خانه | خبر | اخبارایران

بروجردی: آثار ضرب و شتم در بدن ستار بهشتی ديده نشده است

دوشنبه, 1391-08-22 11:20
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

علاء‌الدين بروجردی، رئيس کميسيون امنيت ملی و سياست خارجی مجلس ايران از برگزاری جلسه کميسيون امنيت ملی برای پيگيری موضوع مرگ ستار بهشتی، وبلاگ‌نويس در زندان با حضور مسئولان نيروی انتظامی خبر داد و گفت آثار ضرب‌ و شتم در بدن اين زندانی سياسی ديده نشده است.

 

به گزارش "خانه ملت"، خبرگزاری مجلس ايران، علاءالدين بروجردی امروز دوشنبه ۲۲ آبان‌ماه درباره پيگيری مرگ ستار بهشتی، وبلاگ‌نويس زندانی، گفت: "طبق اطلاعات اولیه آثار ضرب‌ و شتم در بدن این فرد دیده نشده است."

 

ستار بهشتی، وبلاگ‌نويسی است که در پی شکنجه توسط بازجويان پليس فضای توليد و تبادل اطلاعات نيروی انتظامی ايران (فتا) به "قتل" رسيده است. وی پيش از مرگ در نامه‌ای به موضوع "شکنجه شدنش" اشاره کرده بود. اين وبلاگ‌نويس روز سه‌شنبه ۹ آبان توسط پليس فتا بازداشت شد و پس از دو روز بازجويی، پنج‌شنبه ۱۱ آبان به بند ۳۵۰ زندان اوين منتقل شد.

 

۴۱ زندانی سیاسی بند ۳۵۰ اوین طی نامه‌ای شهادت دادند که در زمان حضور ستار بهشتی٬ در این بند "آثار شکنجه و ضرب‌ و شتم" را بر بدن وی مشاهده کرده‌اند.

 

به‌گفته علاءالدين بروجردی، پيگيری مرگ اين زندانی سياسی به کميته امنيت کميسيون امنيت ملی و سياست خارجی مجلس واگذار شده است که رياست آن بر عهده محمدرضا محسنی ثانی است.

 

حجت‌الله سوری، عضو کميسيون امنيت ملی و سياست خارجی مجلس: زندان رباط کريم (محل مرگ ستار بهشتی)، زير نظر سازمان زندان‌های قوه قضائيه اداره نمی‌شود

وی همچنين با بيان اينکه "بايد کار دقيقی درباره مرگ اين وبلاگ‌نويس انجام شود"، خبر داد ساعت ۱۴ امروز جلسه‌ای برای پيگيری اين موضوع در محل کميسيون امنيت ملی و سياست خارجی با حضور مسئولان نيروی انتظامی جمهوری اسلامی ايران برگزار می‌شود.

 

شماری از نمایندگان مجلس در نطق پیش از دستور روز گذشته مجلس شورای اسلامی خواستار پیگیری کشته شدن این وبلاگ‌نویس زندانی شدند و محمدحسن ابوترابی‌فرد، نایب‌رئیس مجلس اعلام کرد کمیته ویژه‌ای برای بررسی این مسئله در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تشکیل شده است.

 

احمد توکلی در جلسه علنی ديروز مجلس گفت: "چرا وزارت خارجه و دستگاه قضايی در خصوص اين وبلاگ‌نويس توضيح نمی‌دهند، چرا که در زندان مرگی اتفاق افتاده و بايد مسئولان پاسخ دهند و پاسخ‌شان نيز بايد قانع‌کننده باشد. من به کميسيون امنيت ملی مجلس توصيه می‌کنم که فعال شود و حقيقت را کشف کند."

 

از سوی ديگر حجت‌الله سوری، عضو کميسيون امنيت ملی و سياست خارجی مجلس نيز امروز به تارنمای "خانه ملت" با بيان اينکه زندان رباط کريم (محل مرگ ستار بهشتی)، زير نظر سازمان زندان‌های قوه قضائيه اداره نمی‌شود، گفت: "احتمالا زندان رباط کريم زندان نيروی انتظامی است و حکم بازداشتگاه موقتی را دارد."

 

سوری گفت هنوز بازديد کميسيون امنيت ملی و سياست خارجی مجلس از زندان رباط کريم قطعی نشده است.

 

وی افزود کميسيون امنيت ملی رسيدگی درباره اين پرونده را به کميته امنيت واگذار کرده است و بر اين اساس قرار است کميته امنيت مجلس امروز بعد‌‌ از ظهر به صورت اختصاصی در اين‌باره تشکيل جلسه دهد.

 

روز گذشته ستاد حقوق بشر قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران نيز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که دستگاه قضایی جان‌باختن ستار بهشتی، وبلاگ‌نویس را پیگیری خواهد کرد.

 

ستار بهشتی پيش از اين نيز در جريان رويدادهای دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری در ايران چندين بار از تظاهرات اعتراضی مردم و حضور مأموران فيلمبرداری کرده و آن را در اختيار رسانه‌ها قرار داده بود.

 

وی همچنين در سال ١٣٨٢ در ارتباط با اعتراضات دانشجویی دستگیر و مدتی را در بازداشت به‌سر برده بود.

 

ستار بهشتی نخستین فردی نیست که در زندان‌های ایران جان خود را از دست می‌دهد. پیش از این نیز  افرادی همچون هدی صابر، زهرا کاظمی٬ زهرا بنی‌یعقوب٬ اکبر محمدی٬ اﻣﯿﺮ ﺟﻮادی‌ﻓﺮ، ﻣﺤﺴﻦ روح‌اﻻﻣﯿﻨﯽ و ﻣﺤﻤﺪ ﮐﺎﻣﺮاﻧﯽ در طی مدت بازداشت جان خود را از دست داده‌اند.

 

در روزهای گذشته سازمان‌های بین‌المللی مدافع حقوق بشر همچون عفو بين‌الملل، گزارشگران بدون مرز، دیده‌بان حقوق بشر و فدراسيون بين‌المللی جامعه‌های حقوق بشر طی بیانیه‌های جداگانه‌ای کشته شدن ستار بهشتی در اثر شکنجه را محکوم کرده‌اند.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

اقای بروجردی از جمله کسانی است که نامش در بین اختلاس کنندگان 3 هزار میلیاد تومانی برده شده وحالا این شخص چگونه میتواند امین بی طرف وقاضی عادلی دررسیدکی باشد..

علاالدین بروجردی باید هم این دروغها را سر هم کند. ایشان از سر حلقه های پرونده رشوه خواری و دزدی های میلیاردی است. اگر قرار باشد در کشور قانون حکمفرما باشد جای ایشان باید در زندان باشد نه امثال بی گناهانی مانند ستار بهشتی. جناب بروجردی آن روز خواهد رسید اندکی صبر.....

آقای بروجردی شما را سالهاست که می شناسم.نامتان با کشته شدن 11 دیپلمات ایرانی و دهها تن از نیروهای وزارت اطلاعات در مزار شریف عجین شده است.همه این افراد بدلیل مدیریت نادرست و اصرار شما مبنی بر باقی ماندن در مزار شریف در لحظات سقوط شهر به دست طالبان (توسط نیروهای سرویس اطلاعاتی آی اس آی پاکستان) کشته شدند.تنها همه نام 11 دیپلمات ایرانی را می شنوند و هنوز بسیاری نمی دانند که سه برابر این تعداد از نیروهای اطلاعاتی در این شهر بدست عوامل سرویس اطلاعاتی پاکستان قتل عام شدند.
آقای بروجردی من کاری به سوابق تحصیلی شما که یکبار در پرونده پرسنلی شما در وزارت امور خارجه دیدم ندارم اما تنها میخواهم این مطلب را بگویم که حداقل اگر نمی خواهی به نفع مردم سخنی بگویی سکوت کن.این حداقل ترین کاریست که میتوانی بکنی.
وقتی 41 زندانی سیاسی در زندان اوین علیرغم تهدیدات فوق العاده ای که علیه آنها وجود دارد شهادت داده اند که آقای ستار بهشتی قبل از مرگ بشدت شکنجه شده بود .شما چگونه بدون آنکه جسد این جوان پاک باخته ایرانی را دیده باشی مدعی میشوی که آثار شکنجه بر بدن او وجود نداشته است؟
این دنیا و هر آنچه در آن است ارزش گفتن دروغ را ندارد.آنچه خواهد ماند یاد و خاطره هر یک از ما است .کوشش کن نام نیک از خود بجای گذاری نه نام زشت و پلید.

اقای بروجری مارا امیدی به خیرتان نیست شر مرسان

ازابتدای روی کارآمدن حکومت مردم فریب وغداره بند جمهوری اسلامی این چرخهء تکراری و
مسخرهء کی بود کی بود من نبودم به حرکت درآمده ؛ درترورهای داخل وخارج ازکشور؛مرگ های مشکوک ؛ قتل های زنجیره ای ؛ زهرا کاظمی ؛ ندا آقا سلطان ؛ خانم سحابی ؛کهریزک وهزاران مورد دیگرکه ازحوصله این نوشتهء کوتاه خارج است ؛ اینبار این نمایش نفرت انگیزتوسط نمایندهء مجلس فرمایشی و رئیس کمسیون ماستمالی مجلس به صحنه آمده تا قتل
زنده یاد ستار بهشتی را ماستمالی کنند پایان ماجرا را همه حتی خواجه حافظ شیرازی هم میداند.
بزودی ملت به جان آمده شما را در دادگاهی مردمی به محاکمه میکشانند.بقول علی اشرف درویشیان ؛ کاغذ ازنازکی پاره میشه ؛ ظلم از کلفتی...

آدمکشان بر قدرتند و بروجردی یکی از آنهاست٬ آدمکشان هم آدم می کشند و هم آدمکشی یکدیگر را پنهان نگه می دارند و از هم دفاع می کنند. ***

مردیکه ***دروغگو( باز یمعرفت آقای اژه ای درود )ننگ بر کسانی که امثال ایشون رو به مجلس میفرستند نماینده دزد و دروغکو مال مرم خور

چرا ما باید اجازه بدهیم یک کثافت ***در کشور ما تا این حد رشدکند و به او اجازه بدهیم تا این حد پیش برود که علاوه بر دزدی های کلان و لاپوشانی مسائل مهم مملکت در صدد پایمال کردن خون هموطنان باشد؟

بروجردی در زمان شاه یک کت و شلوار دوز بود که عکس شاه خدا بیامرز رو هم تو خیاطیش داشت کروات هم میزد. یه مردک *** تر از او هم بود که برق کشی میکرد فکر می کنم اسمش ابراهیم بود او خودشو مهندس میدونست. این بابا بعد که انقلاب شد کرواتشو کنتر گذاشت و ضد کروات شد. و هر دوشون یه لیسانس غلابی گرفتند و به ولایتی نزدیک شدند و ندیمه امام رهبر خان خامنه ای شدند. اون ابراهیم سیم کش با این کت و شلواز دوز شدند در وزارت خارجه همه کاره و زدند به آدم کشی. اینا چندین کارمند که از فرمان همایونی سرپیچی کردند در آلمان و فرانسه و بلژیک کشتند و اجسادشونو در چمدان دپیلماتیک فرستادند به تهران و بی سر و صد دفنشون کردمند. از جمله یه سربازی بود که برای محافظت به آلمان رفته بود و از ماجرای کشتار کردها در آلمان به سرپرستی *** مطلع شده بود٬ این بیچاره که نام ماموریتیش *** بود و من اسم اصلی او را نمی دانم از دست داشتن سید *** مطلع شده بود و از جزییات خبر داشت قرار گذاشتند تا او را ببرند ایران و آنجا سذبه نیستش کنند اما ترسیدند که کسی از او بازخواست کند در هر حال با فتوای هاشمی رفسنجانی آن بیچاره را همان توی زرزمین سفارت کشتند و کردندش تو چند تا کیسه ی پلاستیکی سطل خاک های خارجی که خیلی بزرگ است و بعد کرده بودندش تو گونی بعد هم فرستادندش ایران. همین کار را در فرانسه هم کردند. چرا که در آنجا یک مرکز به اصطلاح فرهنگی درست کرده بودند و دونفر را به همین صورت کشتند. البته من اطلاع دقیقی از فرانسه ندارم آما دوستانی هستند که امیدوارم روزی همه چیز را بگویند.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما