خانه | خبر | اخبارایران

اعتراض زندانيان سياسی رجايی‌شهر به برخورد با زنان زندانی در اوين

یکشنبه, 1391-08-14 17:02
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

به دنبال برخوردهای صورت گرفته از سوی مسئولان زندان اوين با زندانيان سياسی زن که منجر به اعتصاب غذای شماری از آنان شده است، ۲۶  زندانی سياسی محبوس در زندان رجايی‌شهر کرج با صدور بيانيه‌ای به هتک حرمت زنان دربند اعتراض کردند.

 

به گزارش تارنمای "کلمه"، اين زندانيان در بيانيه‌ خود ضمن اعتراض به آن‌چه "برخوردهای غير انسانی و غيرقانونی" ناميده‌اند، در مورد وضعيت سلامتی زندانيانی که در بند زنان اوين در اعتصاب غذا به‌سر می‌برند ابراز نگرانی کرده‌اند.

 

در بخشی از اين بيانيه آمده است: "ما زندانيان عقيدتی و سياسی محبوس در زندان رجايی‌شهر، مطمئن هستيم همه آزادانديشان و ملتزمين به اصول اخلاقی و قانونی نيز نسبت به اين رفتارهای غيرانسانی واکنش نشان داده و اعتراض خويش را ابراز خواهند نمود. بديهی است که وظيفه مسئولين مربوطه است که حداقل از تکرار چنين رفتارهای غيرانسانی و غيرقانونی جلوگيری به‌عمل آورند."

 

کيوان صميمی، مهدی محموديان، بهمن احمدی امويی، مسعود باستانی، شاهرخ زمانی، حشمت‌الله طبرزدی، جعفر اقدامی، محمد بنازاده، شاهين زينعلی، عباس بادفر، رسول بداقی، کامران رحيميان، عفيف نعيمی، کيوان رحيميان، وحيد تيزفهم، سعيد رضايی، جمال‌الدين خانجانی، بهروز عزيزی توکلی، کامران مرتضايی، محمدعلی منصوری، فرزاد مددزاده، رمضان سعيدی، اسماعيل ميران، فرزاد خانجانی، افشين حيرتيان و ايقان شهيدی زندانيان سياسی در زندان رجايی‌شهر کرج هستند که اين بيانيه را امضا کرده‌اند.

 

گفته می‌شود روز گذشته محبوبه کرمی که بر اثر اعتصاب غذا دچار مشکل جسمی شده بود، به بهداری اوين منتقل شده است

روز سه‌شنبه هفته گذشته و در پی يورش نيروهای گارد يگان حفاظت زندان اوين به بند زندانيان سياسی زن که با هتک حرمت و آزار آن‌ها همراه بوده است، تعدادی از زندانيان اين بند دست به اعتصاب غذای زده‌اند.

 

به گزارش تارنمای "کلمه"، حمله کنندگان به بند زنان که شامل حدود ۲۰ زن از نيروهای گارد يگان حفاظت زندان اوين بوده‌اند با ورود به حريم خصوصی و شخصی زندانيان سياسی باعث برهم زدن نظم و سلب آسايش آنان شده و پس از يورش به بند سياسی زنان، زندانيان را به شکل توهين‌آميزی بازرسی بدنی کرده‌اند.

 

براساس اين گزارش، مأموران حفاظت سپس زندانيان سياسی را به حياط کوچک بند هدايت کرده و برای ساعتی همه زندانيان سياسی را در فضای کوچک و نامناسب محبوس و به تفتيش وسايل شخصی آنان پرداخته که اين اقدام با واکنش زندانيان زن روبه‌رو شده است.

 

تاکنون ۱۰ نفر از زندانيان سياسی زن از جمله بهاره هدايت، نازنين ديهيمی، ژيلا بنی يعقوب، شيوا نظرآهاری، مهسا امرآبادی، حکيمه شکری، ژيلا کرم زاده مکوندی، نسيم سلطان‌بيگی، محبوبه کرمی و راحله زکايی در اعتراض به اين اقدام مأموران حفاظت -اطلاعات زندان دست به اعتصاب غذا زدند.

 

گفته می‌شود روز گذشته محبوبه کرمی که بر اثر اعتصاب غذا دچار مشکل جسمی شده بود، به بهداری اوين منتقل شده است.

 

زندانيان سياسی زن خواستار عذرخواهی رسمی رئيس زندان اوين و مسئولان اداره حفاظت اين زندان و همچنين ارايه ضمانت‌هايی از سوی آنان مبنی بر عدم تکرار چنين رفتارهايی شده‌اند.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما