خانه | خبر | اخبارایران

اجرای حکم سنگسار در ايران تکذيب شد

دوشنبه, 1391-08-15 07:57
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

سازمان پزشکی قانونی ايران اجرای حکم سنگسار را در اين کشور تکذيب کرد.

 

به گزارش خبرگزاری کار ايران (ايلنا)، سازمان پزشکی قانونی روز يکشنبه ۱۴ آبان ۹۱ در اطلاعيه‌ای گفت: "در زمان اجرای احکام، حضور پزشک قانونی الزامی است و بدين‌وسيله اجرای حکم سنگسار در کليه مناطق کشور به‌‌طور کلی تکذيب می‌شود."

 

اين سازمان همچنين خبر انتقال اجساد چهار زن سنگسار شده به پزشکی قانونی را تکذيب کرد.

 

خبر اجرای حکم سنگسار چهار زن در ايران را نخستين بار تارنمای ملی مذهبی منتشر کرد. اين تارنما بدون اشاره به منبع خبر تنها گفته است که گزارش را از "منبع موثق" دريافت کرده است.

 

اين منبع گفته بود: "ظرف چند روز گذشته اجساد اين چهار زن از سوی نيروهای امنيتی قوه قضائيه به پزشکی قانونی تهران منتقل شده و هم‌اکنون در سردخانه پزشکی قانونی نگهداری می‌شوند."

 

مقام‌های قضايی هنوز درباره اين خبر واکنشی نشان نداده‌اند.

 

در همين حال تارنمای ملی مذهبی ضمن تکذيب ادعای سازمان پزشکی قانونی، بر "صحت خبر منتشر شده" خود تاکيد کرده است

در همين حال تارنمای ملی مذهبی ضمن تکذيب ادعای سازمان پزشکی قانونی، بر "صحت خبر منتشر شده" خود تاکيد کرده است.

 

به گفته منبع اين تارنما، هنوز مشخص نيست دادگاه اين افراد در چه تاريخی برگزار شده و آيا خانواده آنان از وضعيت‌شان با خبر هستند يا نه.

 

وی با اعلام اينکه جرم اين چهار زن برپايه مواد مندرج در پرونده آنها روابط نامشروع و مصرف مواد مخدر بوده است توضيح داد: "در طول روزهای گذشته هيچ فردی برای تحويل اين اجساد به پزشکی قانونی مراجعه نکرده است."

 

به گزارش کميته بين‌المللی عليه سنگسار و اعدام، به‌طور رسمی ۶۹ مورد حکم قضايی سنگسار در ايران صادر شده است که از ميان آنها، ۲۱ مورد به اجرا درآمده و ۱۵ مورد نيز، در نهايت با تبرئه متهمان، اجرا نشده است.

 

در ماده ٢٢۵ قانون جديد مجازات اسلامی بدون اشاره به مجازات سنگسار آمده است: "حد زنا در موارد زير اعدام است: الف- زنا با محارم نسبی که موجب اعدام زانی و زانيه است. ب- زنا با زن پدر که موجب اعدام زانی است. پ- زنای مرد غيرمسلمان با زن مسلمان که موجب اعدام زانی است. ت- زنای به عنف يا اکراه از سوی زانی که موجب اعدام زانی است."

 

شادی صدر، حقوقدان مهرماه سال جاری در اين زمينه به تارنمای جرس گفته بود: "در قانون جديد مجازات اسلامی دو بار کلمه مجازات سنگسار تکرار شده ولی به هر حال زير عنوان زنای محصنه مجازات سنگسار را نمی‌بينيد. اما در عمل به قاضی اين اختيار داده شده که در مورد پرونده‌های زنای محصنه حکم سنگسار صادر کند و مجازات سنگسار هنوز در شرع وجود دارد."

 

به گفته وی، در قانون جديد مجازات اسلامی قاضی را ارجاع داده به فتواهای شرعی و در عمل ما با حذف مجازات سنگسار مواجه نيستيم. در حقيقت اين يک تغيير تزئينی و نمايشی است.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

متاسفانه پزشکان ایران نشان داده اند که دکاندارانی در پی تجارت بیش نیستند. حتا در زمان هیتلر هم پزشکان از همکاری با هیتلر سرباز زدند اما پزشکان ایرانی که از شرف لبریزند در مقابل تمامی جنایات رژیم لب فرو بستند و همکار و همراه او شدند. این ننگ را به کجا باید برد. کدام اعلامیه ای از سوی پزشکان صادر شده که این رژیم ضد بشری را محکوم کند. حالا سازمان پزشکی قانونی که دیگر شعبه ولایت ضد بشری امام زمان است. شما را بخدا باور کنید.

در تایید نظر بالا پزشکان ایرانی در تمامیتشان همچون ملایان همگی به نوعی سرسپرده ی دلار و یورو و در حقیقت ولایت مطلقه ی فقیهند! آنها با نوعی سرکش و متکبرانه به بیماران خود نگاه می کنند. من چند سال پیش به فرانسه رفته بودم و آنجا نزد دکتر رفتم واقعا که شرف پزشکان اروپا شرفی غیر اسلامی و غیر ایرانی ست. یعنی آنها دارند این کالای نایاب را و پزشکان ما ندارند. پزشکان ما همچون بازاریانمان حجره دار و بقول نویسنده ی بالا دکاندارند. آنها فقط پول می شناسند و دیگر هیچ. و هیچ کسی هم نیست که بیاید و از آنها بپرسد که چند کیلو شرف دارند! ما همه چیزمان مثل همه چیزمان است. همین!پزشکان کلاه بردار٬ و پزشکاان روحمان آخوندان خونخوار.

تکذيب و دروغ براي اينها عاديست .
مثل اعلام عدم غنی سازی 20 درصدی اورانیوم توسط نماينده مجلس و تکذيب آن در روز بعد ميباشد!
شرم کنيد .

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما