرمی کند.
آقای محتشمی‌پور: سالی یک میلیون تن نفت رایگان به اسد دادیم ،انگیزه سوریه از حمایت از ایران در جنگ با عراق تجاری نبود، سیاسی بود اما بعدا قرار شد سالانه 9 میلیون تُن نفت ایران به سوریه برود که یک میلیون تن آن مجانی بود و هزینه مقاومت دربرابر اسراییل بود و8میلیون تُن دیگر به بهای یک دلار کمتر از قیمت جهانی به سوریه فروخته می‌شد.
آقای نقدی چگونه جنگ 33روزه لبنان و22روزه غزه را پیروزی می دانید؟ اگر پیروزی بود آن جنگها چرا چراغ فانوس به دست به دنبال این کشوروآن کشور بودید که قطعنامه آتش بس امضاءشود؟ حزب الله لبنان که تا زمان شروع نشدن جنگ33روزه دارای احترام بین ملت لبنان بود یکباره به خاری اُفتاد؟ شیخ نصرالله که دائما در هرمحفلی شعار می داد بعداز آن جنگ دیگراز سوراخ موش بیرون نمی آید وشعار نمی دهد؟ چرانیروهای حزب الله لبنان که قبلا هم مرز با اسرائیل بود الان سربازان یونیفل و یا ارتش لبنان جای آنها را گرفتند؟ وهمین طور در جنگ 22روزه غزه در این دو جنگ نیروهای به ظاهر اسلامی مردم بی پناه را سپر بلای خود می کردند! شما در آن جنگ پیروز نشدید به خفت وخاری رسیدید.آقای نقدی بنده طرفدار هیچ نظامی جز نظام سکولاربدون در نظر گرفتن شخصی مانند ولی فقیه برسر مردم سلطنت کند هستم. اما چرا درآن زمان که حکومت را به دست گرفتید تا این اندازه مواد مخدر درجامعه نبود؟ چرا بعداز به قدرت رسیدن نظام جمهوری اسلامی انواع مواد مخدر درجامعه سرازیر شد؟ قبل از این که آمریکا بیاید ازافغانستان موادمخدر وارد ایران نمی شد؟ آقای نقدی شما می گویید آمریکا با آمدن درافغانستان تولید مواد مَخدر را گسترش داده! من میگویم دروغ می گویید! قبل از آمدن آمریکا جنگ داخلی در افعانستان بود وکشاورزان نمی توانستند کشاورزی کنند، بعداز پایان جنگ داخلی واَمن تر شدن فضای کشت وکار بهتر شد و الان افغانستان دولت مستقل دارد. برای تولید مشروبات الکلی این کارخانجات برای مَردم آن کشورها مشروبات را می سازند، اما اگر به سوی ایران روانه است تخصیر آمریکا نیست، بلکه استقبال بی نهایت اکثر مَردم ایران از مَشروبات الکلی است، که سیل این مشروبات را به سوی ایران روانه کرده. به نوعی می توان گفت فساد شما سران نظام وجلوگیری از تفریح، نبود کار،وضعیت بداقتصادی وسیاسی در جامعه عامل چنین فاجعه ایی شده است. سخن از اقتصاد مقاومتی می کنید در اقتصاد با که مقاومت می کنید؟ جلو سهمیه خوراک مردم کشور را گرفتن بیکارکردن کارگرها،ور شکستگی کارخانه ها، تورم افسار گُسیخته، دلاربا قیمت2000تومان به بالاو.........این اقتصاد مقاومتی است یااقتصاد بی درو دروازه؟
با نزدیک شدن به سرنگونی رژیم بشار اَسد کم کم سران نظام به سخن آمدند! هم چون هنگام فروپاشی حکومت قذافی که مُحسن رفیق دوست از دادوستد اسلحه با دولت قذافی گفت. اکنون آقای محتشمی می گوید: انگیزه سوریه از حمایت از ایران در جنگ با عراق تجاری نبود، سیاسی بود اما بعدا قرار شد سالانه 9 میلیون تُن نفت ایران به سوریه برود که یک میلیون تُن آن مجانی بود و هزینه مقاومت دربرابر اسراییل بود و8میلیون تن دیگر به بهای یک دلار کمتر از قیمت جهانی به سوریه فروخته می‌شد. آقای مُحتشمی پور چگونه ابتدا دفاع سوریه از ایران تجاری نبوداما یک دفعه کاراز تجاری گذشت و به دلالی رسید؟ چگونه سالیانه یک میلیون بشکه نفت مَجانی به سوریه می دادید؟ چرا باید 8میلیون دیگربا قیمت ارزانتر ازبازار جهانی به سوریه می دادید؟ 1میلیون نفت مَجانی دادن وهرساله 8میلیون نفت ارزانتر فروختن به قیمت گرسنگی وفقرمَردم ایران آیا ارزش داشت؟ آیا دفاع از تروریستها ثمری برای نظام داشت جز خفت و خاری؟ اکنون که نظام بشار اَسد آخرین نفس های خود را می زند از آن همه بذل وبخشش چه نسیب جمهوری اسلامی شده؟ جز لکه ننگی برای نظام و بعداز سقوط بشار اسد مخصوصا بعداز گریز نخست وزیری سوریه دیگرنوبت جمهوری اسلامی خواهد رسید. نظام جمهوری اسلامی دیگر هم چون شیر بی یال ودُم کوپال شده است.
درپایان از تمام نیروهای ارتش وسپاه که دست در خون ملت ندارند درخواست می کنم تا دیر نشده به سوی مَردم بازگردند. جوانانی که با نام بسیجی فریب نظام را خورده اند می گویم بسیجی کسی بودکه تیغ بردُشمن ملّت کشید نه تیغ برملّت خود.
زنده وپاینده ایرانی وایران جانم فدای ایران
نویسنده ستار
http://faryadesabz.com

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما